Рибалка
Полювання
Цікаве
Наше опитування
Як ви потрапили на сайт??
Всього відповідей: 35
Форма входу
Ми Вконтакті
Пошук
Статистика
Рейтинг охотников и рыбаков
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Рибалка » Зимова ловля

Як ловити щуку взимку? Або секрет по щучому велінню!

Де гніздиться

Взимку щуки зазвичай "розбрідаються" по своїм угіддям - територіям для полювання, які ревно охороняються. Але так як корми взимку стає менше, все-таки деколи можна зустріти невеликі скупчення щук на звалили в глибину, уздовж підводних бровок. При цьому хижачки все ж тримаються один від одного на певній відстані.

З настанням холодів щука не впадає в анабіоз, як карась або лин, а продовжує харчуватися. Але активність її набагато нижче, ніж в теплий сезон. Правда, бувають періоди, коли хижачка не їсть.

Навесні, коли водойми розкриваються, щуки виходять із глибини до закраинам льоду, усть річок і струмків, по мірі можливостей атакуючи всіляку риб'ячий дріб'язок. Це і є перший весняний жор щуки.

Влітку щука залягає на глибину і шукає здобич у очеретів, корч, підводних каменів і інших укриттів.Взимку вона змушена часто змінювати свої "стоянки". Особливо це характерно для великих штучних водосховищ.

Ловля на блешню

Будьте обережні при лові щуки - її може злякати навіть найменший шерех

Коли наприкінці осені встановлюється перший міцний лід, настає найкраща пора для стрімкої лову щуки на блешню. У цей час щуки полюють в очеретяних заростях, серед рослинності і, слідуючи за дрібну рибку, виходять на досить дрібні місця.

Краще зробіть заздалегідь декілька лунок, щоб потім, коли риба почне "брати", не шуміти. Лунки присипте снігом. Щука клює в будь-який час доби, але вночі лов може бути особливо ефективною.Особливо це стосується лову навесні - тоді щука пожвавлюється під час тривалих відлиг

Правильний прийомчик

Коли ви ловите щуку, гра блешні повинна бути простою

Щоб зловити щуку, не потрібно занадто изгаляться - гра блешні повинна бути простою. Але пам'ятайте, що в озерах і невеликих водосховищах, особливо в глухе час зими, блешню потрібно піднімати повільно з перервами у дві-три секунди. При лові щук на річках смикайте блешню інтенсивніше, але якщо течія слабка, а вода стояча - більш плавно.

Підготувавши лунку, опустіть блешню на дно. Ловити щуку на блешню можна з двох положень - сидячи і стоячи (спиною до вітру). Ви фіксуєте волосінь на кінці вудилища, злегка піднімайте блешню від дна і робите короткий помах пензлем руки. Після цього різко опускаєте кінець вудлища, і блешня вільно падає. Почекайте дві-три секунди і повторіть всі маніпуляції. Серію рухів "змах - вільне падіння - пауза" треба повторювати як можна одноманітніших - це дратує щуку: тепер вона неодмінно візьме приманку.

При лові щуки працює і такий прийом: блешню кладуть на дно, рухають нею (при цьому піднімається невеликий фонтанчик каламуті), і поступово ведуть догори, часом коротко струшуючи. Проміжок між "ривками" - три-п'ять секунд. Якщо дозволяє рельєф дна (немає корчів, затоплених кущів, валунів), блешню пускають так, щоб вона планувала в радіусі півтора-два метри. Це привертає хижачку до лунки і часто викликає хватку. Зазвичай в нижньому положенні блешня знаходиться в 10-15 сантиметрах від дна. Але буває, що щука починає клювати, коли блешня зависає за півметра до дна.

Щука - сильна риба, іноді вона може вирвати у вас з рук вудилище. Тому при лові щуки на блешню тримаєте його міцніше. До того ж, вершина вудилища повинна бути достатньо гнучкою і міцною, щоб амортизувати силу ривка і не допустити обриву волосіні.

Для зимової ловлі щук потрібно мати при собі п'ять-шість типів блешень. Фахівці радять важкі вузькі блешні, зроблені з двох платівок (срібною та бронзовою). Краще мати в запасі і блискучі, і матові блешні. Довжина блешні 40-80 міліметрів. В середині зими більш ефективні невеликі приманки, по першому і останньому льоду - побільше.

Ви відразу відчуєте, коли щука клюне: спочатку вона зачепить блешню, а потім потягне її вглиб. Чи не підсікайте її відразу, краще робити це через деякий час після клювання. Зазвичай щука вистачає живця поперек і, стискаючи його в зубах, рухається деякий час за інерцією. Якщо волосінь завмирає - значить, риба зупинилася. Найвдаліший момент для підсічки - коли вона йде в укриття. Почекавши секунд 20-30, Змотайте волосінь і зробіть різку підсічку.

Щука може проявити себе справжнім бійцем і опиратися до кінця, тому вибирайте міцну волосінь.Підійде сілоновая волосінь сірого або блакитного кольору, діаметром 0,3 міліметра.

Ловля щуки на жерлиці

Для того, щоб ловити щуку на жерлиці, потрібно наловити живців, просвердлити лунки і встановити снасть

Ловля щуки на блешню пов'язана зі свердлінням безлічі лунок. Взимку це складно через збільшення товщини льоду. Тому багато риболовів переходять на ловлю жерлицами. Жерлица - це рибальська снасть для хижої риби. Літні жерлиці відрізняються від зимових, крім того, бувають плавучі і берегові жерлиці.

Берегова жерлица складається з волосіні (шнура), намотує хрестоподібно на невелику дерев'яну рогульку, яку прив'язують до шестику, увіткнути похило до води. Замість рогульки можна використовувати котушку. До волосіні на повідці прив'язують гачок, на який чіпляють живця.

Якщо ви вирішили ловити щуку на жерлиці-робіть це оперативно: взимку день короткий, а для такого лову потрібно як мінімум наловити живців, просвердлити лунки і встановити снасть. За один раз краще ставити не більше п'яти жерлиць.

Не думайте, що якщо у щуки велика паща, то для лову варто використовувати виключно великі гачки.Цей принцип працює тільки під час "жора", коли хижачка ковтає чи не всі підряд. Взимку ж щука заковтує живця порівняно повільно, і у неї більше шансів запідозрити недобре.

Щуче меню

Ідеальна довжина живця для лову щук - вісім сантиметрів

Для успішної лову щуки необхідно знати, який рибою годується в своєму водоймищі, і як живців застосовувати саме цю рибу. Незважаючи на те, що щука цілком здатна заковтнути жертву розміром до половини своєї довжини, зазвичай вона харчується рибками длиною сантиметрів у десять. А перед нерестом воліє ще більш дрібну їжу. Так що ідеальна довжина живця-сантиметрів вісім.

Кращий живець - з того водоймища, де ви збираєтеся ловити щуку. Втім. можна заготовити його і про запас, особливо якщо у водоймах багато щук і мало дрібниці. При лові жерлицами беріть з собою невеликий садок для живців, яких іноді доводиться залишати на ніч під льодом.

Живець на гачку повинен знаходитися в 30-50 сантиметрах від дна. Встановивши жерлицу, засипте лунку снігом, спорудивши з нього невелику гірку. Робиться це для затемнення і для того, щоб вода в лунці не так швидко замерзала.

Вдалої риболовлі та нехай все буде як в казці!

Категорія: Рибалка >>Зимова ловля | Додав: babau (07.12.2012)
Переглядів: 7272 | Теги: щука, зима | Рейтинг: 1.7/3

Це цікаво!
Всього коментарів: 0
to the of your page -->
 
Реклама