Рибалка
Полювання
Цікаве
Наше опитування
Як ви потрапили на сайт??
Всього відповідей: 35
Форма входу
Ми Вконтакті
Пошук
Статистика
Рейтинг охотников и рыбаков
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Рибалка » Поплавкова ловля

Як ловити щуку на мертву рибку
Більше 500 років тому в Англії вже знали, що щука поїдає загиблих рибок. А у нас до цих пір ще багато риболовів цьому не вірять. У Treatyse of Fyshynge with an Angle - найстародавнішої книзі з рибальства в світі, що вийшла у Вестмінстері в 1496 р., говориться: "Щоб зловити щуку, беруть плітку або свіжий оселедець". Далі описується, як мертву рибку надягають на гачок за допомогою насадок голки і, синцевих грузил, ловлять з дна точно так само, як це роблять і сьогодні. І я донедавна належав до загону невіруючих. Що ж все-таки сприяло моєму прозрінню? Просвітив мене мій датський друг Кім, якось у нас з ним була відмінна риболовля в Карелії, ми відмінно половили в той час. "Спробуй ловити на мертвий оселедець на донку", - майже умовляв він мене. І в один з похмурих листопадових днів я зважився. Ми були втрьох. Два моїх приятеля ловили на живця, і у них не було жодної покльовки, я ж, навпаки, піймав на мертвий оселедець з донною снастю прекрасних щук. Тим самим я не тільки отримав прекрасний урок, але і став палким прихильником цієї нової віри. Хіба є більш вагомий аргумент, ніж хороший улов? З того листопадового дня мій знайомий продавець з рибного магазину думає, що я харчуюся виключно оселедцем.

Зимові санітари

Звідки таке дивна недовіра в багатьох "щукарів" до мертвої рибки? На це питання відповісти непросто.Ніхто не стане серйозно стверджувати, що у цих рибалок погана спостережливість. Я думаю, вся справа в різних риболовних звичках. Англійці ловлять щуку тільки взимку, з листопада по травень, в травні-червні на англійських водоймах діє заборона, влітку там ловлять нехижих риб, і тільки після перших нічних заморозків знову виходять на лов щуки. Саме в цей час великі щуки переходять на харчування мертвою рибою і охоче збирають падаль з дна. Це довів знову-таки мой датський друг Кім. У нього є ідеальна досвідчена лабораторія, що дозволяє перевіряти, як веде себе щука, його рідне озеро, яке цією рибою просто кишить. "Влітку мертва рибка-приманка протягом цілого тижня залишається недоторканою, - запевняє він, - але ледь настає перший нічний мороз, як щуки її хапають. Оселедець, поряд зі скумбрією, - мій фаворит в якості приманки". У рибальської книзі XV століття однозначно зазначено: плотва або оселедець. Це ми можемо тлумачити таким чином: будь-яка риба з прісноводного водоймища або з моря придатна в якості приманки, і, природно, англійці випробовували риб всіх наявних видів і ловили на них.

Вся справа в запаху

І все ж я вибрав оселедець і скумбрію. Чому? Через запах. Навряд чи щось у воді пахне сильніше, ніж заморожений і знову відтанутий оселедець. Цей запах доходить і до щучого "носа". Мою впевненість підкріплює випадок який стався нещодавно. Увечері на озері я був один, цілий день не було жодного рибалки. Я витягнув оснастку з води, зняв цілий оселедець з гачка і поклав біля своїх ніг на мілководді глибиною 20 см. На наступний день оселедець зник. Я закинув вудку і незабаром зловив щуку довжиною 85 см, В її шлунку виявилася вчорашня оселедець. Що змусило щуку масою добрих 4 кг зайти на глибину всього 20 см, як не незрівняний аромат мертвого оселедця? "Візьми свіжий оселедець", - написано в стародавній рибальської книзі. Я категорично заперечую проти цього. Чим м'якший і м'ясистий оселедець, тим більше жиру з нього потрапляє у воду і тим він уловистий. Після риболовлі оселедець можна знову заморозити. Те, що можна прикормлювати щуку шматками мертвого оселедця, також говорить на користь запаху. Я зазвичай ріжу оселедець для підгодовування на шматочки розміром з великий палець і часто знаходжу ці шматочки в шлунках спійманих щук. Для підгодовування оселедець повинний бути відталим. Якщо кидати заморожені шматки оселедця в воду, вони будуть плавати на поверхні.

Питання про те, коли ловити, тепер ясне - взимку, після перших нічних заморозків. І сама уловиста приманка нам відома: мертвий оселедець або скумбрія. Тепер поговоримо про снасті. Це звичайна поплавочна снасть для лову щуки, але з деякими особливостями. Вудилище може мати більш високий тест, оскільки цілі оселедці мають масу від 100 до 200 г, а цілі скумбрії-до 500 г. Добре підходять коропові вудилища з тестом від 2,5 до 3 фунтів. Я використовую котушки тільки з вільним ходом шпулі типу Bait Runner. Клюнувша щука повинна безперешкодно стягати волосінь з котушки. Чи буде сигналізатором клювання поплавець або це буде електронний сигналізатор - справа смаку. Я волію бачити поплавок, коли він пірнає під воду.

Головним чином великі щуки


Велику увагу ми повинні приділити сталевому повідцю. Він повинен бути довжиною не менше 50 см (краще 70 см) з двох простих причин. По-перше, мертву рибку щука заковтує швидко і глибоко. По-друге, як уже говорилося, падаль хапають в основному великі щуки. У цьому, власне, і полягає причина моєї переваги. Великі щуки цілеспрямовано вишукують загиблих рибок. Ще ніколи на таку приманку мені не траплялася лою довжиною менше 70 см. На кінці повідця - тільки один трійник фірми Gamakatsu з гострими жалами. Англійці ловлять з двома трійниками, але я вам цього робити не раджу. Мертву рибку щука заковтує глибоко і швидко. Дістати два трійника з щучої пащі або навіть з глотки просто неможливо. Ледь витягнеш один трійник і почнеш звільняти другий, як перший знову чіпляється. Один трійник утримує приманку так само добре, як і два, і теж надійно засікає щуку. Для насадження приманки необхідна спеціальна голка.

Замерзлий, твердий, як лід, оселедець проткнути голкою неможливо, тому рибу перед риболовлею необхідно вийняти з холодильника, щонайменше, за 2 години до риболовлі або навіть напередодні ввечері. Насадочну голку вводять в бік оселедця, приблизно в 5 см позаду зябрової кришки, кріплять вертлюжок повідка до насадок голці, проводять голку по всій довжині через оселедець, і поблизу хвоста виводять повідець назовні. Трійник сидить у тілі рибки всього в 5 см позаду зябрової кришки. Один трійник встромляють в тіло рибки, два - вільні. Але м'ясо оселедця м'яке. Не звалиться Чи насадка з гачка при занедбаності або не стягне чи її щука? Щоб уникнути цього рибку закріплюють ще за допомогою відрізка волосіні, який туго обмотують навколо хвоста оселедця з повідцем. Можна ловити і на половинки рибки, і навіть на її шматочки. Отже, приманка лежить на дні в очікуванні голодної щуки. Будемо сподіватися, що хижачка клюне. Тоді постане питання, коли підсікати? Для лову на живця відповіді на це питання складають цілі томи.Пропонуються варіанти від негайної підсічки до знаменитої підсічки з інтервалом в викурену цигарку, але всі вони не є 100%-ної гарантією. Інша річ при ловлі на мертву рибку. Тут немає часу болісної невідомості.

Порожні підсічки майже виключені. У 99% всіх випадків щука не випльовує мертву рибку і засікається.Це пояснюється просто. Мертва рибка спокійно й нерухомо лежить на дні, як на тарілці. "Схопи мене", - кидає вона виклик щуці. Щука впевнено хапає її за голову і проковтує. Вона точно знає: ця рибка вже нікуди не втече. Різницю відразу ж чітко помічають при клюванні. При лові на живця поплавок в більшості випадків ривком йде вниз, часто з котушки швидко сходить кілька метрів ліски, а поплавець при цьому залишається під водою. При лові ж на мертву рибку можна подумати, що клює нехижа риба, можливо, лин. Кілька разів поплавок підстрибує, потім спокійно і рівномірно пливе по воді змійкою.Часто він навіть не йде під воду. Момент підсікання вдається регулювати, по-різному . Чим ближче трійник розташований до голови рибки, тим раніше потрібно підсікати. Але пам'ятайте: ми встановили трійник в 5 см позаду зябрової кришки, встромивши його в тіло оселедця.Якщо при такому оснащенні робити підсічку через 10 секунд, щука маже завжди засікається за передню частину пащі, а при підсіканні через 30 секунд гачок перебуває-вже в шлунку. Це не проблема, якщо щука невелика, і ми маєм  намір взяти її додому. Коли потрібно засікти рибу абсолютно надійно, але потім все ж відпустити її на волю неушкодженою, краще кріпити трійник не близько до голови оселедця, а у середині тіла і перед підсіканням вичекати 20 секунд. У цьому випадку гачок буде сидіти в пащі щуки.

Уловиста і впівводи

Якщо дно в місці лову мулисте, мертва рибка може в нього зануритися. Щоб перешкодити цьому, потрібно надати їй трохи плавучості. Для цього знадобиться шматочок стіропора, який застосовується для ущільнення стиків, діаметром 15 мм і довжиною 3 см. За допомогою хірургічного затискача введемо всередину оселедця цей шматочок. Тепер оселедець буде лежати на поверхні мулу, не занурюючись в нього. Якщо взяти більше стіропора, то можна надати мертвої рибку таку плавучість, щоб вона парила в середніх шарах води, наприклад, над заростями підводних рослин. Але тоді мертва рибка буде неприродно стояти у воді вертикально вниз головою. Чи буде в цьому випадку на неї клювати щука? Неприродним положення рибки може здаватися тільки людині, для щуки це значення не має. Мертва рибка може плисти у воді головою або хвостом вниз або вгору животом - щука в будь-якому випадку схопить її. Зважену у воді мертву рибку можна відмінно подавати до місця стоянки щуки за допомогою поплавця з вітрилом під дією вітру. Ловля щуки на мертву рибку заслуговує більшої довіри - це я знаю з власного багаторічного досвіду. Однак я не стверджую, що це найкращий метод, він має свої переваги і недоліки. Найбільший недолік лову на мертву рибку полягає в тому, що на неї ловлять тільки взимку. А найбільша перевага в тому, що вона дозволяє виловлювати в основному великих щук. Це, як мені здається, набагато вагоміше, ніж всі недоліки.
Категорія: Рибалка >>Поплавкова ловля | Додав: babau (05.11.2012)
Переглядів: 3462 | Теги: щука | Рейтинг: 5.0/1

Це цікаво!
Всього коментарів: 0
to the of your page -->
 
Реклама