Рибалка
Полювання
Цікаве
Наше опитування
Як ви потрапили на сайт??
Всього відповідей: 35
Форма входу
Ми Вконтакті
Пошук
Статистика
Рейтинг охотников и рыбаков
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Рибалка » Ловля спінінгом

Чим звабити зубасту восени?
З настанням осені і помітним похолоданням води щука починає активно харчуватися, щоб набрати жиру на зимовий період. У цей час її успішно ловлять спінінгом на різні приманки, в тому числі і на неглибоких ділянках. А далі в поведінці щуки простежується закономірність: чим вода холодніше, тим щука стає пасивніше.

Загальні риси щучого кльову

З осіннім похолоданням води поступово починають відмирати водорості, вода стає прозорішою, що відповідно впливає на вибір приманок. На що ловити, буде залежати також і від глибини лову, і від того, яка кормова риба переважає у водоймі, і від багатьох інших факторів.

У вересні памолодь різних риб вже значно підросла і так само, як хижак, активно годується напередодні зими. Поки різні кормові організми не зарилися в намул, дрібна риба харчується переважно ними на неглибоких ділянках водойм, мілководних бровках і поблизу водоростей. Поруч буде триматися і щука, чатуючи поживу.

Пізніше, до початку жовтня, коли температура води знизиться до 7-10 градусів, кормова риба почне скочуватися на глибинні брівки, ями і підводні столи з глибиною від 4 до 8 м, і тоді потрібно буде застосовувати іншу тактику лову і, відповідно, інші приманки .

Далі в поведінці зубастою простежується закономірність: чим вода холодніше, тим щука стає пасивніше. Тому з кінця жовтня і в листопаді знову потрібно переходити на іншу тактику лову і, отже, інший асортимент приманок. Така загалом картина зміни характеру клювання щуки в осінній період.

Вибір ділянки лову для воблера

Восени дрібна риба, за якої полює щука, скупчується зграями на різних підводних косах або бровках. Косяк рибок може стояти у Прибійний берега, куди вітром прибиває різний корм. Ну, і не можна забувати про проводці по чистій воді вздовж кордону водоростей.

У вересні - на початку жовтня щука проявляє максимальну активність. У поки ще досить теплій воді швидкість перетравлення їжі у хижака швидка. Голодна щука не так осторожничает і добре реагує на воблери з розмашистої грою. Але це за умови, що стоїть стабільна погода. При різких похолодання і зміні тиску щука може вередувати, тоді потрібно застосовувати різні, іноді дуже делікатні варіанти проводки приманки.

В цілому у вересні при різних умовах лову добре працюють по щуці самі різні воблери. Я часто роблю вибір в сторону воблерів класу мінно. Добре знаходити ділянки з розрізненим коряжником або проводити воблер неподалік водоростей. При лові воблерами підбираються різні варіанти проводки. Вона може бути рівномірна, з частими ривками або ривкова з тривалими паузами.

При підборі забарвлення приманки потрібно дотримуватися таких правил. Якщо у хижака поганий апетит, то забарвлення повинна бути максимально близькою до забарвлення кормової риби, якої в основному харчується хижак: окунь, плотва, карасеві, піскарю та ін. Але коли щука максимально активна, краще брати яскраво забарвлені приманки, які будуть помітні хижакові з дальньої відстані. З агресивних кольорів часто уловистою буває червоно-біла.

Діапазон вибору довжини воблерів для вересня широкий - від 3,5 до 18 см, все залежить від обставин. Вони можуть бути одно-і двоскладного. Бувають зручні воблери зі змінними пелюстками, що дозволяє регулювати глибину проводки. Якщо щука клює неохоче, можна зробити вибір на користь приманок, які видають звукові ефекти. Звичайно, при облові віддалених точок потрібно керуватися масою приманки, щоб вона лягла точно в потрібне місце.

При виборі воблера потрібно орієнтуватися в його характеристиках. Воблери діляться на плаваючі, потопають і з нейтральною плавучістю (суспендери).

Плаваючий воблер рухається у верхніх шарах води, а при зупинці спливає. Плаваючі воблери діляться на дві групи: поверхнево пливуть і пірнаючі. Довжина поверхнево пливуть моделей зазвичай до 10-12 см, а глибина їх проводки - до 2 м.

При рівномірній проводці траєкторія руху воблера близька до прямої, при ривковой - подібна синусоїді. Пірнаючі моделі воблерів працюють на глибинах до 6 м і глибше. Вони краще відгукуються на ривковий (або підмотку з паузами) проводку і мають більш широку синусоїду рухів.

Тонучі воблери використовують для проводки в різних шарах води, в тому числі і у дна. Лопать у них або взагалі відсутня, або дуже маленька, оскільки для заглиблення вистачає маси самого воблера. Ривковая (ступінчаста) проводка ефективна, оскільки змінюється темп ведення воблера.

Нейтральний воблер (суспендер). Після середини жовтня серед приманок на перше місце виходять воблери з нейтральною плавучістю, які дозволяють робити тривалі паузи в товщі води. Тонучі і плаваючі воблери такої можливості не мають. Нейтральний воблер після закидання практично не змінює місця розташування у воді, за рахунок чого має велику робочу зону. При ривковій проводці траєкторія його руху - це короткий стрибок-затримання, що дуже збуджує апетит хижака.

При лові в темний час доби або в каламутній воді і на глибинах з поганою освітленістю частіше потрібно пробувати приманки яскравих кольорів: червоний, жовтий, оранжевий. І ще на замітку. Рибалки в якійсь мірі простежили закономірність і встановили, що в теплій воді краще працюють теплі відтінки, в холодній - холодні.

Поверхнева ловля на зарослих ділянках водойми

В цей же час біля водоростей і у вікнах між ними у вересні щука може добре брати на Поппера, свім-бейти, Уолкер. Якщо у хижака поганий апетит, то забарвлення должнабить максимально близькою до забарвлення кормової риби, якої в основному харчується хижак: окунь, плотва, карасеві, пескарю.

Коротенько розглянемо кожну з них. За великим рахунком поппер - це поверхнево що йде воблер, що імітує рибку або жабу, які з сплесками і бризками йдуть зверху від хижака. При лові на Поппер потрібно пам'ятати, що ця приманка є вибірковою: іноді щука реагує на нього відразу, іноді наче не помічає.

Поппера, при ривковой проводці видаючи чути булькотіння, дратують хижака, провокуючи його на кидок. Однак застосовуючи на мілководді великі Поппера, можна і покльовки не побачити. Особливо підозріла до булькання великих попперов доросла щука. Якщо ви ловите на великий поппер, то грайте з ним більш делікатно, ніж з дрібним, частіше робіть тривалі паузи, посмикування повинні бути не занадто різкі. Дрібним поппером можна грати порезче і частіше. При виборі вудилища пам'ятайте, що коротким жорстким спінінгом краще робити ривковий проводку.

Для такого лову підійде «палиця» 2,2-2,5 м з тестовою характеристикою не більше 17 м.

Альтернативою Поппера може служити Уолкер (в перекладі на російську означає гуляє, капризний). За своєю суттю це поверхневий воблер, у якого немає лопаті, і за рахунок обтічної головної частини він має низьке лобовий опір.

Зате при акуратній ривковой проводці він починає відхилятися убік, роблячи зигзагоподібне рух і киваючи головою.

При цьому він залишає на поверхні води своєрідні вуса. Американці жартома прозвали ловлю на цю приманку «вигулювання собаки». При осінній лові застосовують Уолкер довжиною від 5 до 12 см.

Інший вид приманок для поверхневої лову - свімбейти. Безлопастние свімбейти чіпляють менше трави при проводці у вікнах. Вони можуть бути плаваючі, потопають, нейтральні, а по конструкції - цільні, двох-і трискладового. При осінньому тестуванні потопаючих свімбейтов на одному з кар'єрів заброс вівся у вікна водоростей, і при високому піднятті кінчика вудилища приманка виходила на поверхню води.

Ривковая проводка надавала привабливість рухам свімбейта. Щука негайно реагувала на таку манеру гри.

Навіть при дуже поганому клюванні ретельний вибір приманки, її делікатна гра з зупинками і потрясиваніямі на місці зазвичай завжди дають позитивний результат.

Проводка на інших ділянках

Як і влітку, щука в теплу вітряну погоду вдень часто проявляє себе активним клюванням. Тоді при просуванні по водоймі на човні потрібно вставати на якір з навітряної сторони і кидати за вітром, щоб приманка летіла точніше.

На водосховищах іноді зустрічаються затоки і неглибокі поливи з пеньками, коряжінкамі, підводними горбами. Іноді щука мешкає на вільному від рослинності поливі, але завжди вибирає місце у якогось кущика водоростей або коряжіни. Важливо вибрати правильний рівень проводки приманки, адже іноді осіння щука зовсім не реагує на приманку, що йде на значній відстані від грунту, а на ту, яка рухається до нього впритул, та ще з привабливими зупинками і посмикуваннями, кидається відразу.

У вересні при стабільній теплій погоді потрібно приділяти більше уваги облову поливів з глибиною від 1,5 до 4 м. При знаходженні бугрів на таких ділянках потрібно робити занедбаність приманкою, щоб проводка перетинала його поверхню в різних напрямках. Тут добре підходять воблери із заглибленням 2-4 м, щоб вони проходили над самою вершиною горба.

При далекобійних облові спінінгом придонних ділянок водойми поза конкуренцією можуть бути різні джиг-приманки. В залежності від активності хижака в ту чи іншу осінню пору можна зробити джиг-приманку високочастотної або низькочастотної - за рахунок підрізання певним чином лопаті віброхвоста або твістера. Активна щука успішно ловиться на інтенсивно грає віброхвіст або твістер, а пасивної щуку подавай приманку тиху. Проводка при цьому залишається ступінчаста, але не різка. На перших стадіях пошуку щуки потрібно чергувати швидку проводку з повільною.

 

Алесей Горяйнов

«Мисливський двір» № 9/2012


Джерело: http://omut.com.ua/
Категорія: Рибалка >>Ловля спінінгом | Додав: babau (16.10.2012)
Переглядів: 1785 | Теги: осінь, Спінніг, щука | Рейтинг: 4.0/1

Це цікаво!
Всього коментарів: 0
to the of your page -->
 
Реклама