Рибалка
Полювання
Цікаве
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 55
Форма входу
Ми Вконтакті
Пошук
Статистика
Рейтинг охотников и рыбаков
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Рибалка » Ловля спінінгом

Поради риболовлі: Ловля Окуння
Поради риболовлі дає досвідчений рибальський гід Кей Рейнольдс. Стаття присвячена в першу чергу не просто техніці і способам, а правилам і табу лову окуня.
Кей Рейнольдс, Рибальський гід (США)
 
Дуже часто поняття «досвідчений рибалка» включає в себе не величезний багаж знань про те «що і як потрібно правильно робити», а розуміння того, «що робити не слід». Занадто часто, виходячи на воду, я бачу, як здатні рибалки роблять помилки, які зводять «нанівець» всі їхні зусилля і псують весь рибацький день, який міг би бути дуже успішним. У цій стаття я хочу вказати на ці помилки, властиві і досвідченим рибалкам і новачкам. Я хочу відкрити Вам очі на якісно новий рівень спортивної риболовлі, зокрема лову окуня!
 
Синдром перевіреної приманки для лову окуня:
Це, мабуть, найбільша помилка, яку рибалки роблять, вийшовши на воду. У кожного з нас є свій набір приманок, яким ми довіряємо. Або одна принада, яка за нашим переконанням «ловить» рибу краще, ніж всі інші. Запитайте у Денні Брауера про те, в яку ж приманку він вірить найбільше? Відповіддю послужить «Джиги. Я зловив на них мільйон трофеїв ». Якщо Ви бачили його по телевізору, то врядли він використовував спіннербейти або розважаючи.
 
Так що ж поганого в тому, що у всіх нас є одна принада, якій ми довіряємо? Нічого, якщо Ви хочете бути схожим на Денні і ловити на одну і ту ж приманку з про-у-день. Однак, Ви ніколи не дізнаєтеся, що «працює» краще і не будете пристосовані до будь-яких умов лову.
 
Я постійно спостерігаю одну і ту ж картину. Сьогодні Ви зловили тонну окунів на штучного черв'яка, і на наступний день Ви будете намагатися ловити саме на нього. Ви ж знаєте, що він працює, але ЯКЩО СЬОГОДНІ НА НЬОГО немає клювань, ТО ЇХ І НЕ БУДЕ. Я бачив рибалок, які ловили цілий день тільки на одну єдину приманку, змінюючи лише колір, думаючи що «синенькі / зелені / червоні цяточки» таки спокусять окуня. Це не так! Ви повинні вчасно приходити до розуміння, що потрібно щось змінювати!
 
Коли в процесі рибалки немає клювань, у Вас в голові як правило дозрівають 2 питання:
«Потрібно змінювати місце лову?»
«Дана приманка не приваблива для риби?»
 
Раніше я мислив так: «Якщо покльовок немає, значить немає і риби. Я знайду її і вона обов'язково атакує! »Проте пізніше я зрозумів, що набагато ефективніше постійно міняти приманки. Багато хто з Вас дивилися шоу подібні BassMaster і FLW і бачили, що професіонали цілий день використовують одну і ту ж приманку, навіть якщо клювань немає. Але пам'ятайте про те, що ці люди провели сотні годин, попередньо тренуючись в цих водах. По всій видимості, у них є вагомі на те підставу.
 
Так що наступного разу, якщо клювань немає .... ЗМІНИ, ЗМІНИ, ЗМІНИ! Пристосовуйтеся до ситуації, шукайте відповідь. Не чекайте, що риба буде атакувати тому, що Ви прив'язали свою саму уловисту приманку. Ні! Якщо вона не клює у Вас на думці має бути лише одне «Потрібно міняти приманку».
 
Не будьте домосідом. Не прив'язуйтесь до одних і тих же місцях лову.
 
Це ще одна поширена помилка серед рибалок. Можливо, вони зловили на цьому місці хороший трофей чи вибрали його з інших причин. У будь-якому випадку вони прив'язуються до певної точки водойми.
 
Ви коли-небудь сплавлялися вниз по річці, спостерігаючи абсолютно порожній екран ехолота, і раптом натрапивши на що впало у воду дерево? У дерева сотні гілок і під кожною з них може сидіти півкілограмовий окунь. Звичайно ... це КЛОНДАЙК! Я буду тут рибалити!
 
Це неправильно! Якщо Ви знайшли таке дерево, зробили пару закидів декількома приманками в найперспективніші місця, і покльовок немає - шукайте інше місце. Час на рибалці дорожче грошей! Особливо на змаганнях. І якщо на певній ділянці клювань немає, то його слід проігнорувати і рухатися далі!
 
Я бачив рибалок, годинами обловлювати одне і те ж дерево. Вони змінюють сотню приманок. На їхню думку, це дерево виглядає занадто добре, щоб під ним не було риби. Вони витрачають години і роблять сотні занедбаності, сподіваючись, що 101-й принесе їм довгоочікувану поклевку. Але ж Ви вірите в свою удачу? Навіщо витрачати всю свою віру на один єдиний ділянку, яка приносить лише розчарування?
 
Втрата концентрації = втрата результативності спортивної риболовлі
Рибалка - жорсткий вид спорту. В цілому вираз «Ловля риби - для терплячих» вірно і відповідає дійсності, але слово «терпіння» я замінив би на слово «концентрація». Терплячий ледарює в очікуванні того, що риба знайде його приманку. А сконцентрований активно змушує приманку шукати рибу. Ви повинні сфокусуватися на своїй снасті і активно шукати рибу.
 
Я вже неодноразово переконувався, що активна риболовля не є розслаблюючій. Якщо Ваша мета зловити якомога більше риби, Ваш розум повинен бути гострим, все що Ви робите повинно бути підпорядковане слову «КОНЦЕНТРАЦІЯ», причому на весь час спортивної риболовлі. Я пам'ятаю, коли я тільки починав вчитися ловити рибу з моїм батьком, мене на рибалці було всього два хороших закидання: перший і останній. У першому була вся моя концентрація на майбутню риболовлю. Я був готовий зловити рибу. Як тільки приманка падала в воду, я був готовий до всього. Я був зосереджений, звертав увагу на напрям вітру, стан води та інше. Через пару годин безклевья я просто робив занедбаність. Такої концентрації, яка була при першому закиданні, вже як не бувало. Я не стежив за волосінню, коливаннями приманки, мені було все одно куди дме вітер і який колір води. Концентрація вмирала.
 
До кінця дня батько виголошував одну і ту ж фразу «Ну все, Кей, ще пару закидів і згортаємося». Я дуже хотів зловити останнього окуня перед поверненням. І закидав, закидав, закидав. До тих пір, поки батько не говорив мені «Все! Цей буде останнім ». Почувши це, у мене виникало саме тверде бажання зловити останню рибу. Я шукав найкраще місце для закидання, намагаючись відчути навіть саму делікатну покльовку. Мої очі були прикуті до волосіні, я відчував як мій хробак проходить кожну нерівність на дні, руки були напружені і готові до підсікання.
 
Мораль цієї історії зрозуміла всім! Прагніть до того, щоб всі Ваші закиди були як перший і останній!
Категорія: Рибалка >>Ловля спінінгом | Додав: babau (11.09.2012)
Переглядів: 4120 | Теги: Поради риболовлі, окунь, спіннінг | Рейтинг: 0.0/0

Це цікаво!
Всього коментарів: 0
to the of your page -->
 
Реклама