Рибалка
Полювання
Цікаве
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 55
Форма входу
Ми Вконтакті
Пошук
Статистика
Рейтинг охотников и рыбаков
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Зброя » Набої

Капсуль-запальник
Відомо, що капсулі-запальники Жевело і ЦБО до мисливських дробовим патронам роблять на канал ствола зброї оржавляючу дію. Викликається воно продуктами розпаду ударного складу при його вибуховій розкладанні в момент пострілу.

При вибуховому розкладанні ударного складу утворюються газоподібні, пароподібні і тверді продукти. Оржавленості каналу ствола відбувається внаслідок шкідливої ​​дії на нього твердих продуктів розкладання капсульного складу і головним чином за рахунок дії хлористого калію.


Процес оржавленості можна уявити собі таким чином.

Розпечені частки хлористого калію оплавляються зі сталлю каналу ствола, в результаті чого сталь в цьому місці стає легкоплавкою. Розплавлені частинки стали виносяться пороховими газами, утворюючи на цьому місці раковини і вибоїни. Частинки хлористого калію, що залишилися на поверхні каналу ствола, через гігроскопічності вбирають вологу повітря, що викликає дисоціацію хлористого калію на іони калію і хлору. Іони хлору інтенсивно окислюють метал і поверхня каналу ствола рушниці покривається іржею. Чимало неприємностей таїть в собі також і наявність в продуктах розкладання ударного складу пароподібної металевої ртуті. Потрапляючи на поверхню латунною гільзи і в канал ствола, металева ртуть проникає потім в товщу металу. Впроваджується в кристалічну структуру, викликаючи ослаблення зв'язку між ними, що веде до розтріскування металу.

Крім того, металева ртуть амальгамирує канал ствола, що погіршує купчастість бою рушниці.

Явище оржавляючої дії капсулів-запальників, споряджених штатним ударним складом, що веде до скорочення живучості стволів рушниць і бугатострільності металевих гільз, було відмічено давно. Приблизно з 1900 року почалися пошуки у напрямі заміни в ударних складах гримучої ртуті і бертолетової солі на інші речовини, які продуктами свого розкладу не викликають оржавляючої дії. Найкращими речовинами в цьому відношенні виявилися: трінітрорезорцинат свинцю, який замінив гримучу ртуть, і азотнокислий барій, витіснив бертолетову ю сіль.

У наступні роки був розроблений і випробуваний ряд рецептів неоржавляючих ударних складів. Так, наприклад, в 1963 році був розроблений і запропонований для спорядження капсулів-запальників Жевело і ЦБО неоржавляючій ударний склад з високими енергетичними характеристиками наступного складу:

трінітрорезорцинат свинцю 35 відсотків;


тетразен - 3 г;

барій азотнокислий - 42 г;


алюмінієва пудра - 8 г;

сурма трьохсерніста - 7 г;

двоокис свинцю - 5 г;

шелак - 1 г.

Капсулі-запальники з таким неоржавляючи ударним складом пройшли всебічну перевірку в лабораторних та заводських умовах при спорядженні перших дослідних-серійних партій капсулів-запальників Жевело і ЦБО. Запресовування складу проводилася в існуючі конструкції ковпачків Жевело і ЦБО на валовому обладнанні, за чинним технологічному процесу капсульний заводів.

У статті ми знайомимо читачів з випробуваннями мисливських дробових патронів з неоржавляючими капсуля-запальника, проведеними на Державної експериментально-дослідної станції. Випробуванню піддавалися мисливські дробові патрони з паперовою гільзою 16 і 12 калібрів, димним і бездимним порохами, споряджені неоржавляющімі і штатними капсуля-запальника Жевело і ЦБО.

Програмою випробувань патронів передбачалося визначення балістичних характеристик; надійності функціонування патронів при різних температурних умовах навколишнього середовища з попередньою витримкою патронів і рушниць при цих температурах не менше чотирьох годин і подальшої стріляниною безпосередньо при цих температурах; купчастості бою; різкості бою; повноти згоряння пороху.

Балістичні характеристики - купчастість і різкість бою і повнота згоряння порохового заряду - визначалися за допомогою балістичного стовбура. Надійність функціонування мисливських дробових патронів у різних температурних умовах навколишнього середовища визначалася стріляниною з мисливських і спортивних рушниць ІЖ-54, МЦ-8, ІЖ-12, МЦ-21-12 та ін

Дані, отримані в результаті випробувань, показали, що за всіма характеристиками мисливські дробові патрони, споряджені неоржавляючими капсулями-запальниками дослідно-серійної партії, не поступаються мисливським дробовим патронам зі штатними капсуля-запальника і задовольняють вимогам ТУ.

Виробляючи оцінку нових неоржавляючих капсулів-запальників, слід звернути увагу на ту обставину, що вони не тільки не поступаються за своїми характеристиками штатним капсуля-запальника, а й володіють у порівнянні з ними поруч наступних цінних переваг: у зв'язку з неоржавляючих дією продуктів вибухової розкладання значно збільшується живучість стволів мисливських рушниць; збільшується багатострільніть металевих мисливських гільз за рахунок відсутності шкідливої ​​дії металевої ртуті на метал гільзи; мисливські патрони дробів з нержавіючими капсулями за рахунок особливого характеру вибухової розкладання неоржавляючого ударного складу дають більш низькі, у порівнянні зі штатними патронами, тиску порохових газів при збереженні необхідної швидкості польоту дробу по ДСТУ, що вельми позитивно позначається на експлуатації рушниці; відсутня випадання наковаленки час стрільби патронами з неоржавляющімі капсуля-запальника типу Жевело, що пояснюється особливим характером вибухової розкладання ударного неоржавляющего складу; неоржавляющі капсулі-запальники Жевело і ЦВО порівняно зі штатними гремучертутними капсулями володіють підвищеною стійкістю до вологи і високій температурі.

Широкі випробування неоржавляющих капсулів в патронах 12 калібру провела команда мисливців р. Клімовськ, Московської області. Після стрілянини мисливськими патронами, спорядженими цими капсулями, канал ствола не покривався іржею протягом тридобового перебування зброї в домашніх умовах. При стрільбі патронами зі штатними гремучертутними капсулями, при всіх інших рівних умовах, канал ствола покривався іржею, яку важко було очистити.

Позитивні результати були отримані також і при випробуванні неоржавляющих капсулів-запальників до спортивних і мисливських кульовим патронам.

Всебічні випробування зазначених патронів показали, що вони за всіма характеристиками не поступаються аналогічним патронам зі штатними капсуля-запальника, але перевершують останні по неоржавляючі дії. Ці капсулі, безумовно, значною мірою підвищать живучість мисливських рушниць і металевих гільз.
Категорія: Зброя >>Набої | Додав: babau (26.10.2012)
Переглядів: 1711 | Теги: капсуль, набої | Рейтинг: 0.0/0

Це цікаво!
Всього коментарів: 0
to the of your page -->
 
Реклама