Рибалка
Полювання
Цікаве
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 55
Форма входу
Ми Вконтакті
Пошук
Статистика
Рейтинг охотников и рыбаков
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Рибалка » Ловля спінінгом

Воблери для зимового спінінга

Думаю, ніскільки не помилюся, якщо скажу, що наші зими все частіше і частіше стають прихильнішими до спінінгістів, ніж раніше. Глобальне потепління дає про себе знать, і ми починаємо сприймати зимовий спінінг, як цілком звичайний вид лову. На водоймах взимку все більше спінінгістів. Але все одно, не стільки, як влітку, що мені подобається - принаймні, є можливість спокійно поспілкуватися з природою. У цій статті я не вестиму мову про те, що краще в 10-градусний мороз для шнура - автомобільний силіконовий спрей або силіконове мастило для котушок, а також про інші технічні нюанси. Залишимо ці теми іншим авторам, а краще поговоримо про конкретні приманки, про конкретне їх застосування в конкретних умовах.

Розпочну з того, що коли я тільки освоював зимовий спінінг, і ще особливо в нього не вірив, то розпочинав з лову на джиг-приманки, оскільки саме так рекомендували ловити взимку автори численних статей в риболовецькій пресі. Перші мої спроби були вдалими. Я переконався в тому, що зимовий спінінг може бути результативним, і поповнив собою армію всесезонных спінінгістів. Стереотип "зимовий спінінг - це джиг і ніщо інше" дуже щільно засів в головах спінінгістів, особливо початкуючих. Але ловити джигом, по-перше, не завжди цікаво; у- других, не в усіх умовах можливо; і по-третє, якось вже дуже не хочеться відкладати в темний кут до сле- дуючої весни численну армію воблеров. Відразу треба обмовитися, що воблеры зовсім не панацея від бесклевья і у багатьох випадках програють джигу. Але іноді вони " вистрілюють" самим незвичайним і несподіваним чином.

Силікон виграє стовідсотково тільки в одному випадку - лов на глибинах від трьох і більше метрів. Тут джиг - володар і владика глибин. У інших же випадках воблер залишається дуже серйозною альтернативою. Практика лову на маленьких річках(річка Убедь і її припливи) вносить свої корективи, що вірно для маленької води, для великої - не факт. Можна сказати, що застосування воблеров, про яких я пишу, має місце в першу чергу в умовах маленьких річок. Можливо, що застосовні вони і на великих, воблеры адже ра- бочие. Але мої нечасті спроби лову в зимовий період на Десні і Сейме, які можна віднести до відносно великим річок, закінчувалися повним фіаско воблеров. А джиг працював на належному рівні, хижак стоїть там на великих глибинах, і воблер в цьому випадку не зовсім відповідна приманка для того, щоб дістати хижака з берега.

Але моя трирічна практика зимового спінінга показує, що в малих річках щука і окунь чомусь активніші. Цьому я ще не прийду- малий пояснення. Можливо, справа просто в тому, що тут рибу простіше дістати, оскільки їй нікуди сховатися - усі місця можна пробити з берега. Адже ширина там не перевищує 40 метрів. Зимовий спінінг на маленьких річках залишається для мене цікавішим, оскільки за своєю суттю він дуже динамічний. Ти постійно переміщаєшся від однієї знайомої точки до іншої, не треба, як на великій річці, монотон- але пробивати джигом ями і чекати годинами клювання. Виходить, що ти увесь час в русі, обловлюєш різні річкові ділянки, постійно міняєш приманки - у результаті риболовля проходить весело і живо. Навіть і замерзнути як слід не виходить.

А тепер я розповім про мій набір воблеров для зимового спінінга.


Дуже хороший, цікавий і універсальний воблер, про який немало написано. Відгуки про нього звучать, як про прекрасний голавлином воблере, але у мене він ловить голавля менше всього. В основному - щука, менше окунь, трохи в'язь, да і то, по весні. Цікаво, що воблер цей у мене в арсеналі вже років п'ять, і з кожним роком він підносить мені усі нові і нові сюрпризи. Наприклад, такий факт. Одна з останньої риболовлі на Сейме. Ми, чотири спінінгісти, зовсім не новачки, зібралися показати, хто на що здатний. Полягає міні- парі - хто першим упіймає рибу. Місця нові і з берега ще нами не « пробиті». Азарт захльостує - ніхто не хоче осоромитися. Усі перемикаються на лов джигом, я усупереч усім, ставлю « Эльку». Що ж, подивимося! За чотири години у трьох моїх товаришів, що ловили джигом на глибині, два клювання, одна з яких судачья, а інша - великої щуки.

У мене щука на 0,8 кг і двох окунів грам по 250-300, спійманих, що цікаво, в прибережній зоні, біля перекату. Усі здивовані. Я, признатися, теж трохи, але відповідь воблера в протистоянні з джигом на зимовій риболовлі вийшла переконливою. Взагалі, L - Minnow 44 за усю практику лову на нього упіймав у мене окунів більше саме в холодний період пори року, ніж влітку. Воблер цей, як мені здається, дуже непоганий для холодної пори року і при цьому дуже універсальний в застосуванні, завдяки тонучій конструкції. Їм дуже зручно ловити в різних місцях - будь то меляк сантиметрів 20 або глибини до 2 метрів. А це дуже вагомий плюс в зимовому лові, оскільки риба найчастіше в холодній воді тримається ближче до дна, а тому, як у випадку з плаваючими моделями, не треба постійно комби- нировать з приманками для різних глибин. Погодьтеся, що в холодну погоду зайвий раз лізти в коробочку зовсім не хочеться...

Найбільш результативною його проводкою у мене завжди була звичайна рівномірна, найповільніша, на межі зриву гри. Паузи через кожні 5-7 метрів секунди по три обов'язкові. Після кожної зупинки слідує легкий ривочок, щоб завести гру воблера і потім знову проводка на межі зриву. Про Yo - Zuri L - Minnow 33(3,3 см, 3,5 гр.) можу сказати, що летить він гірший, але ловить практично так само, як і Yo - Zuri L - Minnow 44. Єдино, де, на мій погляд, виправдано його застосування, так це на більше мілководих ділянках, глибиною до півметра.


Воблер-суспендер, з поводком стає повільно- що тоне, що не дуже добре позначається при проводці, оскільки на відміну від L - Minnow він не любить тримати певний горизонт, а більше йде на заглиблення, особливо при рывковой проводці. Але заміна заводних кілець на менші по вазі, як не дивно, тільки погіршила положення. А ось додавання ще одного колечка по центру поліпшило і гру, і уловистость воблера. Після цих маніпуляцій цей не зовсім минноу придбав живішу гру, яка у фабричного нагадувала сонну муху. Не знаю як у кого, а у мене цей воблер для твичинга як- те не прижився, а успішно ловить на рівномірній проводці з дещо удлиннеными паузами, до 4-5 секунд. Як і для " Эльки", після паузи слідує легкий ривок, а потім повільна проводка, але коротший, метра 4-5. Виходить досить повільна проводка, але саме вона іноді творила дива на зимовій риболовлі. Наприклад, у вигляді спійманих впродовж години з однієї затоки, розміром метрів 50 на 100, шести щук, причому, у двох моїх напарників не було навіть натяку на клювання.

Таким чином, повільна, здавалося б, нудна проводка, учить розумінню підходу до зимової проводки воблера. Звичайно, іноді так і підмиває робити проводку швидше, особливо відразу після закінчення теплого сезону - літні навички даються взнаки. Але така вже суть зимової поведінки щуки, та і іншої риби в холодній воді, що будь-яка швидкісна проводка виглядає неприродною. Тут, як в дорожніх пробках - якщо усі їдуть 15 км/год, то 50 км/год вже здається великою швидкістю. В-общем, всьому свій час. Воблер цей дозволяє обловлювати глибини до 1,5 метрів. Його більше віддає перевазі щука. Окунь на нього йти якось не хоче; іноді попадається, да і то тільки в літній час. Особливо добре він показував себе у кінці зими.


Воблер, начебто, зовсім не підходить під зимовий спінінг, оскільки є типовим високочастотним шедом, але практика говорить інше. Працює він на славу, як ле том, так і взимку. Словом, робітник всесезонник. З невеликим металевим поводком з суспендера перетворюється на того, що повільно-тоне, а тому пробиває глибини реально більше вказаних виробником 1,5 м, заглиблюючись з 0,12 мм плетінкою десь до 2,2 м. Дуже результативний воблер. Основні місця застосування - приямки, верхній край бровок, де тримається хижак. Дуже хороший по зимовому окуневі, по щуці працює трохи гірше. Проводка в зимовий час виключно "stop & go" з паузами секунди по 3-4. Хотілося б згадати один цікавий випадок, пов'язаний з цим воблером. Був кінець лютого 2006 року, на деяких ділянках річка була вільна від льоду. Так от, на цей воблер мені вдалося упіймати щуку на 2,3 кг, хоча розміри воблера дуже невеликі. Ця щука так понині і залишилася самим вагомим моїм зимовим трофеєм, а воблер і зараз серед моїх фаворитів.


Воблер з'явився у мене роки чотири назад, і саме з нього я розпочинав освоєння твичинга. Але як з'ясувалося пізніше - це був не найпростіший в освоєнні воблер, і з ним ми порозумілися тільки минулого року, десь на початку березня. Успішно пройшов він випробування і у кінці осені; був на одній зимовій риболовлі. Ловить исклю чительно щуку, і чомусь, в основному, шнурків до 0,5 кг Щуку більше я на нього не ловив. Воблеру потрібний обов'язково короткий, стаціонарно прироблений жорсткий поводок із струни, оскільки без нього відбувається безліч перехлестов, як при занедбаності, так і при рывковой проводці, суцільне нервування. Твичить, а по іншому їм ловити не виходить, оскільки він має практично нульову гру, треба дуже уважно. Тобто, треба виробити такий ривок, при якому воблер проходить не більше 30-40 см Виходить гра практично на місці. Але при сильніших ривках було дуже мало клювань. Воблер розрахований на пасивну щуку. І ще. Якщо підігнути носову петлю трохи вниз, то вийде більше амплітудна і, на мій погляд, ефективніша гра. Горизонт його проводки десь до 0,7 м.

 

Дивно, але цей товстун, що з'явився у мене менше року тому, дуже непогано ловив щуку, причому, цілком нормального розміру. Ловив він як упродовж усього літа, так і аж до першої зимової риболовлі. Не знаю чому це так - адже начебто за законами жанру, як яскравий представник воблеров класу фэт, він прийнятніше для теплої води. Ан ні. Зі всякого правила є виключення. Як би то не було, а воблер працює і на початку зими, але остаточну перевірку зимовим сезоном пройшов ще не до кінця. Подивимося...

Володимир ЯНЧЕНКО, журнал " Рыбачок"

 

Категорія: Рибалка >>Ловля спінінгом | Додав: бабай (08.02.2012)
Переглядів: 2647 | Теги: Зимова ловля, Ловля спінінгом, Приманки | Рейтинг: 5.0/2

Це цікаво!
Всього коментарів: 0
to the of your page -->
 
Реклама