Рибалка
Полювання
Цікаве
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 55
Форма входу
Ми Вконтакті
Пошук
Статистика
Рейтинг охотников и рыбаков
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Рибалка » Зимова ловля

Свято першого льоду
Активне клювання риби починається не відразу, як встановиться крижаний покрив, а трохи згодом, приблизно через тиждень. Рибі потрібно "звикнути" до нових умов, устояться, зайняти місця зимівлі і нові підводні кормові стежки. Та й перший, ще прозорий лід, при появі на ньому силуету рибалки у всеозброєнні, насторожує велику рибу. У молодого льоду є ще одне корисне, головним чином для невдачливого рибалку, властивість: він попереджає потріскуванням і прогибанием про зачаїлася у ньому небезпеки.

Повірте, найбільше число перетворень рибалок-"пінгвінів" у моржів відбувається саме в період перволедья. Тому під час першого виходу краще замість льодобура, прихопити з собою пешню. Недарма сказано: «Риболов бур стереже, а пешня риболова береже". Пешня краще всякого супермодного приладу підкаже про стан першого льоду, вчасно і зримо попередить про небезпеку.

 

Лід, потолстевшій до 5-7 см, прикрив перший сніжок - саме час подумати, чим здивувати підводних мешканців. Для окуня і плотви це, звичайно ж, мормишки, видів яких існує велика кількість і у кожного рибалки одна своя заповітна. За перволедью зграї окуня і плотви на протязі дня відвідують мілководдя, активно там переміщаються з метою пошуку мізерного прожитку. Завдання рибалки - перехопити "заякорити" на місці, тоесть під лункою, таку зграйку і успішно вудити, поки у риби не пропаде всякий інтерес до пропонованої приманки. Але вже наступна підійшла зграйка винагородить ушлого рибалки поклевкамі. Саме в цей період зграї смугастиків і плотиц люблять курсувати вздовж стіни прибережного очерету або куги. І нехай вудильника не бентежить, що глибина тут, найчастіше, не більше півметра. На Вишенського озері мені вдавалося витягати з такої глибини і досвідчених горбачів, і мірну плітку, та й карась деколи може зазіхатиме на ласого метелика на гачку блешні. Ось тільки шуму і зайвої суєти на льоду цей телепень не любить.

 

Привернути увагу риб'ячої зграї може кинута прямо в лунку щіпка, а іноді просто 2-3 метелика. До вудок і кивкам особливих вимог немає, риба клює активно, іноді покльовки відчуваються навіть рукою, коли увага рибалки відвернута від спостережень за сторожку. На діаметрі волосіні теж економити не варто. Активна, Ранньозимовий риба не особливо її розглядає, а не хапає приманку сходу. Та й виведення гідного трофея на волосіні-павутинці доставляє не мало клопоту. Насмикати дріб'язок на Ушицю можна за допомогою волосіні діаметром 0,06 м, у всіх інших випадках цілком згодиться товстіший - 0,08 мм. А вже якщо ми цілеспрямовано налаштувалися на боротьбу з трофейним екземпляром, то не завадить волосінь діаметром 0,1 - 0,12 мм.

 

Розміри мормишек теж не найменші. Слід врахувати, що риба активна, мормишку більшого розміру вона виявить з великої відстані, цікавлячись, що це таке, підпливає до неї, а слідом за нею захопить всю зграйку. І тоді вже не позіхай, рибалка! На Печенізькому водосховищі під Харковом був випадок, коли рибалки, ловили на блешні діаметром 3-3,5 мм (мова йде про мормишку із сплавів вольфраму) давали сто очок вперед мормишечнікам, які намагалися викликати хапальну реакцію у риби крохотулькамі діаметром 2-2,5 мм . Не турбуйтеся, якщо немає модної вольфрамової мормишки. Перший лід зрівнює ваші шанси на гідний улов з володарями останніх рибальських наворотів. Глибина лову зовсім невелика, та й свинцева блешня побільше, ніж тієї ж ваги з вольфраму, а значить більш помітна рибі.

 

Що стосується кольору, то єдиної думки у рибалок мормишечніков немає, і швидше за все, не буде. Адже водойма водоймищу ворожнечу, а пристрасті риб'ячої братії можуть змінюватися в залежності від погоди і навіть від випадкової хмари, закрила сонце. Є тільки загальні закономірності, досвідченим шляхом відстежені рибалками. Дрібний і середній окунь віддає перевагу блешні блискучі, золотистого кольору. Окунь-Горбачов воліє кольору спокійніше, іноді майже чорний колір. З великою часткою ймовірності можна припустити, що колір тьмяного свинцю - в самий раз. Плотва менш перебірливі, хоча кольори розрізняє не гірше окуня. За перволедью для активних плотвичек гарні контрастні в товщині води кольору. Це може бути і сріблястий, та густо чорний колір. Карася приваблює в більшій мірі не сама блешня, а то що знаходиться на її гачку. Пара-трійка крупних мотилів в самий раз, для окуня і плотви і одного метелика цілком достатньо. І якщо карась особливо грою блешні не цікавиться, частіше клює на ту, що нерухомо знаходиться на дні або поблизу нього, то інші мешканці рибного царства охоче реагують у вигляді клювань на блешню в русі. Способів гри мормишкою безліч, описати їх у вигляді частоти роботи кивка неможливо. Ясно одне, раз вже риба активна і зацікавилася пропонованої приманкою, блешня не повинна виконувати танець помираючого лебедя, а бадьоренько підказувати рибі, що частування у неї на гачку.

 

З ловом на насадкові мормишки все більш-менш ясно. З безнасадочную (безмотилкамі) дещо складніше. Вони або збирають купу дріб'язку, яка безкарно стукає по них, що змушує рибалки робити купу неодружених підсічок, або, навпаки, привертають рибу побільше. По першому льоду безнасадочную блешні працюють дуже ефективно. На тому ж Вишенському озері приносять умільцям в період перволедья улови вагоміша, ніж їх насадкові подружки. Причому по першому не потрібно дуже активно грати безмотилкой в ​​товщі води, підійшла стайкаокуней, а частіше плотви, готова розірвати приманку мало не на шматки. Прикормка при лові на безмотилку не дає особливих переваг. Набагато важливіше при активному пересуванні по льодовій гладі і частому бурінні лунок виявити місце стоянки риби. Тут вже інстинкт харчової конкуренції послужить хорошу службу целеустремленному рибалці. На загальну думку знавців, краще безмотилкі - зі свинцю, але промисловість таких блешень не випускає, тому умільці роблять їх самі. Уловистий колір - чорний, можна з жовтими або зеленими цяточками. Діаметр волосіні той же, що і при лові з насадкою. Риба націлена на харчовий об'єкт у вигляді блешні, волосінь нона як би пропускає повз очей.

 

Мормишка - це азартно і головне добутливо, але є інші приголомшливі способи лову, один з яких - ловля на прямовисні блешні і балансири. Тут вже глибину лову потрібно вибирати побільше, щоб дати розгулятися штучної приманки. Головне потрібно достеменно знати про наявність великого окуня або судака в місцях лову. Знання ці можна почерпнути у шанувальників пізньоосінніх спінінга або шанувальників лову в схил з човна по відкритій воді. Якщо таких немає, досліджуємо рельєф дна на предмет виявлення бровок, ямок, височин, поєднавши дослідницьку роботу з облову пробурених лунок. Велике закоряженних місце, яма на плоскому річковому дні або височина посеред водосховища - це і є найбільш вірогідні місця стоянки або жирування "ікластого" або смугастого горбаня. Ретельний їх облов, як правило, приносить вагомий і цінний в гастрономічному відношенні улов. Підводна ловля щуки на прямовисні блешні малоефективна. Зубата хижачка, відгуками рибалок, віддає перевагу балансир. Іноді в цьому їй акомпанує великий окунь, судак чомусь на цьому поприщі себе не проявляв. Така ловля ще не повною мірою освоєна рибалками-любителями та спортсменами, тому надаємо Вам можливість у всьому розібратися самим.

Едуард Букін.
Категорія: Рибалка >>Зимова ловля | Додав: babau (05.12.2012)
Переглядів: 1653 | Рейтинг: 0.0/0

Це цікаво!
Всього коментарів: 0
to the of your page -->
 
Реклама