Рибалка
Полювання
Цікаве
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 55
Форма входу
Ми Вконтакті
Пошук
Статистика
Рейтинг охотников и рыбаков
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Рибалка » Поплавкова ловля

З поплавковою вудкою пізньою осеню

В Україні кінець жовтня - початок листопада вважається серед поплавочників часом міжсезоння, і їм необгрунтовано нехтують. Більшість рибалок впевнені, що в цей пізньоосінній період риба малоактивна, бере мляво і рідко, і сенсу виїжджати на риболовлю в Україні до перволедья вже немає ніякого. Однак це не так. Риба, звичайно, змінила свої звички, але не на всіх водоймах та не настільки, щоб не підібрати спосіб успішного лову.

Вийшовши до берега якогось озерця сірим листопадовим днем, при повному штилі можна спостерігати розбіжні на гладі водойми круги. Це гуляє по поверхні уклейка, верховка або дрібна плотва. А значить - "бель" активна. Тут і там поблизу берегів можна бачити розсип золотих бризок. Це окунь чи щука ганяє малька. Так, значить, риба-то не припинила своєї активності. І, можливо, буде добре ловиться. Адже і карась в цей час в уловах наполегливих поплавочників не рідкісний. Головне правильно підвести, принадити рибу до місця лову, і піднести грамотну насадку. А далі - справа техніки.

Що стосується річок, то вважається, що велика риба, та й дрібна зграєва, до початку жовтня покидає верхів'я річок та основні ділянки малих річечок. Це не зовсім вірне твердження. Так, "крупняк" скочується в пониззя, але не весь. А аборигени - окунь, плотва, підлящик, головень, карась, уклейка, піскар і багато інших залишаються зимувати на тих же ділянках, де ловилися влітку. Але природно, спонукати їх до покльовки важче. Потрібно інший підхід. Про це і піде моя подальша розповідь.

Вудилище

Краще мати в своєму наборі, як мінімум, 2 махових вудилища. Доцільно взяти графітові "палиці" 5 і 7 метрів довжини. Але часто потрібно і 9 м. Чим легше, тим краще. Як правило, хороші вудилища недешеві, але вони з лишком компенсують витрати одержуваним задоволенням під час лову (адже не за рибою ми їдемо, а за враженнями - риба і в магазині продається).

На ставку (озерці) краще починати ловлю з найбільш далекої дистанції. А при впевненому клюванні слід допомогою прикормки спробувати підтягти рибу на більш коротку дистанцію (про підгодовуванню - трохи далі).

На невеликій річці практично те ж - починати ловити слід самій довгою палицею. Різниця в тому, що при лові на ставку ви цілеспрямовано підтягуєте рибу від бровки зі значними глибинами на мілководді.На річці все трохи інакше. Ви можете 8-9-ти метрової вудкою ловити на брівці "корита" протилежного берега (якщо ширина річки незначна - 15-20 м). А 4-5-метровим вудилищем здійснювати проводку у кромки, розташованої ближче до вас, або на руслі. Тобто ви зможете прищепити три перспективні зони і десь обов'язково знайдете найсильніший клювання.

ОСНАСТКА

Мініатюрність і "тонкість" снасті - головна запорука успіху, особливо пізньої осені. Намагайтеся в цей період використовувати тонкі волосіні і дрібні гачки. Найбільш правильно і доцільно застосування 0,10-0,12 мм волосіні в якості основної, і 0,07-0,09 мм - в якості повідця. Риба не обірве при виведенні вашу снасть, якщо під рукою підсак з 3-х метрової ручкою. Та й шанс зловити дійсно велику рибу в листопаді на ставку або малої річці значно знижується.

Гачки краще застосовувати не крупніше № 16 за міжнародною класифікацією. Хоча з набуттям досвіду, навіть № 18 вам здасться завеликим на рибу вагою близько 1 кг.

Поплавці з огрузкой в ​​0,7-1,5 г - найбільш привабливі в даний період лову. Відвантажувати їх слід так, щоб над гладдю води стирчав кінчик в 3-5 мм. Краще купувати спортивні поплавці з жовтою антеною. У будь-якому випадку, на водоймі ви зможете поміняти її колір за допомогою маркера червоного або чорного кольорів. До того ж маркер буде корисний для фіксації на вудлище відміток промеренной глибини в місці лову. При обриві оснащення чи її заміні це зіграє добру службу і заощадить час.

Прикормку

Пізньої осені це мабуть самий головний фактор, що впливає на успіх. У цей період особливо мудрувати не треба. Усілякі активатори та атрактанти можна відкласти в сторону до наступного сезону, чи їх застосування зводитися до мінімуму. Особисто я застосовую в якості "скелета" перевірені готові покупні прикормки. Зазвичай - 2-3 кг на рибалку. Їх пахучу основу розбавляю 500 г паніровки і такою ж кількістю меленого «Геркулеса». Можна додати і 300-500 г сухого молока або вершків. Але головну роль відіграє наявність у підгодовуванні дрібного мотиля - свіжого або, за наявності проблем із зберіганням, замороженого. У мене це зазвичай близько 1 кг. Але оскільки у нас в продажу він досить дорогий, можна обмежитися і меншою кількістю, наприклад, 200-400 р.

Наведу приклад з зовсім недавньої риболовлі на р. Десна. Ловили ми вдвох із приятелем, використовуючи практично однакові сипучі суміші і схожі снасті. Але в моїй підгодовуванню було близько 1 кг дрібного мотиля, а у приятеля - 200 м. Результат був різний. Мене дошкуляли піскарі упереміш з цілком товарними окунями в 100 - 300 р. плотвичка були рідкістю. А у друга, навпаки, переважала в улові дрібна плотва і мізерний підлящик. Причому насадки ми використовували ідентичні, постійно повідомляючи один одному, на що краще і активніше бере. Відповідно, і за вагою, і за кількістю риби перевага була на боці прикормки, де мотиля було більше.

До речі, досить вдалим рішенням може бути додавання в підгодовування 500-1000 г шинкованою черв'яків. Вже їх-то можна добути в потрібній кількості не тільки в магазині чи на ринку, але й безкоштовно - на оборі або на дачній ділянці.

Половину прикормки закидають у місце лову з розрахунку 2/3 кількості під дальню снасть, 1/3 - під, припустимо, "п'ятірку". Залишилася у відрі половина йде на підтримку активності риби дрібними кульками протягом усього часу риболовлі.

НАСАДКА

Найбільш розумно обмежитися 3 тваринами насадками: хробак, мотиль, опариш. Хоча в цей міжсезонний період можна задовольнятися і одним великим мотилем. Однак часто "бутерброд", тобто поєднання вище перерахованих насадок, дає найкращий результат. Найбільш часто використовувані комбінації - "хробак + опариш", "мотиль + опариш", "опариш + хробак + опариш", "опариш + 2 мотиля" ...Але частіше слід на гачок № 18-20 насаджувати одного мотиля. А при поганому клюванні його краще надягати колечком, тобто проколюючи в двох частинах.

Все вище перераховане принесе вам успіх. І нехай більшість рибалок чекає першого льоду чи бавиться ловом хижака спінінгом. Але поки лід не встав, справжнім поплавочників забувати про лов по відкритій воді зарано. Та й погоди які стоять ...

В. Дорофєєв



Джерело: http://omut.com.ua/ribalka-v-ukraine-poplavochnaya-lovlya-osen-5
Категорія: Рибалка >>Поплавкова ловля | Додав: babau (28.10.2012)
Переглядів: 1863 | Теги: осінь, Поплавок | Рейтинг: 0.0/0

Це цікаво!
Всього коментарів: 0
to the of your page -->
 
Реклама