Рибалка
Полювання
Цікаве
Наше опитування
Чи знайшли те, що шукали?
Всього відповідей: 31
Форма входу
Ми Вконтакті
Пошук
Статистика
Рейтинг охотников и рыбаков
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Рибалка » Поплавкова ловля

Щука на вудку
Восени хижі риби починають більш впевнено брати на штучні і природні приманки. Немов відчувши швидке наближення зими, вони намагаються накопичити якомога більше жиру, для того щоб благополучно провести суворий період льодоставу. Стосується це і щуки. У таку пору добре ловити щуку на живця.
 
Оснащення для лову щуки поплавковою вудкою може бути використана двох видів - «глуха» (тобто коли волосінь прив'язана до мотовильца) і ковзна (тобто вудилище обладнано котушкою і пропускними кільцями).Перша головним чином застосовується для лову в вікнах рослинності невеликий щуки-трав'янки. Друга призначена для боротьби з більш сильним противником і для лову на течії в проводку. Важливо правильно вибрати співвідношення всіх частин оснащення. Вага та лад вудлища повинні відповідати товщині волосіні, тесту поплавка, вагою грузила, величиною живця. Під живця вибираються повідець і гачок (одинарний, подвійний, потрійний).Поплавець при цьому повинен бути такий, щоб живець не міг його потягнути під воду.
 
Вудилище потрібно довге і в міру жорстке, в разі застосування котушки, вона повинна бути по вазі добре збалансована з вудилищем. При лові з берега на ріках краще всього використовувати болонську вудку довжиною 6-7 м. З такою снастю легко опускати живця за водорості і при наявності течії робити проводку по їх краю на чистій воді, нацьковуючи з котушки волосінь. В якості котушки найкраще підійде безінерційна з діаметром шпулі 3,5-4 см.
 
На озерах і водосховищах з великими ділянками прибережного мілководдя часто виникає необхідність дальнього закидання, тому тут нерідко використовують матчеві вудки довжиною 4-5 м.
Дуже важливо при матчевої ловлі звертати увагу на плавність закидання і надійне кріплення живця на гачку.
 
Поплавок може бути закріплений у ковзному положенні або нерухомо. У першому випадку зручно ловити на великих глибинах. Однак частіше все ж ловлять з нерухомо закріпленим поплавцем, оскільки на початку осені щука воліє триматися у корчів і водоростей на глибинах до 2,5 м. Для такої оснастки найкраще підійде пінопластовий поплавець грушоподібної форми вантажопідйомністю від 20 до 50 г з антеною не менше 5 см. На вершінке антени кулька оранжевого або червоного кольору. Найбільш практичний поплавок з отвором, що проходить через подовжню вісь. Основна волосінь пропускається в цей отвір і стопориться антеною, що має підставу за розміром отвори поплавка.
 
Повідець підбирається м'який, але захищений від гострих щучьіх зубів, довжиною 15-20 см. У продажу можна зустріти повідці, скручені з тонкої вольфрамової дроту. Трійник або двійник краще взяти № № 7-8.
 
Грузило обтічної форми типу «оливка» кріпиться біля основи волосіні перед самим повідцем. Він повинен затоплювати поплавок так, щоб той знаходився у вертикальному положенні.
 
В якості живця широко використовуються плотвічка, карась, уклейка, окунь, піскар, гірчак, щиповка, гольян, йорж.Також для лову щуки застосовують молодь будь-якої білої риби: синця, густеру, підлящика, язя, голавлика.
 
Однак завжди потрібно по можливості використовувати малоцінні породи риб. Необхідно враховувати і живучість живця. Він повинен привабливо рухатися на гачку і бути помітним для хижака.
Відомо, однією з найбільш живучих риб вважається ротан: він може деякий час жити навіть без води. Однак ротан має непривабливу забарвлення і на нього добре ловити щуку в тих водоймах, де вода дуже чиста і іншої кормової риби дуже мало.
 
Найкраще з улюблених щукою живців зберігаються карась, плотва, краснопірка. Буває так, що живці стають млявими і втрачають активність, а при довгому зберіганні деякі риби змінюють первісну забарвлення, що може відлякати хижака. Краще всього використовувати живців, що мешкають в тому ж водоймі, де ви будете ловити.
 
Дрібну рибку ловлять у водоймах на мілководді, використовуючи для цих цілей підйомники різних конструкцій і розмірів, іноді намітки та інші пристосування.
 
Нажівляют мальків по-різному. Якщо протягом відсутня або дуже слабке - за спину на одинарний, подвійний або потрійний гачок. Причому для великих рибок можна використовувати ще один гачок (одинарний, подвійний або потрійний) на додатковому повідці. Якщо рибалка відбувається на протязі, живця зазвичай чіпляють за рот (за небо), щоб його менше бовтало на струмені. Застосовуючи легко від'єднується від волосіні повідець, можна наживляти рибку через зябра.
 
Найважливіші фактори успішного зберігання живця - це температура і кисень. Найчастіше живці гинуть від нестачі кисню або різкої зміни температури води. Живця або малька можна зберігати вдома за умови, що вода, в якій знаходиться риба, буде холодною. Легше всього зберігати живця в селі, коли у вас є сарай або щось подібне підсобки або погреби, куди можна поставити бак, бочку, діжку або іншу ємність, в якій вода довго не нагріватиметься.
 
Влітку живців ловлять в найбільш холодний час доби. Якщо немає спеціального кана, їх можна помістити в металевий бідон з водою або трилітрову скляну банку. У жаркий час ємність обгортають мокрою ганчіркою.
 
Дуже важливо стежити, щоб вода не нагрівалася або не охолоджувалася різко. Принесених додому живців поміщають у велику ємність і додають необхідну кількість води, але щоб її температура не відрізнялася набагато від тієї, в якій спочатку тримали живців. Коли вода швидко нагрівається, її треба міняти на більш прохолодну.
 
На початку осені щука продовжує влаштовувати мисливські засідки в заростях прибережних латаття, рдесника, осоки, очерету та інших водоростей. На річках, де вода добре збагачується киснем, водні рослини в цю пору ще свіжі і дрібна рибка як і раніше знаходить в них корм і притулок від хижака. Завдання рибалки, що просувається з живцевою вудкою по березі, знайти підходящої ширини вікно і опустити в нього живця. Для лову в вікнах іноді доводиться використовувати поплавець завищеного тесту, щоб живець не міг швидко відвести снасть у водорості. Так, при лові з живцем вагою в тридцять грамів можна використовувати поплавець з тестом 40-50 г. Якщо живець завеликий і швидко відводить поплавок в траву, потрібно ловити з притриманням снасті або періодично підтягувати снасть в сторону, протилежну руху живця.
 
Для лову в проводку біля щучьіх засідок потрібно вибирати спокійний плин. На ньому живець буде рухатися більш природно. Приманку ведуть уздовж коряжника, по кромці водної рослинності або над нею, а на глибинах вибирають характерні для стоянок цього хижака бровки, інші нерівності дна.
 
Відійшла на глибину щуку шукають в самій нижній частині руслового звалення, іноді під стрімким берегом, у якої є хоча б вузька сходинка мілководдя з водоростями. Добре, якщо створюється тінь звісивши чагарником. Вибір затінених ділянок на річках справа важлива, оскільки хижак протягом доби може і зовсім не виходити на пронизує сонцем простір. По можливості він вибере той берег або те укриття, яке буде завжди недоступно сонцю, в якому б положенні воно не знаходилось. Тут щука найменше помітна для дрібних рибок, але вона добре бачить їх, коли вони пропливають поруч, на освітленому просторі.
Ловля в забродку практикується в основному на мілководних ділянках, враховуючи, що восени вода холодна.
 
Добре вибирати місця, де край обширного мілководдя з коряжником і водоростями різко переходить на глибину в 2-4 м. Саме на верхній або нижній сходинці урізу може стояти щука в очікуванні малька, випливає з глибини на мілководді або навпаки.
 
Іноді на водосховищах зустрічаються ділянки обширного вільного від водоростей мілководдя з численним, але вартим далеко один від одного коряжником. Часто невелика, до кілограма або трохи більше, щука вибирає для засідки саме ці місця. Завдання рибалки полягає в тому, щоб підкинути живця прямо до підмито кореневища, пню або валежіни. Однак, оскільки глибина тут часто не перевищує 1-2 м, а вода вже досить прозора, щука може бачити риболова здалека і покинути засідку.
 
Тому для успішного лову доводиться використовувати вудку, призначену для дальньої занедбаності. Оснастку слід посилати далі мети на кілька метрів, а потім плавно підтаскувати. Особливу роль при такому лові грає хороша збалансованість снасті, що впливає на точність закидання.
 
При лові восени взабродку необхідно як слід утеплятися, надягати під забродние штани або комбінезон термобілизна, так як стоячи в остигнула воді можна переохолоджуватися.
При лові з човна рибалка має можливість підібратися до самим недоступним ділянкам водойми.
 
Особливо це важливо на річках, береги яких сильно заросли деревами і кущами, а також на замкнених водоймах, де стоянки щуки сильно віддалені від берега. Ловити можна з заякореного човни, вибравши вдале місце, з якого зручно робити закидання відразу в кілька перспективних «точок». При сильному вітрі або на швидкій течії, щоб човен не мотало з боку в бік, її ставлять на два якорі. Крім того, на річках можна робити закиди, сплавляючись на човні вздовж кромки водоростей або звис над водою чагарнику.
 
У цьому випадку добре мати напарника, який буде регулювати положення човна, сидячи на веслах. Встановлюючи глибини лову, слід керуватися тим, що живець повинен знаходитися від дна на висоті 30-40 см.
 
Щука різко хапає здобич (причому поплавець відразу йде під воду), потім вона пливе в бік, на ходу перевертаючи живця головою в глотку, після чого зупиняється і заковтує його. При використанні подвійних і потрійних гачків можна робити підсічку майже відразу, а у випадку одинарного - важливо дочекатися останнього моменту, коли щука заковтати живця. Підсічка повинна бути сильною.
 
Важливо стримати першого ривка хижачки, яка постарається завести снасть в коряжник або траву, тому при лові з берега необхідно використовувати підсак з довгою ручкою. Враховуючи гострі щучі зуби, витягувати гачок з пащі хижачки потрібно обережно, із застосуванням спеціального екстрактора і зевник.
 
Ловля щуки вудкою - захоплююче заняття, яке обдарує вас небувалими рибальськими переживаннями. Та й як трофей щука чудова! Про смакових якостях цієї риби вже й говорити не доводиться. Скажу тільки, що якщо правильно приготувати свіжу щуку в грилі зі спеціями - пальчики оближете!
 
 
Олексій Горяйнов
Категорія: Рибалка >>Поплавкова ловля | Додав: babau (28.10.2012)
Переглядів: 5974 | Теги: щука, Поплавок | Рейтинг: 3.5/2

Це цікаво!
Всього коментарів: 0
to the of your page -->
 
Реклама