Рибалка
Полювання
Цікаве
Наше опитування
Чи знайшли те, що шукали?
Всього відповідей: 31
Форма входу
Ми Вконтакті
Пошук
Статистика
Рейтинг охотников и рыбаков
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Рибалка » Ловля спінінгом

Анатомія спінінга
Вудилища спінінгів є різновидом вудилища з бігучим оснащенням (до того ж типу відносяться, наприклад, нахлистові і фідерні вудилища) і має всі характерні для такого типу вудилища елементи.

На наведеній нижче ілюстрації показано основні складові вудилища спінінгів:

Складові частини спінінга




1. Хлист
Іноді використовується термін "бланк". Найважливіша частина вудилища спінінгів, що визначає його основні характеристики: пружність, "вантажопідйомність", інформативність. Практично всі класифікації спінінгових вудилищ безпосередньо пов'язані з характеристиками хлиста.

2 Ручки
Призначена для зручного утримання вудилища в руці. Зазвичай вона виконана з матеріалів, що виключають ковзання в руках, в тому числі, в мокрих. Крім того, на ручці зазвичай розміщують катушкотримач, і іноді додаткові вантажі, що врівноважують споряджений спінінг у руці.

3 Вершинка
Найтонша, але сама навантажена верхня частина хлиста вудилища. Від якості її виконання залежить надійність всього вудилища.

4 Комел

Найтовстіша нижня частина хлиста. Тут зазвичай розміщується маркування різних характеристик вудилища, а також петля для закріплення приманки.

5 Кільце

На хлисті вудилища їх декілька. Через кільця пропускається та сама бегучего оснащення - волосінь, яка знімається з котушки і витягується покинутій приманкою. Від якості виконання кілець, їх розміщення на хлисті залежить тертя волосіні, і, отже, дальність закидання. Крім того, на спінінгових вудилищах легких класів вони роблять сильний вплив на поведінку хлиста при закиданні, тому, маса кілець порівнянна з масою приманки, що закидається.

6 "Тюльпан"

Крайнє кільце на вершинке хлиста. На це кільце лягає найбільше навантаження при закиданні і проводці приманки, виведенні риби, воно значно сильніше схильне до зносу в процесі експлуатації спінінга, тому до якості його виготовлення пред'являються підвищені вимоги. Зламане верхнє кільце може швидко перетерти волосінь, так що експлуатувати вудлище зі зламаним "тюльпаном" не можна.

7 Катушкотримач

Служить для закріплення котушки на вудлище. Котушка досить масивна і відчуває певні навантаження при закиданні і при виведенні риби, тому катушкотримач повинен надійно фіксувати котушку.

8 Петля для закріплення приманки
За цю, зазвичай металеву, петлю можна зачепити гачок приманки. Це зручно, якщо є необхідність перейти на інше місце лову, тимчасово відкласти спінінг, не розбираючи його в "транспортний" положення.

9 Катушка
У котушці спорядженого спінінга зберігається волосінь. Під час закидання волосінь скидається з переднього торця шпулі котушки. Взагалі, котушка сама по собі - досить складне і відповідальне пристрій, гідне окремої статті. В рамках цієї короткої замітки скажемо, що від неї залежить зручність і закидання і виведення риби, збалансованість спорядженого вудилища, і його надійність.

10 Волосінь

Волосінь - "єднальна нитка" між приманкою і вудилищем спінінгіста, вона забезпечує проводку приманки, передає коливання приманки від поклевок або ударів приманки об дно водойми, вона ж піддається серйозному навантаженні, коли риба клюнула. Характеристики волосіні впливають на те, як спінінгіст "відчуває" блешню, якої ваги рибу можна буде ловити, і наскільки великий ризик того, що волосінь порветься від стирання об камені або гострі зуби хижої риби.

Джерело: http://fishing-fish.at.ua/forum/4-5-1
Категорія: Рибалка >>Ловля спінінгом | Додав: бабай (17.01.2012)
Переглядів: 4374 | Рейтинг: 3.0/1

Це цікаво!
Всього коментарів: 0
to the of your page -->
 
Реклама