Рибалка
Полювання
Цікаве
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 55
Форма входу
Ми Вконтакті
Пошук
Статистика
Рейтинг охотников и рыбаков
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Рибалка » Ловля спінінгом

Вибір котушки для спінанга
Щоб почати знайомство зі спінінгової ловом досить самої звичайної, простий і недорогий безінерційною котушки, яку можна придбати в будь-якому риблоловном магазині, просто попросивши найпопулярнішу модель. Однак, коли техніка лову спінінга відточується, а умови риболовлі стають все більш складними, неминуче постає питання вибору хорошої спиннинговой котушки. А що таке хороша спінінгова котушка? Відповідь на це питання не так простий, як здається. У цій статті ми спробували описати якості, якими повинна володіти ідеальна спінінгова котушка.

Корпус і механізм котушки


Безінерційні спінінгові котушки, на відміну від інерційних, влаштовані набагато складніше, і складаються з великої кількості деталей. Як загальне правило можна прийняти таке: чим менше деталей, чим простіше влаштована котушка, тим вона надійність і невибагливість.

Корпуси сучасних безінерційних катужек виготовляються з алюмінієвих сплавів, пластика і вуглепластикових композитів. Алюмінієвий корпус міцніше, однак вуглепластиковий значно легше. Питання вибору між різними варіантами виконання корпусу індивідуальний, проте слід брати до уваги умови лову риби. Якщо рибалка проходить у складних умовах, на пересіченій місцевості і серед кущів, краще віддати перевагу алюмінію. Якщо ж рибалка ведеться на море або солоному озері, корозійна стійкість пластикових і вуглепластикових корпусів буде більш важливим фактором.

Ще один ключовий чинник - якість збірки і підгонки деталей корпусу. У корпусі гарної котушки не повинно бути щілин, бовтаються деталей, у механізмі не повинно бути люфтів, хід кактушкі повинен бути плавним.

Розмір котушки

Розмір котушки - справжня дилема: велика котушка дозволить використовувати міцну товсту волосінь, але погано працює з легкими приманками і тонкої волосінню, а маленька підходить тільки для волосіні з малою розривним навантаженням. У більшості випадків, розривного навантаження жилки в 4 кг достатньо (але не у випадку морської риболовлі або троллінгу важкими воблерами).

Крім того, сама котушка, її механізм, повинен витримувати розривне навантаження волосіні, яка використовується з цією котушкою. Зазвичай інформацію про допустиму розривної навантаженні можна знайти на шпулі котушки або в прикладеній документації.

Отже, для типових ситуацій, лову невеликий і середнього розміру риби, скажімо, близько кілограма вагою, кращим вибором буде волосінь з розривним навантаженням 3-4 кг і середнього розміру котушка.

Кратність механізму


Кратність механізму означає відношення числа обертів ручки котушки до відповідного числа обертів шпулі або лесоукладивателя навколо шпулі. Наприклад, якщо кратність механізму 3:1, то за один оборот ручки на шпулю буде укладено три витки волосіні. Котушки з кратністю 3:1 вважаються повільними і використовуються для лову великих риб. Їх перевагою в цьому випадку є більший крутний момент, переданий на шпулю або лесоукладивателя. Котушки з кратністю 6:1 вважаються швидкими. Необхідна кратність механізму залежить від умов риболовлі, зокрема, від того, наскільки швидко, або, навпаки, повільно потрібно виконувати проводку приманки.

Якщо вибирати тільки одну котушку, то слід зупинитися на середньої кратності: 4-4.5:1. Якщо ж є можливість взяти на риболовлю більше, краще брати котушки і з високою і з низькою кратністю, щоб бути готовим до будь-яких умов лову.

Гальмо шпулі

Гальмо шпулі - одна з найважливіших систем котушки. Він відповідає за регулювання переданого на хлист вудилища, волосінь, приманку, і, нарешті, що клюнули рибу зусилля. При перевищенні певного натягу волосіні, гальмо стравлює волосінь з котушки. При стравлювання волосіні обертання шпулі має бути плавним, без затримок, в іншому випадку підвищується ризик обриву волосіні або сходу риби. Завжди перевіряйте, що у купується вами котушки гальмо забезпечує плавний рух шпулі незалежно від встановленого гальмівного зусилля.

Існує два основних види компоновки гальма шпулі: передній і задній. У загальному випадку, переднє гальмо використовує більш широкий фрикціон, тому працює більш надійно і плавно. Задні гальмо зручніше для регулювання, особливо, коли на кінці волосіні вже сидить велика риба. Зустрічаються також котушки, обладнані і переднім і заднім гальмом, вони поєднують в собі переваги обох компонувань.

Підшипники

Для монтажу обертових деталей в механізмі котушки використовуються підшипники і втулки. Деякі котушки містять підшипник навіть в ролику лесоукладивателя. Безумовно, підшипники підвищують плавність ходу механізму котушки і знижують тертя. Чим більше в котушці підшипників - тим краще. В ідеальному випадку ці підшипники повинні бути зроблені з легованої нержавіючої сталі і поміщені в герметичні корпуса.

Вибирайте котушку такою кількістю підшипників, яке тільки дозволить ваш бюджет. Як мінімум, котушка повинна містити чотири підшипника. Немає нічого гіршого котушки, яка погано крутиться і працює з заїдання. Так що не економити на котушці.

Шпуля

Шпуля служить не тільки для зберігання намотаною на неї волосіні, вона відіграє дуже важливу роль при закиданні приманки. Під час закидання волосінь з величезною швидкістю знімається з переднього торця шпулі, тому важливо, щоб волосінь сходила з шпулі без зайвого тертя і зачепів. Більшість сучасних шпуль робиться з анодованого алюмінію і пластика з додаванням графіту. Графітові шпулі легше і забезпечують менше тертя волосіні, а алюмінієві більш міцні й довговічні.

Існує два основних виконання котушок: з відкритою і закритою шпулею. Більшість сучасних котушок мають відкриту шпулю, проте, у продажу можна знайти і закритий варіант. Закрита шпуля має недолік: при неакуратному зверненні волосінь під кожухом, всередині якого знаходиться шпуля може заплутатися, і рибалка цього не побачить. При цьому перша ж поитка закидання такої котушкою із заплутаною волосінню погіршує ситуацію. В сучасних котушках із закритою шпулею застосовуються всілякі хитрощі для усунення цієї проблеми.

Осібно стоїть такий вид шпулі, як «шпуля для дальньої занедбаності». Це шпуля низькими бортиками і збільшеною довжиною. Така конструкція зменшує тертя волосіні під час закидання і дозволяє закидати приманку далі. Це дуже важлива якість для спінінга риболовлі на великих водоймах з чистим дзеркалом або для риболовлі з берега.

Запасні шпулі, якщо вони не входять в комплект котушки будуть дуже корисні: на них можна заздалегідь намотати запасну волосінь або волосінь з іншого розривним навантаженням. Це дозволить не гаяти час на переоснащення спінінга в разі обриву волосіні або необхідності змінити лекску на більш тонку або товсту.

Блокування зворотного обертання

Блокування зворотного обертання - абсолютно необхідна функція котушки для спінінга. Ця функція забезпечує неможливість зворотного обертання шпулі або лесоукладивателя, яке могло б привести до зворотного укладанні волосіні, її заплутування або навіть розриву, у разі якщо волосінь намотався на вісь шпулі. Чим чітко працює механізм блокування зворотного обертання, тим краще. Існують котушки з так званої миттєвої блокуванням, в яких лесоукладивателя або шпуля практично не зрушуються при спробі обертати їх у зворотньому напрямку з будь-якого положення. Такі котушки найкраще підходять для використання як спінінгів.

Механізм зворотного блокування повинен відключатися спеціальним перемикачем, в іншому випадку, занадто далеко змотану волосінь доведеться витягати, долаючи опір гальма шпулі, що досить незручно.


Отже, вибір спінінга котушки може здатися складним завданням, проте оцінка котушки за переліком наведених у цій статті характеристик завдання може сильно спростити. Уважно поставтеся до вибору котушки і візьміть найкраще, що знайдете. Пам'ятайте: хороша котушка буде служити вам вірою і правдою роками.

Джерело: http://fishing-fish.at.ua/forum/4-4-1
Категорія: Рибалка >>Ловля спінінгом | Додав: бабай (16.01.2012)
Переглядів: 3844 | Рейтинг: 5.0/2

Це цікаво!
Всього коментарів: 0
to the of your page -->
 
Реклама