Рибалка
Полювання
Цікаве
Наше опитування
Чи знайшли те, що шукали?
Всього відповідей: 31
Форма входу
Ми Вконтакті
Пошук
Статистика
Рейтинг охотников и рыбаков
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Рибалка » Ловля спінінгом

Вибір спінінга
Вибір спінінга може здатися складним завданням, для вирішення якої необхідно врахувати багато тонких моментів і думок досвідчених спінінгістів. Ця стаття стане вам простим і зрозумілим рукводством за вибором, придбання та використання спінінга на прісноводних водоймах.

Крок перший: визначення методу лову.

Визначимо основний метод лову тих риб, які повинні сать вашими трофеями. Методи можуть бути розділені на дві групи: лов з наживкою і лов з приманкою.

Для лову з наживкою використовуються тільки звичайні спінінгові вудилища, з нижнім розташуванням котушки. Техніка лову при цьому застосовується найрізноманітніша: і "мертва рибка" для лову в придонному шарі і плаваючий живець для ловили в товщі води або біля поверхні.
Для лову з занедбаністю блешень, воблерів, Поппера та інших штучних приманок часто застосовують спінінг для закидання, т.зв., бейткастінг (від англ baitcasting, відрізняється від звичайного спінінга наявністю "курка" на якому спінінгіст пальцем утримує волосінь - прим. Перекл.) . Такі вудилища використовуються зі спеціальними безінерційні або мультиплікаторних котушками, з верхнім монтажем. Такі вудилища найчастіше випускають не тільки в дворучному виконанні, а й в одно-полутораручние і навіть з руків'ям пістолетного типу.

Крок другий: вибір матеріалу хлиста.


Хлисти сучасних вудилищ, в основному, виготовляються з склопластику або вуглепластика.

Склопластикові хлисти дешевше і міцніше, і стійкі до ударів, ривків і інших тяжких умов експлуатації. Недоліком їх є низька чутливість вудилища і велику вагу.
Вуглепластикові хлисти дорожче, але мають велику жорсткість і чутливість. Тонкі стінки вуглепластикового вудилища забезпечують більш низьку вагу, але вимагають гораздор більш обережного поводження.

Крок три: визначення розміру принад і закидаємої ваги.


Якщо відомий "улюблений" розмір приманки для риби, яку планується ловити, завдання вибору відповідного вудилища значно спрощується. "Вантажопідйомність" вудлища визначається його тестом. Вудлище з легким тестом добре підходить для закидання маленьких і легких приманок, а вудилище з важким тестом зазвичай значно міцніше і краще всього підходить для ловлігігантскіх сомом на не менш гігантські приманки.

Більшість виробників пропонують уділіжа з тестом від легкого (light) до важкого (heavy). Деякі також випускають вудилища з надлегким (ultralight) і надважким (extra heavy) тестом.
Нижче перераховані загальноприйняті позначення тестів:

* UL (Ultra Light) - надлегкий.
* L (Light) - легкий.
* ML (Medium Light) - середньо-легкий.
* M (Medium) - середній.
* MH (Medium Heavy) - середньо-важкий.
* H (Heavy) - тяжкий.
* XH (Extra Heavy) - надважкий.

Вибір тесту вудилища завжди індивідуальний, і визначається умовами лову, а також навичками і перевагами спінінгіста.
Крок четвертий: вибір ладу вудилища.

У деякий випадках потрібно зробити цей додатковий крок. Ладом вудилища називають характеристику хлиста, що визначає місце його вигину під навантаженням. Зазвичай виділяють наступні строї вудилища:

* Extra Fast - надшвидкий.
* Fast - швидкий.
* Medium Fast - середньо-швидкий.
* Medium - середній.
* Slow - повільний.

Зі зменшенням швидкості ладу вудилища, довжина вигнутого під навантаженням ділянки хлиста збільшується в напрямку комля (нижньої, товстої частини хлиста), як показано на малюнку:



Більшість виробників випускають різні комбінації ладу і тесту вудилища. І них найбільш типовими і широко використовуваними є наступні комбінації:

Легкий тест і швидкий лад.

Вудилища з легким тестом зазвичай мають швидкий стрій, їх хлист гнеться тільки у верхній частині. Ці вудилища ідеально передають клювання і підходять для виведення невеликих швидко рухаються риб, сильно б'ються і часто змінюють напрямок руху при виведенні.



Важкий тест і повільний лад.

Вудилища з важким тестом часто мають повільний лад, який дозволяє точніше дозувати натяг волосіні. Такі вудилища добре підходять для виведення великих, важких риб, для їх тривалого вимативанія та утримання далеко від очерету і корчів.



Джерело: http://fishing-fish.at.ua/forum/4-1-1#1
Категорія: Рибалка >>Ловля спінінгом | Додав: бабай (16.01.2012)
Переглядів: 4254 | Рейтинг: 5.0/1

Це цікаво!
Всього коментарів: 0
to the of your page -->
 
Реклама