Рибалка
Полювання
Цікаве
Наше опитування
Чи знайшли те, що шукали?
Всього відповідей: 31
Форма входу
Ми Вконтакті
Пошук
Статистика
Рейтинг охотников и рыбаков
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Анатомія риби » Повадки риби

Чому щука краще ловиться восени?
Осінь - пора не тільки збору врожаю, а й вдалий час року для лову щуки.
 
По-перше, це, так званий "осінній жор". Передчуваючи довгу зиму, щука починає відїдатись. Також, у люблячих прохолодну воду щук, після літнього тепла, коли їм в основному доводилося відлежуватися в ямах у джерел і велику частину часу "постити", холодна вода провокує різкий сплеск активності. Але не тільки цим обумовлюється загострення осіннього жора у щуки. До осені у зрілих щук закладаються і починають розвиватися "продукти розмноження", що вимагає і "будматеріалів" та енергії.
 
По-друге, остигає верхній шар води в водоймах опускається нижче, а наверх піднімається тепліша вода з середнього шару. Таким чином вода перемішується і температура в товщі води стає практично однорідною - приблизно 14-16 градусів. За рахунок перемішування води вміст кисню так же вирівнюється на різних глибинах.
 
Такі зміни середовища проживання відображаються на поведінці риб. Умови стають однаковими і тепер їм абсолютно не обов'язково перебувати в якомусь певному місці. І вони рівномірно розподіляються по всьому водоймищу. І як на це повинні реагувати щуки? Випливши з вирів та ям, голодні щуки виявляють, що в звичайних місцях скупчення "їжі" немає корми - вся риба розбрелася по водоймі, і плаває кожна сама по собі. Тому щуці доводиться постійно борознити водойму в пошуках їжі, при цьому кидаючись на все, що пропливає мимо, не гидує в цей час хижачка ні п'явкою, ні жабою. А побачивши дрібну рибку щука взагалі «сходить з розуму», ганяється за нею, вистрибує з води, хлюпається.
 
     
На що ловити щуку восени?
 
В принципі, підійде будь-яка наживка або приманка. Переважно використовувати штучні приманки, ловля щук на живця восени незручна тим, що така наживка в холодній воді поводиться не дуже активно, точніше сказати, така рибка взагалі нерухома на гачку. Використовуйте краще штучні наживки - воблери, блешні, Поппера, віброхвости і т.д. Невідомо заздалегідь, де опиниться щука, а з такою наживкою ви швидко зможете обловлювати великі ділянки водойми.
 
В цю пору року добре ловиться не тільки щука, але, і окунь, і судак, і жерех. Перед зимівлею всі хижаки намагаються набрати якомога більше жиру і кидаються майже на всю приманку.
 
Осіння ловля щуки починається з перших холодів і вдало триває майже весь сезон, але під кінець осені, ситуація змінюється, вода остигає, стає все холодніше. Риба збивається в косяки і влаштовується на зимівлю в ями. А біля зимуючих окочаневшіх зграй риб збираються і щуки. Щуки в цей час малорухливі. Перебуваючи в стані напівсну, вони відпочивають. Зрідка якась щука прокинеться, проковтне рибку, і знову занурюється в сон, повільно переварюючи з'їдену рибу. Напівсонну щуку зловити практично неможливо.
 
А потім починається зовсім інша рибалка - ловля щуки взимку. Але про це ми розповімо пізніше.




Джерело: http://omut.com.ua/pochemu-shuka-luchshe-lovitsya-osenyu
Категорія: Анатомія риби >>Повадки риби | Додав: babau (16.08.2012)
Переглядів: 6549 | Теги: осінь, спіннінг, хижак, щука, Повадки, Рибалка | Рейтинг: 3.5/2

Це цікаво!
Всього коментарів: 0
to the of your page -->
 
Реклама