Рибалка
Полювання
Цікаве
Наше опитування
Як ви потрапили на сайт??
Всього відповідей: 35
Форма входу
Ми Вконтакті
Пошук
Статистика
Рейтинг охотников и рыбаков
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Рибалка » Ловля спінінгом

Бюджетні воблери ч2
Бюджетні воблери

JUNGLECAT 140 F

140 мм, 21 гр. Спливає воблер з повідцем з середньою швидкістю, загнати його можна в середньому до метра, але, як завжди, величина заглиблення воблера залежить від товщини застосовуваного шнура, відстані, на яку закинута приманка, і положення кінчика вудилища при проводці. 
Найоптимальніший варіант застосування Junglecat - це облов трав'янистих-мілководь з глибинами до. 
двох, двох з половиною метрів. У таких місцях, де по ходу проводки на шляху воблера то й справа виявляється трава, якраз плаваюча приманка дає нам можливість провести його над перешкодою, витримавши паузу необхідної тривалості.На великих водоймах така габаритна приманка теж буде затребувана, оскільки створювані масивним тілом потужні коливання привернуть увагу хижака здалеку, а великі габарити додадуть їй помітності. 
Найкраще працює Junglecat на коротких рез-ких Твіч з віддачею шнура. При такій анімації він дуже широко нишпорить по сторонам, а при збільшенні сили ривка міняє горизонт проводки і заходить на верти-| каль. Ця широка, типово щуча, гра привертає хижака дуже хо-рошо, але, незважаючи на свої доволь-але значні довжину і вагу, во-Блер абсолютно не відсікає дрібниця, і його азартно атакують «шнур-ки» навіть 400-грамові. За поведе-нию у воді Junglecat дуже нагадує модель Кіто від Usami, але той більш активно коливається навколо сво-їй осі на паузі, ширина ж ходу у них однаково вражаюча.
І остання модель від цієї фірми - OCELOT 125 F 125 мм, 12, 7 гр. Це мінно бананообразной форми з практично плоскими боками. Як і всі подібні мінно (приклад - «Джибо» від «Сміт»), він на рівномірній проводці досить ак-тівен і розгойдується вліво-вправо в неширокому коридорі. Можна, конеч-але, не особливо заморочуватися і ловити такий проводкою, але твічінг набагато цікавіше і, що важливо для нас, продуктивніше - гра виходить набагато більш різноманітною і насиченою. І тут присутній «фішка», притаманна практично всім моделям від цієї фірми - це знову-таки всепрощаюча невимогливість до якості проводки, тобто, абсолютно не потрібний постійний акцентований контроль за всіма її нюансами, який сильно відволікає від лову. І на плавних недовгих по-тяжкі, і на різких коротких Твіч з віддачею шнура Ocelot широко розкидається по сторонах, активно похитуючи при цьому боками, і періодично робить невеликі заходження на вертикаль, але при цьому витримуючи свій горизонт проводки. Спливає приманка з середньою швидкістю і хороша при мілководній лову, так як загнати її нижче метра нереально. Ловить щуку Ocelot не гірше, наприклад, того ж «Орбіта» і складе серйозну конкуренцію більш іменитим японським мінно. За такі скромні гроші це дуже серйозний конкурент дорогим розкрученим воблерам. Тепер поговоримо про модельки, в яку я буквально закохався з першого ж проводки - це плаваючий составнікі


JOINT MINNOW 100 F
100 мм, 16,4 roTTsuribito. Чесно кажучи, я навіть не очікував, що він окажетсянастолько хороший! Спливає Joint із середньою швидкістю - як раз те, що потрібно для лову серед трави на мілководді: і глибину ходу воблера можна регулювати тривалістю пауз, і, при необхідності, навіть з поверхні ловити.
Велика лопать, що стоїть майже перпендикулярно тілу воблера,
надає йому дуже живу і активну гру на рівномірній проводці (з крутими завалами на боки). Щука чудово ловиться на цю приманку або на банальній равномерке, або при проводці плавними недовгими потяжка. Але ривковая проводка все ж значно цікавіше, причому, краще всього працюють два її варіанти. Перший - хаотичний, але неагресивний Твіч: закидаємо воблер, заглиблюють його на бажаний горизонт і починаємо вести серіями з трехчетирех коротеньких легких потяжечек; при цьому Joint мечеться по сторонах, переламуючись поч ¬ ти навпіл і валячись набік - такого жодна щука не витримує. Можна ловити і під самою поверхнею, особливо ефективна така ловля в повний штиль. Після закидання даємо заспокоїтися водної гладі, потім коротким ривочком заганяємо воблер під поверхню (при цьому він створює купу бризок і пускає кола по воді), робимо ще два-три Твіч і даємо спливти, потім повторюємо цикл.
Другий варіант ведення Joint не менш цікавий: це проводка ритмічними короткими потяжечкамі з віддачею шнура - так ми ведемо Уокер. При такому способі ведення приманка в неширокому коридорі нишпорить по сторонах, лягаючи поперемінно то на один, то на інший бік, причому, просувається вперед вона досить повільно - як раз для неактивної щуки, яка не бажає ганятися за спритними швидко проведеними воблерами.
Ловить всеразмерную щуку Joint нітрохи не гірше (якщо не краще) багатьох дорогих брендових вобла-рів. Вже за одне це його можна сміливо класти в свою робочу коробку, а якщо врахувати ще і демократичну ціну цієї приманки, то виходить просто супер - відмінне співвідношення ціна / якість.
Наступними підуть дві моделі корейської фірми Liberty, що сподобалися мені в роботі - не можна сказати, що я використовую їх постійно, але в певних ситуаціях вони бувають дуже корисні. Взагалі, потрібно сказати, приманки цієї фірми все до однієї робітники, до того ж, це не копії, а оригінальні розробки, а вже кількість забарвлень, включаючи складні голографічні, таке, що навіть деякі «японці» не можуть похвалитися настільки широкою гамою кольорів.
Першим піде «малюк» - суспендер DANDY 90 SP 90 мм, 11,3 грм який дуже гарний як «долавлівателя». На рівномірній проводці Dandy показує не дуже активну середньочастотних гру, головний же його коник - це ривковая проводка у всіх її варіантах. З цією моделлю в точності повторюється та сама історія, що і з описаним вище воблером Bobcat 100 SP від Fishycat - це мила нашому серцю повна демократичність у відношенні якості проводки. Як Dandy ні Твіч, все одно він буде стабільно працювати і ловити рибу. Як ми вже говорили, цей невеликий воблерок дуже добре показує себе на долавліваніі, але у нього є і інша сфера застосування - точкова ловля. При такому лові кожен корисний сантиметр проводки у нас буквально на вагу золота, приманка повинна якомога більш повільно просуватися вперед, при цьому вона ще й просто зобов'язана активно грати, як би тупцюючи на одному місці. Саме це і вміє Dandy - на легких коротеньких потяжечках з віддачею шнура він хаотично нишпорить у дуже широкому ко ¬ рідоре, при більш різкому Твіч стаючи на хвіст і виходячи на вертикаль. Така гра, жива і вертка, дуже затребувана при облові, наприклад, невеликих за протяжністю вікон в лататті. Відстань проводки дуже коротка - швидко проведений воблер деколи просто не встигне привернути увагу щуки, а ось такий повільний «топтун», як Dandy, буде дуже до речі в таких умовах. Цей воблер - простий і не вимагає філігранної проводки універсал: щука з окунем в підходящих умовах реагують на нього не гірше, ніж на якогось дорогого «японця». Друга, вподобана мені модель від Liberty - плаваючий мінно геометрії Slim


MYSTIC 120 F
120 мм, 14,1 гр. Мінно такий гео метрії хороші тим, що, забезпечений ниє невеликий за площею лопаються стю, навіть при великих габариту: і вазі сильно не навантажують снасп при проводці, тобто, абсолютно н упористее.
Спливає Mystic з середньою ско росту і відмінно підходить для об лову зарослих мілководь, де ви сота шару чистої води над травою деколи змінюється по кілька разів за проводку. Ведемо воблер, через поляризаційні окуляри помічаємо на траєкторії його проводки пучок водоростей або коряжка, даємо невелику паузу, приманка спливає, і ми без праці проводимо її над перешкодою. На коротких потяжках середньої сили з віддачею шнура Mystic дуже широко ходить вліво-вправо, під час рискання займаючи положення під кутом приблизно сорок п'ять градусів носом вниз. А ось власної гри ця модель, як і всі мінно такого типу, начисто позбавлена ​​- це чисто твічевий воблер, причому, з великим потенціалом, так як допускає декілька варіантів проводки. На неспішному розміреному Твіч як вже говорилося вище, Mystic широко ходить по сторонах класичної «ялинкою», але якщо вести приманку хаотичним безсистемним Твіч, то малюнок гри кардинально змінюється. Руху воблера стають більш непередбачуваними і, як би, хижими. По-іншому і не скажеш, він починає нишпорити зі зміною горизонту проводки, а при більш різкою потяжке три кулі
системи дальньої занедбаності перекочуються назад, і приманка стає на хвіст.
Ловить Mystic щуку дуже гідно, головне - це зловити відповідну для нього силу Твіч: якісь конкретні рекомендації давати просто безглуздо, так як потрібна сила Твіч залежить від тесту і потужності застосовуваного вудилища.
Ще одна контора, що випускає недорогі і всі до одного робочі воблери (причому, всі моделі є її оригінальними розробками) - це Molix родом з Апеннінського півострова, з Італії. Весь модельний ряд приманок Molix виготовляється на заводі в Китаї, але це, знову ж таки, той випадок, коли воблери-«китайці» дивують своєю якістю, відмінною повторюваністю параметрів і здатністю стабільно ловити хижака. Інженери-розробники фірми Molix не дарма їдять свій хліб - постійно з'являються нові цікаві та незвичайні моделі приманок. І що головне, ні на що не схожі - плагіатом тут і не пахне!
Перша модель від Molix, яку я періодично використовую вже другий сезон - составнікі з нейтральною плавучістю


JUBAR
90 мм, 8,5 гр., який займає у мене одне з перших місць в окремій невеликій коробочці, де дер ¬ жу воблери, які у мене призначені для того, щоб «умовляти» і «добивати» незговірливу рибу. Найчастіше я використовую цей воблер або як останній аргумент при повній відсутності клювання, або на долавліваніі - з обома завданнями Jubar справляється на відмінно. У зверненні ця модель «простіше простого». Jubar з легкістю пробачить практично будь огріхи в техніці проводки. Це один з найвимогливіших і простих у зверненні воблерів, які я зустрічав, а їх через мої руки пройшли сотні.
Можна ловити або простий рівномірної проводкою, або плавними короткими потяжка вудилища - власна гра у Jubar дуже активна, з завалами на боки, причому, заводиться цей невеликий составнічок буквально з півоберта. Відмінно ловиться хижак і на ривковой проводці в її самих різних варіаціях, воблер при цьому «ковбасить» так, що ні одна щука не встоїть перед такою грою. Якщо нам не потрібна енергійна подача приманки, то просто ведемо Jubar легкими короткими потяжка з віддачею шнура. При цьому потрібно пам'ятати, що составнікі вимагає більш м'якого і делікатного «дергінга», ніж одночастинні воблери. На такому плавному не-спішному Твіч составнікі широко, як для свого розміру, розкидається по сторонах, переламуючись навпіл і постійно прагнучи завалитися набік, але цього йому не дає зробити огрузка, повертаючи його в стійке положення. Зате на агресивному Твіч Jubar виписує такі кренделі і піруети, що просто очей не відірвати - при проводці серіями з трьох-чотирьох частих коротких дрібних посмикувань він, як дзига, безсистемно мечеться по сторонах, завалюючись і показуючи черевце. Такий метод подачі Jubar найкраще працює на долавліваніі хижачки після холостого удару по воблеру: ставимо цей верткий составнічок, і найчастіше прівереда тут же опиняється на гачку.
Ловить Jubar стабільно і щуку, і окуня. Дуже вдала модель, і я дуже шкодую, що її (сподіваюся, поки) немає в більшому розмірі - було б набагато цікавіше.
Наступним піде прогонистостью повільно потопаючий мінно


AUDACE 130 S
130 мм, 15 гр. Він став для мене справжнім відкриттям минулої осені, здивувавши на пер-, вої ж рибалці своєї уловістостью.
Тоне приманка з середньою швидкістю. Я спробував зробити з неї суспендер шляхом полегшення фурнітури, і це майже вийшло - швидкість занурення з повідцем сповільнилася до ледве-ледве помітною. Чесно кажучи, слабка негативна плавучість не псує Audace, все одно ідеальних суспендери в природі не існує - хоча б тому, що щільність води в різних водоймах різна, та ще й залежить від пори року. Слабка ж негативна або позитивна плавучість особливої ​​ролі не зіграє, хіба що в тому випадку, якщо ми захочемо ловити повільно тонучим воблером на мілководді, та ще й з підкреслено довгими паузами - в таких умовах він неминуче набере на гачки трави.
Як і всі бананообразние мінно , на рівномірній проводці Audace активно розгойдується всім тілом з середньою амплітудою, але так як равномеркой ловити для більшості з нас просто нудно і нецікаво, то ривковая проводка для цієї моделі - це, як кажуть, «са ¬ моє то». Першим ділом мені подобається простота в обігу - Audace ходить широкими галсами при будь-якій силі, амплітуді і різкості Твіч, інакше кажучи, як цей воблер ні смикай, ігри його при всьому бажанні не зіпсуєш. Але в тому-то й справа, що невимогливих до техніки проводки шірокоходов багато, але пікантність гри Audace ще й у тому, що його бананообразное тіло дуже хитке на ривку, його постійно вивертає набік - такі збої
в грі приманки стабільно провокують щуку на покльовку. Коротше кажучи, цей мінно з розряду «ловить сам» - і це не рекламні байки, а проста констатація факту. Правда, щуку більше півтора кілограмів я поки на нього не ловив, але така стабільна уловістость вже змушує покласти його в робочу коробку і весь час тримати під рукою. Третя модель від Molix - це вже перевірений часом


T-JERK
117 мм, 19 гр. Це вже не худенький Audace, а повноцінний габаритний щучий мінно. На равномерке ця модель дуже потужно і шірокоамплітудно коливається всім тілом, і ловля потяжка вудлища або нехитрим «стоп-енд-гоу», поза всяким сумнівом, принесе результат у вигляді щучьіх клювань, але все ж ривковая проводка в більшості випадків більш результативна. Але тут T-Jerk не зовсім простий, саме цим він і цікавий: відразу підібрати необхідну силу і різкість по-тяжкий може не вийти, але зате коли зловиш потрібну проводку, то воблер відразу ж починає приносити рибу за рибою.
У мене ця модель краще всього працює не на різких уривчастих Твіч, а на плавних недовгих по-тяжкі з прискоренням і віддачею шнура в кінцевій фазі. При такому способі ведення T-Jerk потужно нишпорить по сторонах, часом, при бо-ПЕЕ сильному Твіч, стаючи майже на хвіст завдяки перекочуються у хвіст кулі системи дальньої занедбаності.
Саме ця модель Molix, на відміну від новинки Audace130 S, присутня на нашому ринку вже досить давно, тому колективної статистики по ній набралося предостатньо. Ловить T-Jerk тільки щуку, і ловить дуже добре, потрібно лише підібрати до нього ключик, а для цього потрібні лише бажання, працююча голова і зростаючі з правильного місця руки.
І на закінчення огляду хочеться розповісти про три цікавих під-Блера від Jackson . Точніше, про двох - одна з моделей представлена ​​і у версії з нейтральною плавучістю, і в повільно потопаючої. З струнких рядів недорогих воблерів Jackson трохи вибивається, але серед інших «японців» у цієї контори досить демократичні ціни.
Перший воблер мені дістався у вигляді тестового передсерійного зразка і настільки мені сподобався після перших же пробних проводок, що я відразу ж поклав його в свою робочу коробку - це відомий багатьом


ARTIST FR 105
В серії цей воблер вже давно, тільки в потопаючому виконанні. Я пару сезонів восени щільно відловив на нього, і ще тоді дуже шкодував, що цій моделі немає в суспендерной версії. І ось неждано-негадано збулося моє бажання - до кінця серпня Artist FR 105 SP обіцяють вже завезти в Україну, що не може не радувати.
Воблер вийшов дійсно дуже вдалим. Він вразив мене набагато більше різних Megabass і Tsunekichi - повірте, це не рекламна «джинса», а чиста правда.
С рівномірної проводкою все більш-менш зрозуміло - среднеамплітудная гра з нешироким розкидом хвоста і незначними коливаннями навколо своєї осі. Однак, думаю, навряд чи комусь прийде в голову ловити на цю модель равномеркой, так як Твіч вона, без перебільшення, просто казково.
Що особливо сподобалося в Artist SP, так це його універсальність по технікам проводки - на будь-яких Твіч і потяжках воблер нишпорить у дуже широкому коридорі. Рискання супроводжується дуже активними коливаннями навколо своєї осі, а так як боки приманки плоскі і горіння, як у Hama Minnow від Tsunekichi, то коливання, що створюються воблером, виходять дуже сильними і поширюються на велику відстань. Взагалі, воблери, імеющіетакую ​​фішку (коливання навколо своєї осі на паузі) дуже подобаються щуку - суцільно й поруч саме це активне погойдування боками на паузі виступає останнім аргументом, що схиляє її на клювання. До речі, в тонучому версії вагою п'ятнадцять грамів вони теж присутні, але вже у вигляді дрібної тремтіння в фазі занурення на паузі в проводці.
Ловить що щуку, що окуня, в тому числі і великого, Artist так добре, що ловити на нього просто нецікаво, оскільки результат відомий заздалегідь. Хочу прикупити собі до пари ще й «кислотників», щоб мати можливість при необхідності оперативно змінювати забарвлення воблера.
І друга, не менш забійна, модель від Jackson, недавно з'явилася на ринку - це
$IMAGE12$

JUS TIME
довжиною 85 мм і вагою 13 гр. Невеликий воблер, потопаючий з середньою швидкістю. Про рівномірну проводку навіть писати не буду, так як вона цікавить нас чисто факультативно, а от про ривковой проводці цього воблера потрібно сказати окремо.
Твіч Jus Time просто шикарно. Він так само невибагливий до якості проводки, як і Artist, що дає нам можливість повністю зосередитися на самому процесі лову, а не щомиті напружено стежити за нюансами техніки проводки. На Твіч Jus Time не нишпорить, а як би плавно ковзає по сторонам в дуже широкому коридорі, при збільшенні сили тві-чий трохи міняючи горизонт проводки, заходячи на вертикаль, а на паузі починає повільно тонути в горизонтальному положенні, злегка похитуючи при цьому боками.
Всім хороша тонуча версія, але вона не дозволяє нам ловити в місцях з обмеженою глибиною - під час довгої паузи тонуча приманка неминуче набере на гачки трави. Для таких умов, коли
потрібна ловля з тривалими паузами, ідеально підійде воблер з нейтральною плавучістю - саме такий Jus Time я і обкатав в тестовому передсерійним варіанті.
суспендери зберіг всі найкращі якості потопаючої моделі: широкі глайд на Твіч, невибагливість до техніки проводки і стабільну уловістость. Зміни торкнулися лише одного - похитування боками на паузі стали більш активними, але це тільки пішло принаді на користь, відразу додавши їй привабливості.
Ловлять і тонуча модель, і суспендер однаково добре. Вони чимось нагадують по грі модель Х-80 Trick Darter від Megabass, тільки джексоновскіе моделі, на відміну від Х-80, тихі, що більш затребуване при лові в наших до межі запресованих водоймах.
Ось і підійшов до кінця наш огляд. Цікавих недорогих моделей під-Блера ще предостатньо, але формат журнальної статті не дозволяє розглянути їх усі, та це, якщо чесно, і не потрібно, так як осягнути неосяжне у нас при всьому бажанні не вийде. Як ми бачимо, «китайці» вже буквально наступають на п'яти більш дорогим «японцям», і цей процес все набирає обертів. Що буде далі? Загадувати марно, поживемо - побачимо ...

Андрій Швець
Категорія: Рибалка >>Ловля спінінгом | Додав: babau (27.10.2012)
Переглядів: 1704 | Рейтинг: 5.0/1

Це цікаво!
Всього коментарів: 0
to the of your page -->
 
Реклама