Рибалка
Полювання
Цікаве
Наше опитування
Як ви потрапили на сайт??
Всього відповідей: 35
Форма входу
Ми Вконтакті
Пошук
Статистика
Рейтинг охотников и рыбаков
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Рибалка » Ловля спінінгом

Поради риболовлі: Вибір силіконових приманок для лову щуки на середніх глибинах і мілководді
Сьогодні ми поговоримо про те, як правильно вибрати приманку, щоб зловити трофейну щуку. Мені доводилося багато рибалити і випробовувати безліч самих різних типів приманок для лову хижака, і завжди при їх виборі я, як і більшість інших рибалок, керувався кількома простими критеріями.

Отже, критерії для вибору уловистою приманки для лову щуки:

  • приманка повинна легко закидатися;
  • приманка повинна надійно підсікати і утримувати рибу;
  • приманка повинна забезпечити можливість легко, не травмуючи трофей, витягувати її з пащі
    спійманої риби (саме тому я завжди використовую одинарний гачок, а НЕ трійник);
  • приманка повинна бути привабливою для щуки і працювати у всіх ситуаціях, які тільки можна собі уявити.

Силіконові приманки відповідають всім перерахованим вище критеріям і дуже часто виявляються ефективніше всіх інших типів приманок, особливо при лові щуки на середніх глибинах і мілководді. Якщо говорити про самих популярних і ефективних на сьогоднішній день принадах, то, як мені здається, в першу чергу слід відзначити різні комбінації силіконової приманки і джиг-головки - у списку десяти кращих я б віддав їм перші п'ять місць. Тим не менш, далеко не всі рибалки вміло використовують «силікон», І зовсім небагато розуміють всі тонкощі техніки лову на силікон.

 Приманка у вигляді комбінації силіконової рибки і джиг-головки є основною для лову щуки в самих різних умовах. Стандартні джиг-головки, які використовуються для оснащення силіконових приманок, мають вагу від ⅛ до 1S унції (1 унція - 28 г). Всі ми знаємо, що самі легкі приманки добре працюють до тих пір, поки хижак не зайшов на закоряженних ділянка водойми або не пішов з мілководдя на глибину. Важкий ж джиг виправдовує себе тоді, коли ви ловите хижака на великих глибинax і сильній течії, а також на складних (з погляду наявності корчів і інших підводних перешкод ділянках водойми. В таких випадках джиг-головки вагою 1j унції працюють найкраще.



Завжди,
коли я їду ловити щуку, у мене в арсеналі є різноманітний 6-дюймовий (1 дюйм - 2,54 см) «силікон» І набір плоских джиг-головок (прим. редакції: форми «чобіток», «лижа» і подібні до них) . Такі джиг-головки стабілізують гру приманки і не дозволяють їй завалюватися. Хтось може зауважити, що «силікон» форми «ШЕД» спочатку не розрахований на те, щоб ловити щуку на плоских джиг-голівках. Але, тим не менше, я досить часто і успішно використовую саме таку комбінацію. Використовую я і конічні джиг-головки (у формі кулі). Хороші головки такого типу вагою S, s і 1 S унції випускає фірма Оwпег, вони дуже добре працюють в комбінації з «шедом». Крім того, така форма дозволяє виконувати більш точний закид.

 В місцях, густо зарослих водоростями або з великою кількістю корчів, я застосовую джиг-головки Stanley Flat Еуе або Northland Jungle Jig. По суті, ці головки являють собою готові джигові приманки, так як вони укомплектовані
силіконовими «спідницями». Але не це, звичайно, забезпечує їх високу прохідність У складних місцях - гачки цих головок оснащуються захисними «вусами» з товстої волосіні, які перешкоджають зачепитися за водорості і корчі. «Вуса» бувають різної жорсткості: більш жорсткі призначені для використання в самих складних і важких місцях, а ті, що пом'якше, - для ділянок з невеликою кількістю зачепів. Незважаючи на захищений гачок, щука при клюванні зазвичай легко «пробиває» цей захист і надійно «сідає» на гачок.



 Потрібна нам джиг-головка
повинна мати довгий гачок, так як передбачається використання досить великих силіконових приманок. Що стосується її кольору, то в мене така думка: джиг-головки темного кольору підходять для комбінацій з «силіконом» темного кольору, хоча мені доводилося ловити великого хижака на темні джиг- головки, тоді як «силікон» був яскравою розмальовки. Цілком працездатні і головки взагалі ніяк не пофарбовані. Мені особисто подобаються незабарвлені моделі, і, як показує мій досвід, щука весною частіше бере саме на ці голівки.

«Силікон» - матеріал дуже м'який і
гнучкий, що робить гру приманки дуже привабливою. Але гра у силіконової приманки особлива, не така, як у воблерів, «колебалок» І «вертушок». Така особливість гри цієї приманки дозволяє обловлювати мілководдя прямий проводкою і обходити перешкоди на перекатах. Правильно змонтована приманка при проводці повинна розгойдуватися з боку в бік, чимось своєю грою нагадуючи воблер-Кренке або воблер-кренки, як Вам більше подобається :).



З моєї точки зору, найбільш вдалою приманкою для комбінації «силікон»-джиг-головка є віброхвіст Lunker City Shaker. Серед достоїнств і переваг приманки Shaker я б відзначив кілька.

1. Вона володіє настільки реалістичною грою, що щука атакує її практично завжди і на всіх водоймах, причому настільки активно, як ніби вона нічого подібного ще ніколи не бачила.

2. Я жодного разу не стикався з тим, щоб щука проводжала Shaker до самого човна, як це часто буває з іншими приманками, наприклад з воблерами і бактейламі. А це значить, що щука атакує цю приманку відразу і без роздумів.

3. Ця приманка однаково добре працює і на чистих ділянках, і на ділянках з зачепами. Саме тому у водоймах, де є і «пайка» І «маски» (pike - європейська щука; musky - різновид північноамериканської щуки), я користуюся в основному цим «силіконом».

 
А ось в місцях лову, де водиться тільки «пайку», Я ловлю ще й на 6-дюймові твістери. Ми говорили вже про те, що джиг-головки повинні бути з довгим гачком для приманок такого розміру вони підходять найкраще. Незважаючи на те, що я віддаю перевагу 6-дюймовому «силікону» Luпkег City Shaker, досить часто я використовую ці ж приманки і меншого розміру - довжиною 4,5 дюйма. Не слід скидати з рахунків і 5-дюймовий «силікон». При правильному монтажі він «набирає» ті ж 6 дюймів. Дуже вдалим прикладом 5-дюймового «силікону» я б назвав Berkley Saltwater Powerbait Swim Shad. Правда, монтувати цю приманку через меншу в порівнянні з «шейкером» товщини непросто.

Комбінація джиг-головки з «силіконом» форми «ШЕД» виглядає візуально більше, ніж джиг-головка з твістером того ж розміру. А більш об'ємна приманка, як правило, робить щуку більш агресивною при покльовках. І моя практика це підтверджує - самі великі щуки були піймані мною якраз на такі приманки. Хоча тут же хочу зауважити: комбінація джиг-головки і твістера теж дуже уловиста. На сьогоднішній день я не можу сказати, що у мене є якась одна найулюбленіша комбінація джиг-головки і силіконової приманки. Останній сезон я віддавав перевагу 6-дюймовому Berkley Power Grub з його неповторним дизайном. На жаль, ця модель «силікону» вже не випускається багато років. Добре в минулому сезоні також відпрацювала 6-дюймова силіконова приманка Grub Fisherman's Factory Outlet. На цьому, мабуть, можна і закінчити огляд моїх улюблених приманок. На жаль, придбати деякі з перерахованих моделей вже немає ніякої можливості, тому хочу дати невелику пораду: купуйте «силікон» І джиг-головки не поштучно, а упаковками.



Щодо вибору кольору приманки можу сказати тільки те, що є загальне правило: у своєму арсеналі рибалка повинен мати приманки не менше трьох кольорів.

1. У мене завжди з собою є темні, білі і яскраві силіконові приманки. Я зловив багато риби на приманки біло-червоного кольору, а також на «шейкери» білого кольору та кольору блакитного льоду.

2.
Часто ефективно працює «силікон» біло-золотистого і біло-крижаного квітів.

3. Чорний колір також може виявитися дуже вдалим. Як мені здається, приманки чорного кольору нагадують щуку п'явку, яка є для неї делікатесом.

4.
Не можу назвати дуже хорошими квітами зелений або жовтий шартрез, але, тим не менше, і вони повинні бути У вас в арсеналі, так як реакція щуки на колір приманки часто виявляється непередбачуваною.
Так, з «силіконом» ми розібралися, з головками теж.

Як змонтувати приманку для лову щуки:

  • Спочатку змонтуйте «силікон» а головку традиційним чином - щоб гачок виходив з спинки приманки.
  • Опустіть приманку у воду і перевірте, як вона працює - не завалюється чи на бік, чи працює її хвіст.Про інших моментах гри приманки ви дізнаєтеся пізніше.
     
  • Тепер давайте знімемо «силікон» з джиг-головки і знову одягнемо його на гачок, але повернувши на 90 градусів навколо осі. Гачок тепер виходить не з спинки, а з одного з боків приманки. Виглядає неправильно - силіконова приманка як би лежить на боці. Але не поспішаєте турбуватися - приманка може виявитися дуже уловистою! Спробуйте одягти «силікон» на джиг-голівку «плоско», опустіть приманку у воду і зверніть увагу на те, як вона грає. І ви зрозумієте, про що я говорю. Адже риба теж вчиться, і щоб добитися успіху, треба запропонувати їй те, з чим вона ще незнайома. Для хижака неважливо, в якому становищі його жертва переміщується в товщі води, а такого роду монтаж дозволить вам отримати неповторну гру приманки при посмикуванні кінчиком вашого спінінга. У моїй практиці було багато випадків, коли змонтовану подібним чином приманку хижак атакував дуже агресивно і кожен раз ковтав її цілком. Повірте, за 40 років я багато рибалив і спробував багато приманок, але щоб так нерозважливо, жадібно й агресивно риба кидалась на принаду, бачити доводилося нечасто. Звичайно, трапляється, що хижак поводиться нейтрально або негативно по відношенню і до таких приманок.
  • Рекомендую також спробувати більш дрібний «силікон». Буває, що це призводить до збільшення кількості клювань. Мій досвід підказує, що 4,5-дюймовий «силікон» на джиг-голівці вагою ⅜ унції в «плоскому» виконанні більш уловистий, ніж традиційний 6-дюймовий на такий же голівці.


У моєму арсеналі завжди є 2-3 типу силіконових приманок і кілька видів джиг-головок різної ваги. Можу порадити всім рибалкам мати при виїзді на рибалку подібний комплект.


 При лові на сильно зарослих водоростями ділянках рекомендую застосовувати спеціальні головки, гачки яких мають захисні «вуса». А ще в таких місцях потрібно піднімати кінчик спінінга під час проводки, піднімаючи таким чином приманку максимально ближче до поверхні.

Якщо місце лову сильно заросло водоростями, рекомендую застосовувати спеціальні груз-головки, гачки яких мають захисні «вуса».
А ще в таких місцях потрібно піднімати кінчик спінінга під час проводки, піднімаючи таким чином приманку максимально ближче до поверхні.

Важко дати узагальнений і точну пораду щодо стилю оснащення приманки. Дуже складно і відповісти на питання: що працює краще і коли? Єдине, що можу порадити: навіть в умовах постійних агресивних клювань експериментуйте з «силіконом» (кольором і розміром), а також з джиг-головками. Пробуйте все, що не пробували раніше - ви самі побачите результат і. будете краще розуміти, що і коли працює.

Дуже багато риболовів хочуть відразу, як тільки настають перші весняні теплі дні і температура води тільки починає підвищуватися, вийти на водойму, закинути «силікон» на джиг-голівці і тут же почати вельми успішно ловити щуку.
Я пропоную кращий спосіб - починати роботу з приманкою з аналізу: подумати, як, де і коли краще її використовувати. Тобто зробити те, що ви робите, взявши в руки кренки, бактейл, «вертушку» або «колебалку».

На мілководді гра силіконової приманки зазвичай нагадує гру стікбейта або легкого бактейла. Виконую занедбаність, роблю повільну проводку. Знову повторюю занедбаність, знову проводка. Така повільна проводка дуже подобається щуку навесні. Об'ємність моїм приманок надає бахрома, якій я оснащую більшість своїх комбінацій джиг-головки і «силікону». Більш того, силіконова «спідниця» гальмує рух приманки у воді, що допомагає здійсненню повільної проводки. При проводці необхідно виконувати похитування кінчиком спінінга, потім треба зробити паузу і дати приманці опуститися на дно. На паузах в проводці ваша приманка не зависає подібно воблеру, а падає, що також є ключовим моментом при повільній проводці з паузами.



«Маски», як правило, полює на невеликих глибинах, тому, переміщаючись в човні по мілководдю, її можна побачити. Виявивши рибу, я виконую занедбаність і починаю повільну проводку під таким кутом, щоб приманка як можна довше залишалася в полі зору хижака. Неправильно в таких ситуаціях підводити приманку до щуки ззаду, або під кутом ззаду. Зазвичай це не дає результатів. Більш ефективним є спосіб презентації приманки збоку. Якщо щука зацікавилася приманкою, але відразу не наважилася на атаку, спробуйте зупинити проводку і опустити приманку на дно. Як тільки приманка опиниться під щукою, виконайте обережні посмикування кінчиком спінінга. Дуже часто хижак реагує на такі рухи і атакує приманку.

Ще один спосіб лову я побачив, будучи на спортивній риболовлі в Канаді. Багато канадські озера заростають травою, І щука в цих умовах рухається у поверхні під прикриттям рослинності. Відбувається це на глибині одного або двох футів (1 фут - 0,28 м), в прибережній зоні. Вона просто лежить в траві. Іноді її вдається побачити, іноді ні. Іноді ви полохали її, пробираючись на човні через ці зарості, але щука при цьому далеко не йде просто трохи змінює своє місцезнаходження. У подібних складних умовах я б рекомендував ловити на джиг-голівку з твістером або використовувати приманку, схожу на жабу. При першому закиданні ви змусите хижака вийти із засідки і прочистіть ділянку на поверхні. І нехай ви не бачите рибу, але вона вже стоїть біля самої поверхні і хоч не бачить вашу приманку, але, повірте, чує її і відчуває.

Коли щука йде на великі глибини, то вона віддає перевагу більш важким приманок. Загальною характеристикою важкого джига є використання конічних джиг-головок з насічками для утримання «силікону». На джиг-голівці Stanly Flat Еуе ці насічки відсутні, але, тим не менше, я користуюся їй дуже часто і цілком задоволений тим, як вона працює. При лові на глибині уловистими є менш габаритні при манки, ніж ті, що використовуються на мілководді. Найчастіше в таких умовах я використовую 3,5 і 4,5-дюймовий «силікон». Також непогано показують себе іноді і 4-дюймові твістери. У глибоких місцях, поряд із класичною оснасткою «силікону», також можна успішно прімеять оснастку «плоского» типу. При лові на незнайомій водоймі рекомендую виконувати повільну проводку з паузами, під час яких корисно здійснювати легкі сіпання кінчиком спінінга для анімації при манки під час її падіння на дно водойми. Дуже ефективною буває і рівномірна проводка поблизу дна на відстані від нього близько 6 дюймів.



Назва будь-якої статті - це своєрідний маркетинговий хід, який змушує вас прочитати її і сформувати свою думку. Але в будь-якому випадку те, що написано в статтях, в тому числі і цієї, - це не універсальний засіб від бесклевья, і не універсальний спосіб вибрати приманку. В даному випадку це всього лише мої рекомендації щодо можливих дій. І мені буде приємно, якщо якісь поради риболовлі з цієї статті виявляться вам корисним.


Джерело: http://www.fdiary.fgids.com/manual/24/87/150/1617/
Категорія: Рибалка >>Ловля спінінгом | Додав: babau (11.09.2012)
Переглядів: 6935 | Теги: приманка, Силікон, Блешння, джиг, спіннінг, щука, воблер, Колебалка, вертушка | Рейтинг: 0.0/0

Це цікаво!
Всього коментарів: 0
to the of your page -->
 
Реклама