Рибалка
Полювання
Цікаве
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 55
Форма входу
Ми Вконтакті
Пошук
Статистика
Рейтинг охотников и рыбаков
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Мисливські собаки » Породи собак

ЗСЛ(Західно-сибірська лайка)
Мисливська собака лісової смуги Уралу, Західного і Середньої Сибіру. Виведена в декількох кінологічних центрах на основі мисливських промислових собак місцевих отродий лайок (хан-Тейское і Мансійський). Породоутворення почалося ще в кінці XIX століття, але до планомірного розведенню приступили в 20-х роках XX століття. З західно-сибірської лайкою полюють на хутрового звіра, борову і водоплавну птицю, ведмедя, копитних тварин. В даний час найпоширеніша порода лайок в Росії. Перший стандарт прийнятий в 1949 р.

Детальніше про походження породи

«Найпоширеніша і популярна з усіх російських лайок ... використовується в основному для полювання на велику дичину, таку як північні олені, лосі та ведмеді ... можна натренувати для полювання на дрібну дичину, таку як горностаї або птиці ... прив'язані до господаря, але дуже погано переносять життя в міській квартирі, а також спеку. Сторожа з них виходять неважливі, так як вони не відчувають злоби до людини ».

«Нова енциклопедія собаки» Брюс Фоглем, АСТ, Астрель, Москва, 2003 р.

 
У цього Брюса на все своя думка, тільки не ясно де він набрався цієї інформації. Далі він пише про історію породи: «Можливо мисливці народів Ханти і Мансі в горах Уралу вивели породу для робочих цілей». Так, і для чого ж вони її таки вивели? До речі по ньому вага (18-23кг) і ріст (53-61см) РЕЛ і ЗСЛ однаковий.
 
І так, західно-сибірська лайка!
 
ЗСЛ виведена на основі мансійської (Вогульської) і хантейскої (Остяцької) лайок Північного Уралу та Західного Сибіру. З початку XIX століття собаківники вивозили собак з цих районів і займалися їх заводським розведенням не змішуючи з лайками інших типів. Мансійська лайка була легкого і стрункої статури, з нешироким черепом, із загостреною і сухою подовженою мордою, косим розрізом вік. Хантейська лайка була більш важкої статури, з більш короткою мордою, на шиї шерсть утворював муфту. У створенні породи в наслідку взяли участь і зирянські лайки, тому до крові ЗСЛ були прилиті крові виділявшоїся в самостійну породу уральської лайки, утвореної від злиття кровей Мансійської, хантейскої і зирянської собак. Не обійшлося і без вихідних кровей РЕЛ, тому еталоном екстер'єрного типу РЕЛ послужив кобель Путик (1946г.р.), який був отриманий від схрещування хантейскої (ЗСЛ) суки Пітюх-II і кобелем Музгаром з Помоздінского району Комі АРСР. Від в'язок Путика з Помкою та іншими суками почалася сучасна історія РЕЛ, але Путика в'язали і з породними ЗСЛ, так що і в РЕЛ течуть крові ЗСЛ і в ЗСЛ течуть крові РЕЛ. До кінця 50-х років ЗСЛ являли собою добре відокремлену групу. В цілому кінологи змогли зберегти в ЗСЛ основні ознаки вихідних Мансійських і хантейских лайок. До кінця 70-х років поголів'я ЗСЛ становило близько 15 тисяч собак. У наш час ЗСЛ дійсно є найчисленнішою породою.



Мисливські властивості породи

  ЗСЛ годиться для полювання на будь-якого звіра і птицю. Багато ЗСЛ виявляють схильність до роботи по копитним. Часто зустрічаються ЗСЛ, які мають схильність до роботи по якомусь одному виду дичини і важко піддаються натасці на інші види. Справа в тому, що сибіряки цінували спеціалізованих по конкретному виду дичини собак і відбраковують собак йдуть за різним звіром, це було вимогою промислового полювання. У результаті тривалого відбору ця якість закріпилась. Сучасні заводчики прагнуть до більшої універсальності собак і можна відзначити, що це їм вдається. В цілому мисливські властивості ЗСЛ дуже схожі з рел і навпаки . Хочеться відзначити, що відсоток собак з відмінними робочими якостями і середнячків в обох породах однаковий. На мою думку більшою мірою робочі якості собаки (їх прояв) залежать від досвіду і вміння господаря і його можливостей в полюванні. Просте спостереження показує, що найкращі собаки з'являються у завзятих собаківників, мисливців, єгерів і т.п.

Опис породи собак Західно-сибірська лайка

Країна походження СРСР

Початкова назва Західносибірська лайка

Характеристика породи

Собака середнього і вище середнього зросту, міцної сухого типу конституції. Рухома, врівноважена, з добре розвиненою орієнтовною реакцією, витривала і невтомна, має яскраво вираженою мисливською пристрастю. Злостивість до людини нетипова. Натаска - по дикому або підсадному звіру або з вільної птаху.

Утримання і догляд

Можна містити в квартирі за умови тривалих прогулянок у лісі чи парку; вигулювання в місті - тільки на повідку, тому що це собаки волелюбні і прагнуть обшукувати великі території. Собака дуже охайна; шерсть постійного догляду не потребує.

Використання

Мисливський собака, собака-компаньйон.

Голова

При погляді зверху гостро клиноподібної форми, з помірно широкою тім'яної частиною. Потилична частина злегка округлена. Перехід від чола до морди виражений, але не різко. Морда гостра, довга, але не вузька. Губи щільно прилеглі
Очі

Невеликі, овальної форми, різко косо поставлені. Темно-карого або карого кольору при будь-якому забарвленні.

Вуха

Стоячі, високо поставлені, рухливі, у формі витягнутого трикутника.

Корпус

Злегка розтягнутий. Шия мускулиста, без складок і обвислостей, овальна, що дорівнює довжині голови. Груди яйцеподібна, широка і довга, доходить до ліктів. Спина міцна, пряма, широка. Поперек коротка, м'язиста. Живіт підібраний.

Кінцівки

Міцні, м'язисті. Лапи овальні, пальці зібрані в грудку, середні пальці трохи довшим крайніх.

Хвіст

Круто загнутий кільцем на спину або на бік, а також серпом, але при цьому кінцем стосується спини. Добре опушений прямим жорстким волоссям, без підвісу.

Волосяний покрив

Шерсть жорстка, пряма, густа, підшерсток добре розвинений. На голові і передній стороні кінцівок - коротка. Більш довга шерсть утворює коміри очоси.

Забарвлення

Білий, занурені і рябий, сірий, рудий і бурий всіх відтінків. Мочка носа чорного кольору, при білому забарвленні - коричневого.

Висота в холці

Кобелі: 55-62см. Суки: 51 - 58 см.

Вага

18-23 кг.

Стандарт затверджений у 1981 р.
Категорія: Мисливські собаки >>Породи собак | Додав: babau (13.09.2012)
Переглядів: 12597 | Теги: Породи собак, ЗСЛ, Лайка | Рейтинг: 2.0/2

Це цікаво!
Всього коментарів: 0
to the of your page -->
 
Реклама