Рибалка
Полювання
Цікаве
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 55
Форма входу
Ми Вконтакті
Пошук
Статистика
Рейтинг охотников и рыбаков
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Рибалка » Інше

Види риб за сімействамми

 

Сімейство осетрових


Риби цього сімейства значно відрізняються від усіх інших тим, що на їх подовженому, веретеноподібної тілі є п'ять поздовжніх рядів кістяних жучек - опуклих, зверху неправильної форми. Один ряд їх розташований на спині, два - з боків тіла і два - на черевній стороні. Передня частина голови витягнута в подовжене конічне рило. Рот знаходиться на нижній стороні голови у вигляді поперечної щілини або напівкруглий, оточений м'ясистими губами. Зуби на щелепах дорослих риб відсутні [Зуби існують у них тільки до кінця Малькової періоду, після чого розсмоктуються і замінюються щелепним валиком.]. Попереду рота, на нижній стороні голови - чотири вусики.
У річках Україні з осетрових зустрічаються білуга, стерлядь, осетер, шип і севрюга.

Сімейство Щукові

Сімейство в Україні представлено одним видом - щукою. Вона є найбільш поширеним об'єктом любительського і спортивного рибальства.

Сімейство коропових

До цього сімейства належить більше половини видів риб, що зустрічаються в прісних водах Україні. Вони характеризуються відсутністю зубів на щелепах і наявністю одного-трьох рядів так званих глоткових зубів, за допомогою яких подрібнюється тверда і перетирається рослинна їжа. Вусики відсутні або ж їх не більше двох пар. Тіло зазвичай покрите лускою, рідко голе. Плавці складаються з гіллястих і неветвістих променів. Жировий плавець відсутній.
До родини коропових відносяться самі звичайні та найпоширеніші й численні в наших водах види: плітка, ялець, головень, язь, червоноперка, жерех, лин, підуст, піскар, вусань, уклея, густера, лящ, синець, белоглазка, рибець, чехоня, карась, сазан та ін Деякі коропові, перш за все короп (сазан), здавна розводяться в культурних ставкових господарствах. Широко поширені об'єкти ставкового рибництва - білий амур і білий товстолобик.
Перспективними далекосхідними рибами сімейства коропових є також строкатий товстолобик, що харчується переважно тваринними організмами водної товщі - планктоном, і чорний амур, що поїдає молюсків. Тому першого рекомендується вселяти у водойми, багаті організмами, що живуть у водній товщі, а другого - у водойми, багаті молюсками. Названі риби також досягають значних розмірів - майже до 1 м довжини.
В деякі озера басейну Західного Бугу і Прип'яті, а також у ставки північних і західних районів України вселили амурського сазана, що відрізняється високою зимостійкість. Відзначено, що тут він росте краще, ніж в Амурі, досягаючи на другому році життя маси 600 г і довжини 30 - 35 см.
В Азовське море переселений кутум (родич вирезуба) з Каспійського моря. Кутум - напівпрохідна риба, що харчується молюсками й досягає довжини 50-60 см. Для нересту його виробники виходять з моря в річки, де відкладають ікру на рослинність. Після нересту вони повертаються в море. Підросла молодь також скочується в море. Досягнувши через 3-4 роки статевої зрілості, кутум навесні знову заходить в річки.

 

 

Категорія: Рибалка >>Інше | Додав: бабай (23.01.2012)
Переглядів: 4253 | Теги: риба, анатомія риби | Рейтинг: 5.0/1

Це цікаво!
Всього коментарів: 0
to the of your page -->
 
Реклама