Рибалка
Полювання
Цікаве
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 55
Форма входу
Ми Вконтакті
Пошук
Статистика
Рейтинг охотников и рыбаков
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Рибалка » Ловля спінінгом

Судака - ловимо восени
Тактика пошуку судака восени - процес творчий і захоплюючий. Лов відбувається на більш глибоких місцях, ніж влітку. З похолоданням води клювання судака активізується і такі місяці як вересень, і жовтень вважаються кращими для його лову. Ближче до зими, коли з'являються перші морози, клювання може трохи ослабнути.
 

Місця лову судака восени
 
Восени з кожним днем ​​вода стає холодніше й холодніше, і судак починає переміщатися на глибші місця, ближче до ям. Він може знаходитися на бровках і свалах, де є течія, корчі, кам'яні розсипи теж привертають його.
 

Пошук судака на водоймі
 
Судак є, мабуть, самим активним хижаком наших водойм. Знаючи особливості його поведінки можна обчислити, де він знаходиться в певну пору року і доби. На водосховищах пошуки судака треба починати на затоплених ділянках русел і стариць, кар'єрів, ярів, на глибоких ямах, які захаращені камінням, корчами, будівельним сміттям. Але як мовиться, потрібен постійний пошук, так як судак постійно переміщається і рухається за зграєю дрібної риби або малька. До вечора він може вийти на кам'яні гряди, піщані мілини, може рухатися уздовж крутих укосів, свалов, затопленого русла. На відміну від літнього лову восени клювання ввечері і вночі на мілинах на багато краще. З настанням світанку клювання стає краще і слабшає, коли сонце сходить. Вранці великий і середній судак поступово рухається в бік глибоких місць, дрібний може клювати і до обіднього часу.
 
При лові судака на водосховищах, озерах, в першу чергу треба звернути увагу чи є де характерні сплески хижака або стрибки переляканого малька. Але кращою підказкою є поведінка чайок, які підбирають з води підранених або просто витісненого до поверхні малька. Такі місця скупчення полює судака видно завдяки цим птахам дуже далеко. Якщо ж такого бою немає, треба шукати самому. Ловлю треба починати з невеликих глибин і робити далекі до 60 метрів занедбаність. Судак риба дуже чутлива до стороннього шуму, тому при його лові все треба робити акуратно і без зайвого шуму. Виявивши зграю судака треба наблизитися до неї на максимально коротку відстань, ну а далі як кому пощастить. Зграя на одному місці не тримається, тому треба бути готовим пересуватися слідом за нею.
При лові судака на річці близько до води підходити не варто - знову ж через те, що судак риба чутлива до шуму. На зацікавленій місці треба зробити кілька недалеких закидань, якщо судака тут немає, то закидати треба вже подалі. Найкраще закидати перпендикулярно течією, щоб приманка йшла на знос, таким чином, перевіряються і далекі й близькі ділянки. Іноді доводиться пройти не один кілометр, щоб знайти судака, але коли він знайдений, то риболовля вважайте, принесе вам задоволення.
 

Як ловити судака
 
Судака можна ловити спінінгом, гуртками, спеціальної важкої мормишкою, стрімких блесненіем.
 

Лов судака на важку блешню
 
Блешня на судака відрізняється від звичайної, звичайно ж, вагою. Її вага може досягати 35 грам і більше, гачки № 10 - 12. Оснащення складається з спінінга з котушкою, волосінь використовується 0,25 - 0,3 мм, можна взяти і плетінку. На кінчик спінінга ставиться кивок, але що б не ускладнювати собі риболовлю береться просто фідерне вудлище. Ловля судака восени на важку блешню увазі таких наживок як шматочки риб, виповзок, Веретенко, черв'як. Черв'як використовується, звичайно ж, не один, а пучок - кожен черв'як проколюється два рази. Кращою наживкою є жива рибка. Коли відбувається клювання, поспішати не треба - треба дати можливість судаку заковтнути приманку. У випадку ж коли відбувається підтяжка або ривок підсікати треба відразу.
 

Блесненіе судака з човна
 
Блеснить треба на глибоких місцях, так як повторюсь, судак риба чутлива до шуму. Цей вид лову буває, приносить гарні улови, але за умови, що ви добре знаєте водойма, його рельєф, місця скупчення цієї риби. При блеснении використовується невеликий удильник до 80 см, на котушці волосінь або плетінка. Блешня на судака не повинна жваво грати і далеко відхилятися убік при плануванні. Вага такої блешні може доходити до 50 г, так як доводиться ловити на глибинах до 15 метрів. Найкраще мати у своєму арсеналі посріблені блешні, але добре працюють зроблені з лудженої латуні, гарні саморобні блешні, зроблені зі свинцю за формою нагадують піскаря. Всі ці блешні повинні мати матовий відтінок, тобто їх полірувати не треба. До блешень через колечка підчіплює опушений червоними нитками тройнічок 6 - 10 розміру, який має короткий цівку.
Гра блешнею повинна бути повільною, як би ледачою, періодично треба торкатися нею дна, ворушити.
 
Поклевка судака може виглядати як невеликий поштовх, іноді відчувається ривок під час паузи, часто відчувається як би зачіп. Треба зробити коротку енергійну підсічку, що б пробити костисту пащу цього хижака.
 
Про ловле судака, місцях її проживання, в який час ловити, про снасті для лову, приманки, як його ловити (джігованіе, ловля на поролонку) ми продовжимо писати в наступних наших статтях.
 
Ловля судака восени по-своєму цікава. Незважаючи на прогноз погоди, спочатку пошук риби, потім підбір уловистою приманки, і ось вона покльовка, підсічка, виважування .... Ось заради таких моментів і потрібна нам риболовля.


Джерело: http://omut.com.ua/rybalka-v-ukraine-lovlya-sudaka-osenyu
Категорія: Рибалка >>Ловля спінінгом | Додав: babau (03.10.2012)
Переглядів: 5647 | Рейтинг: 0.0/0

Це цікаво!
Всього коментарів: 0
to the of your page -->
 
Реклама