Рибалка
Полювання
Цікаве
Наше опитування
Як ви потрапили на сайт??
Всього відповідей: 35
Форма входу
Ми Вконтакті
Пошук
Статистика
Рейтинг охотников и рыбаков
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Рибалка » Ловля спінінгом

Як закидати при сильному вітрі?
Серед основних моментів, що ускладнюють життя рибалці, не перше місце можна сміливо поставити вітер. Це вітер зносить лісочку в бік і заважає блешні потрапити в потрібну ділянку водойми, це вітер витягає на волосіні широку петлю, яку доводиться оперативно вибирати після приземлення, точніше, приводнення (хотя. .. це як вийде) блешні.

Як же йому, цьому шкідливому вітрі, протистояти? Обговорити основні ситуації.

Вітер ззаду.

Це найсприятливіший напрямок вітру, яке тільки може бути. Коли вітер дме ззаду, його силу можна використовувати на благо, для збільшення дальності і навіть точності закидання блешні. Як це зробити:

1. Закид потрібно виконувати за високою траєкторії, посилаючи блешню під більшим кутом в до поверхні води. При цьому рекомендується виконати декілька пробних закидів на невелику відстань, щоб визначити, на яке траєкторії поєднання ваги блешні, сили вітру і парусність волосіні дають найкращий результат.
2. Закид потрібно виконувати з дещо меншою силою, додаткову швидкість блешні додасть вітер.
3. Закид потрібно виконувати або досить широко, використовуючи всю довжину своєї руки, або досить різко. В іншому випадку є ризик того, що вільний кінець волосіні, з висить на ньому блешнею буде відхилений вітром у бік вудилища, що призведе до серйозного ослаблення сили закидання, або навіть зацепу блешні за вудилище.

Вітер збоку.

Це неприємне, але не катастрофічне обставина. При такому напрямку вітру волосінь має звичай витягатися не за направленням польоту блешні, а по широкій дузі, зверненої своєю вершиною за напрямком вітру. Це може привести до утворення петель на волосіні або до падіння волосіні на водну або берегову рослинність, з наступним зачепом. Щоб цього уникнути, рекомендується робити наступне:

1. Закид виконувати різко і по настильній, пологою траєкторії. Лісочка в цьому випадку швидше ляже на воду і вітер не встигне здути її далеко вбік.
2. Для компенсації пологами траєкторії, закид слід виконувати з більшою силою.
3. Для компенсації відхилення блешні під дією вітру напрямок закидання слід змістити трохи в сторону, протилежну напрямку вітру. Чим далі виконується закид і чим сильніший вітер, тим більшим має бути цей зсув.
4. Особливо обережним треба бути, якщо вітер дме з боку тієї руки, якою виконується закид. Різкий порив може здути приманку на самого спінінгіста, а це загрожує зачепом блешні за одяг або навіть травмами.

Як і в попередньому випадку, рекомендується виконати декілька пробних закидів, щоб з'ясувати, як поводиться система з блешні, волосіні і вудилища в дану погоду.

Вітер назустріч.

Це сама неприємна ситуація. Зустрічний вітер сильно скорочує діапазон дальностей закидання блешні і серйозно погіршує точність. Техніка закидання тут жорстко визначена:

1. Закид повинен бути різким і сильним, щоб подолати силу зустрічного вітру.
2. Блешня повинна летіти паралельно поверхні води, інакше парусність волосіні її відразу ж зупинить, а при сильному вітрі блешня може навіть повернутися прямо під ноги (або в руки) спінінгістові.

При сильному зустрічному вітрі можливостей однієї тільки техніки закидання, часто, недостатньо. У такій ситуації слід подумати про зміну характеристик знаряддя лову: замінити плетений шнур на волосінь, змінити волосінь на більш тонку і легку, збільшити вагу блешні, взяти більш довге і швидке вудилище. І, зрозуміло, розглянути можливість зміни місця дислокації - може бути, десь поряд є ділянка берега, з якого можна виконувати закид з положення "вітер збоку".

Вдалої риболовлі.

Джерело: http://fishing-fish.at.ua/forum/4-3-1
Категорія: Рибалка >>Ловля спінінгом | Додав: бабай (17.01.2012)
Переглядів: 4387 | Рейтинг: 5.0/1

Це цікаво!
Всього коментарів: 0
to the of your page -->
 
Реклама