Рибалка
Полювання
Цікаве
Наше опитування
Як ви потрапили на сайт??
Всього відповідей: 35
Форма входу
Ми Вконтакті
Пошук
Статистика
Рейтинг охотников и рыбаков
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Рибалка » Ловля спінінгом

Ароматизація приманок
No title

 

Одне з почуттів хижака, що дозволяє йому виявити здобич, нюх. У одних риб воно розвинене сильніше, в інших - слабше. Але тим не менш воно. безумовно, відіграє певну роль. Привернути увагу хижака до приманки запахом - закономірне бажання досвідченого рибалки. Добре відомо, що щука пізньої осені, орієнтуючись по запаху, безпомилково знаходить приманку на дні зарослого травою озера і як би підповзає до неї, не поспішаючи, економно витрачаючи сили. Саме на цьому заснована широко поширена в Європі лов великої щуки на мертву рибку, а в якості приманки європейські любителі використовують хвіст пахучої морської скумбрії. Російські рибалки здавна прикормлювали щуку взимку при лові жерлицями, шматочками риби або згустками крові забитої худоби. Неодноразово описано застосування крові як підгодовування при лові язя. Ця риба з великої відстані підходить на запах, що поширюється за течією, і запах крові збуджує її апетит. Такі типово донні хижаки, як сом або минь, при полюванні в першу чергу орієнтується на нюх і краще попадаються на приманку «з душком».

Розкажу про декілька принадах, способах їх ароматизації і. природно, про самих ароматизаторах.

Мал. 1

Мал. 2

Блешні - один з найпопулярніших типів приманок, широко застосовуваних спінінгістами для лову різних хижих риб. Серед їх нескінченного асортименту є моделі, спеціально призначені для лову з ароматизатором, наприклад модель “Bomba” фірми Cormoran (мал.1). Осьовий вантаж блешні має спеціальну конструкцію: при повороті його зовнішньої оболонки відкривається спеціальна порожнина, куди капають в'язкий ароматизатор або поміщають ватку з рідким. Закривши порожнину, ловлять на приманку, запах якої поширюється по струменю води за рахунок ароматизатора, що вимиваються потихеньку з порожнини вантажу. В одному з європейських журналів я зустрів коротку замітку про те. як спінінгіст з успіхом ловив на блешню Bomba форель, розмістивши в смузі грузила дві натуральні ікринки і проколов їх голкою.

Дуже непогано показав себе нехитрий спосіб ароматизації блешні типу Blue Fox. для чого в дзвіночок блешні впихають шматок ватки, просочений пахучим складом. Кращі результати така приманка дає при лові «білої-риби, особливо голавля і язя, для яких, щоправда, ця блешня і без того уловиста.                                       

Коливніблешні та воблери зазвичай ароматизують, завдаючи в'язкий пахучий склад, погано змивається водою, прямо на поверхню. Таким складом можна змастити практично будь-яку приманку: і воблер, і обертову блешню, і джиг. В'язкі склади є в асортименті багатьох фірм. Недоліків, на мій погляд, у них два: погано змивається водою складу гірше поширює запах у воді, а. крім того, важко відмивається від рук, і не завжди приємне амбре просочує поступово все навколо.

Деякі воблери мають спеціальні порожнини для закладних елементів - капсул з ароматизатором або світиться вставки (Мал. 2).

Найбільш поширені ароматизовані приманки - силіконові віброхвости, твістери та інша живність. Вся справа в тому. що сучасна технологія дозволяє вводити ароматизатори безпосередньо до складу м'яких приманок, причому аромати поступово «випотівають» на поверхню і змиваються водою, привертаючи хижаків.

Широко відомі м'які ароматизовані приманки серії Powеr Bait фірми Berley. Відмінно зарекомендували себе при лові судака, жереха, окуня, щуки та інших хижаків. Частенько

траплялися на них навіть лящ і сазан. Застосування ароматизованих джигових приманок обгрунтовано ще й тим, що у донних риб найчастіше нюх розвинене сильніше, адже на глибині легше понюхати видобуток, ніж її побачити.

Крім силіконових принад чудово ароматизується поролонова рибка, і це природно - адже приманка виготовлена ​​з пористого матеріалу і. легко просочуючись потрібним складом, довго утримує його всередині. Один з найпростіших і оперативних способів ароматизації прямона рибалці - просочити поролонову рибку свіжої риб'ячої кров'ю,

Крім поролону у виготовленні різних приманок спінінгів досить часто використовуються пір'я і хутро. Ці пористі матеріали чудово ароматиуються, просочуючись необхідним складом. Природно, можна зробити пахучими не тільки мушки на трійнику блешні, але і самі різні приманки, наприклад штучні мушки або глибинні стримери, чго істотно підвищує їх уловістость, особливо при лові • • мирної »риби.

Тепер давайте вирішимо, ніж ароматизувати. Ще не будемо говорити про сучасних синтетичних фірмових ароматизаторах, це питання особливий і вимагає окремої розмови. До нього я повернуся трохи пізніше, а зараз розглянемо декілька елементарних способів ароматизації приманок природними і всім доступними складами. Найбільш очевидний варіант - запах риби, тобто видобутку хижака. Але як його отримати? Найпростіше, зібравши в невелику баночку шматочки свіжої риби, риб'ячу луску слиз і після чистки дрібниці на вуха чи позичивши пару дрібних пліток у сидячого на березі «поплавочники», просочити утворилася пахучої масою пористі елементи приманки: шматочки вати, що закладаються в порожнині блешні, мушки на трійниках, поролонову рибку або пір'яний стример Неодноразово я застосовував цей спосіб при млявому клюванні судака на Можайка або Рузі, коли хижак лише «підбивав-приманку. Варто було просочити приманку «риб'ячим духом», роздавивши в майонезній банці з водою пару-трійку уклейок, судак, «змінивши гнів на милість», часто вішався на гачок. Один з моїх товаришів пішов трохи далі по цьому шляху. Він зіскоблювати з подлещика або плотви, привезених з зимової риболовлі, слиз, сушив її на склі в термостаті (благо за фахом він - хімік), потім подрібнював і вже влітку розводив цей порошок водою, додаючи трохи риб'ячого жиру. На його думку, така система себе повністю виправдала. До речі кажучи, сам по собі риб'ячий жир в якості ароматизатора іноді працює дуже непогано, особливо приваблює він сома і миня. У Європі випускається «масло вугра», «масло тріски» та інші шедеври, не так давно вони з'явилися і у нас. Спірні питання

Другий варіант природного ароматизатора кров. Причому застосовувати можна і рибмо кров, отримавши її тут же з жабер виловленого хижака, і кров домашньої худоби, ко-горую можна добути десь на бойні. Причому використовувати можна як свіжий, так і згорнувся ароматизатор просочивши приманку або її елементи заздалегідь, їх слід висушити, а у воді, при поступовому розчиненні, ароматизатор знову почне працювати. Сильніше привертає хижака, безсумнівно. свіжа кров, а ось тримається довше в приманці - згорнулася.

При ловлі «білої» і «мирної» риби. язя. наприклад, або головня, а тим більше ляща або сазана, можуть застосовуватися рослинні ароматизатори. Так, неодноразово я з успіхом використовував фруктові есенції, конопляне або льняне масло, анісові краплі або навіть звичайнісіньке соняшникова олія.

А тепер про оригінальні ароматизаторах. На сьогоднішній день такі склади випускаються дуже багатьма фірмами і досить часто застосовуються зарубіжними рибалками. В їх створенні приймаю! участь і вчені-іхтіологи, і вчені-хіміки. Зібравши саму різну інформацію про роль запахів в житті риб, вони створили цілий ряд речовин, що привертають рибу. При цьому механізм їх роботи може бути самий різний - від складів, що імітують запах натуральних об'єктів кормової бази передбачуваної видобутку, наприклад запаху риби або певного виду рачків, личинок та іншої живності, до так званих сигнальних і гормональних, мовою якого спілкуються деякі види риб між собою, подаючи сигнали типу «я їм» або «небезпека». Такі запахи, що виділяються або синтезуючи штучно, можуть залучати хижака на «підсвідомому» рівні. Так, наприклад, «екстракт страху» рятується втечею подлещика послужить добрим сигналом для судака або щуки.

Прикладом ароматизаторів першою типу можуть служити штучні склади Power Bait фірми Berkley (Мал.3, б), засновані на вичавках з рачків-бокоплавів і сумішах різноманітних пахучих жирів.

До другого типу відносяться добре відомий поплавочникам «екстракт лап чаплі» фірми Cormoran. Відомий він вже років десять, а цікаве, на перший погляд, назва обумовлена геніальністю матері-природи. Вся справа в тому. що у чаплі між пальцями на лапах розташована залоза, що виділяє пахучу рідину, що залучає рибу і імітує сигнал на риб'ячому мовою запахів «я їм». Інакше стояла б бідна голодна чапля на мілині вдень і вночі, так і не впіймавши нічого їстівного. Ось вже дійсно все геніальне просто.

«Екстрактстраху «мирної» риби», отриманий синтетичним шляхом, застосовується в якості одного з компонентів у ряді паст для змазування блешень і воблерів Прикладом такого складу може служити багатокомпонентний ароматизатор фірми Daiwa, що з'явився на наших прилавках зовсім недавно. Але вже здобув собі добру славу (Мал. 3, а).

На жаль, більшість ароматизаторів приходять на український ринок епізодично, і навіть консультанти великих магазинів самі не знають до ладу їх особливостей. Тому при їх виборі повинен діяти принцип «довіряй, але перевіряй». У цілому ж до ароматизаторів не варто ставитися як до чарівної палички. Далеко не завжди хижак кидається як божевільний на пахучу приманку. Це лише ще один спосіб збільшити ваші шанси на перемогу і ще один привід для експериментів, але в умілих руках ароматизатори часом творять чудеса.

 

 

Категорія: Рибалка >>Ловля спінінгом | Додав: бабай (22.01.2012)
Переглядів: 4418 | Коментарі: 1 | Теги: приманка, наживка, спінінг | Рейтинг: 5.0/1

Це цікаво!
Всього коментарів: 1
0  
1 vovazbarahh   (22.01.2012 00:48) [Материал]
круто..

 
Реклама