Рибалка
Полювання
Цікаве
Наше опитування
Як ви потрапили на сайт??
Всього відповідей: 35
Форма входу
Ми Вконтакті
Пошук
Статистика
Рейтинг охотников и рыбаков
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Рибалка » Інше

Ловля на кружки
Цю снасть в різних регіонах України називають по-різному. Гуртки, Жмак, кораблики. Описана вона давним-давно, ще Сабанєєва. Але навіть сьогодні віднести її до поширених можна. Снасть досить універсальна, і в умілих руках добутлива, а використовувати її можна як активно, так і пасивно.

Що ж за снасть така, гуртки? Вся вона досить не хитра, сам гурток, круглий диск із пластику, дерева або пінопласту, пофарбований зверху в червоний, знизу в білий кольори, волосінь (метрів 15 вистачить з головою), повідець - це обов'язково, оскільки весь ваш майбутній улов має не тільки сильні зуби, але і вміє ними чудово користуватися! А погодьтеся, як прикро замість 2-3 кілограмової щуки тримати в руках відкушений шматок волосіні! До комплекту також знадобитися невеликий грузок - його задача «поставити» живця на потрібну глибину, ну і, розуміти, гачок. Невеликий трійник переважніше «якоря». Є різні способи кріплення гачка, від прив'язування до кріплення кільцем, карабіном. Тут кожен вибирає, що йому зручніше. Застібається карабін це і зручно і надійно.

Найголовніше діло - це живець, тобто маленька рибка, яка буде приманкою. Можна використовувати будь-яку, але скажемо той же дрібний карасик, при всій своїй живучості дуже поганенька приманка, як і інша рибка (плотвічка, верховодка), оскільки хижак, схопивши його зубами прекрасно знає, що ці риби не колються і попросту випльовує його назад. Потім підпливаєте, гурток перевернуть, а живець, ніби в м'ясорубці побував! Кращим живцем є щось колюче, - окушок, йоржик, щіпавка. З живцями слід поводитися дуже обережно, тоді вони будуть жити довго, і ви зможете нормально відловити. Також треба стежити, щоб банка з живцями не перегрівалася і не стояла на сонці, вчасно потрібно додавати свіжої води або взагалі міняти воду час від часу.

Насаджувати живця, краще всього таким способом. Обережно піднімайте зябровий щиток і пропускаєте повідець з попередньо знятим трійником між зябрами і тільцем рибки, це потрібно робити таким чином, щоб ні в якому разі не пошкодити зяброву дугу у малька. Потім швидко одягаєте на карабін гачок, а живця опускаєте у воду.

Отже, спробуємо розглянути різні способи лову на кружки. Найспортивніше. Вибираєте старицу або глухий рукав річки, з мінімальним течією. Міряєте дно так, щоб орієнтуватися, де яка глибина і випускаєте «шеренгу» гуртків з підвітряного боку таким чином, щоб вони йшли від одного берега до іншого. Глибину краще виставляти різну, для початку, в півводи, адже щука не обов'язково буде брати у урізу «лопухів», хоча ці місця вона дуже любить. Як тільки гуртки підійдуть до іншого берега можна підпливати і потихеньку їх збирати. Живця кожен раз знімати і одягати не потрібно, - дивіться живий-цілісінький, пустили в відерце і знову на старт. Якщо є течія або ви хочете зафіксувати гурток у певному місці, скажімо біля притопленого дерева, улюбленого місця засідки щуки, то можна закріпити на ньому шнур, який дозволить кухоль переміщатися в даному секторі. Якщо є течія потрібно відпускати гурток за течією, до місця, де найбільш часто б'є хижак. Якщо ж водоймище закритий і нікого, крім вас там більше немає (трапляється й таке!), То можна пускати кружки у вільне плавання, нехай їх жене вітром куди заманеться. Однак потрібно пам'ятати, що якщо щука бере, то вона може потягти гурток досить далеко, або взагалі затягнути його в кущі. Тому, час від часу всі гуртки потрібно контролювати. Розставивши гуртки можна покидати спінінг, іноді абсолютно ігноруючи живців, щука добре бере на штучні приманки.

Поклевка при лові на кружки буває різною. Іноді різко гурток перевертається і йде під воду, потім виринає і починає розкручуватися на ходу, а іноді видно тільки дрібне тремтіння, це в тому випадку якщо щука взяла і її щось бентежить. У будь-якому випадку, потрібно бути готовим в залежності від ситуації миттєво діяти. Підсікати різко не потрібно, краще, якщо щука велика, дайте їй трохи стомитися, а потім витягайте на борт, якщо ж щука типу «олівець» то тягнути її можна сміливо. Сходів тут буває мало (при використанні правильного живця), так як щука бере його за місцем, тим самим добре засік. Ваше завдання зводитися до того, щоб не дати рибині затягнути гурток в дрімучі кущі інакше потім замучитеся виплутуватися.

Клювання річ загадкова і непередбачувана. Тому потрібно пробувати різні глибини, різних живців, різний час доби. Витягаючи щуку з води, добре користуватися підсакою, якщо є помічник, якщо такого немає, то потрібно обережно підвести рибу під борт човна і перехопити рукою. При цьому потрібно пам'ятати, що вся паща у щуки всіяна дрібними зубами, і вони розміщені не тільки в самій пащі, але і глибше, і фіксуючи рибину рукою потрібно поводитися з нею дуже обережно, так як ці самі «зубчики» ріжуть немов скальпелем. Витягаючи гачок, краще користуватися екстрактором. Якщо щука дрібна і взяла не глибоко, то є сенс її випустити, а от якщо щука велика, то чи є сенс її випускати вирішувати вже Вам :). Однак, фарширована щука чудовий трофей після правильної риболовлі!

Іноді доводиться чути про нібито не спортивності лову гуртками, що ж, воно звичайно набагато спортивнее дрімати над донкою, ніж, цілий день гребти туди-сюди супроводжуючи гуртки ... Але все це, звичайно, на любителя ...

Журнал "Полювання та Риболовля"
С. Гладкевич
Категорія: Рибалка >>Інше | Додав: babau (18.10.2012)
Переглядів: 4210 | Теги: Рибалка, карась, Короп, щука, кружки | Рейтинг: 0.0/0

Це цікаво!
Всього коментарів: 0
to the of your page -->
 
Реклама