Рибалка
Полювання
Цікаве
Наше опитування
Чи знайшли те, що шукали?
Всього відповідей: 31
Форма входу
Ми Вконтакті
Пошук
Статистика
Рейтинг охотников и рыбаков
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Рибалка » Донна ловля, Фідер

Фідерна прикормка
  Ось більша частина сонячного диска швидко виповзла на блакитне небо, жарко обпаливши прибережні очерети й загнавши в них комах. Танець дрібниці припиняється, і тільки зрідка, на середині, грюкне хвостом велика риба. Здається, що водойма завмерла. Тихенько, не галасуючи, підійдіть до урізу води і киньте крихти хліба. Вода знову скипає від накинувшоїся на корм риби.

 Трохи про банальне
  Ще більш наочно дію корму можна спостерігати в акваріумі. Привчені рибки моментально утворюють  клубок біля постійного місця годівлі, варто лише підійти до акваріума, а донні рибки довго снують біля дна, куди падає корм. Але спробуйте замість корму насипати неїстівний пісок. Похапали ротом і виплюнувши піщинки, рибки тут же розпливаються по всьому акваріуму, пробуючи на смак будь-яку смітинку.
  
Точно так само діє і прикормка, якою ви намагаєтеся приманити рибу до наживки. Напевно, кожен рибалка на початку своєї кар'єри не раз стикався з такою ситуацією, коли риба переставала клювати після підгодовування або взагалі не починала. У таких випадках посилаються, як правило, на рибальську приказку: мовляв, риба клює вчора та завтра. Дійсно, на активність риби впливає дуже багато факторів: атмосферний тиск, час доби, температура води і так далі. Але не менш важлива і кормова складова. Якщо в даному місці немає корму, то риба, користуючись своїми органами нюху, активно його шукає. Або навіть в ситому стані, відчувши їжу, починає рухатися в потрібну сторону.
  
Отже, для підтягування риби до місця лову рибалка повинен створити на ньому привабливі кормові умови. Це досягається використанням прикормки або - привади. Словом «підгодовування» прийнято називати харчові суміші, які привертають рибу запахом і переміщаються у воді частинками корму. Привада - це коли протягом тривалого часу привчають рибу перебувати в одному місці. Крім корму, привадою можуть служити гілки, спеціально опущені у воду, всілякі плетені кошики, дерева, змиті повінню. Нерідко рибалки, що живуть поблизу водойм, плетуть у воді тини з верби і успішно ловлять поруч з ними. У середній смузі на великих озерах зазвичай ставлять постійні сіткові годівниці, наповнюються кожен день свіжим кормом.
  
Безперечно, привада багато в чому перевершує прикормку, але людям міським, вибирається на риболовлю у вихідні дні, принаджувати рибу ніколи. Тому найпоширенішим методом залучити рибу є підгодовування. Про неї і поговоримо.
   Для лінивих та зайнятих
  Останнім часом на прилавках рибальських магазинів можна зустріти велику кількість готових прикормових сумішей. Відрізняються вони назвами, кольором упаковки, застосуванням, але найголовніше - ціною. Будучи людиною зайнятим і трохи ледачим, я сам дуже часто використовую магазинні сухі підгодовувальні суміші.
  
В принципі, всі вони в тій чи іншій мірі працездатні. Природно, склади сухих сумішей розробляються під певні водойми, і, на жаль, універсального рецепта не існує. В основному до складу сумішей входять дрібнодисперсні компоненти для створення порошить хмари і всілякі ароматизатори, барвники, прискорювачі обміну речовин і т.д.
  
Я використовую готові суміші як основу, додаючи в них потрібні мені компоненти. Дуже шкода, що виробники прикормки не випускають суміші без запахів, тому краще всього брати готову прикормку з запахом макухи або ванілі.
  
Тепер про неприємний момент - про ціни. Найдешевша суха прикормка, яка мені траплялася в риболовних магазинах, коштувала 45 руб. Але, вибачте, це не прикормка, а лякало для риби. Один запах чого вартий - сиро-гнильний. Тому не купуйте відразу кілька пакетів. Візьміть один і уважно розгляньте, з яких компонентів він складається і як пахне. Якщо в складі багато (більше 30%) великої «січки» всіляких круп або злаків, то це, швидше за все, просто корм для птиці, присмачений ароматизатором. У «правильної» сухий підгодовуванні великих часток має бути не більше 10-15% від загального обсягу. Як виняток - спеціальні сухі суміші, в яких використовуються швидко розмокають компоненти. Але вони, як правило, дорогі і призначені для специфічних видів лову риби.
  
Про імпортні прикормки нічого поганого сказати не можу. Але ціна, м'яко кажучи, кусається. Так що будемо спиратися на вітчизняні сухі підгодовувальні суміші. Щодо непогані сухі прикормки знаходяться в діапазоні 80-100 рублів за кілограм. На цю суму і будемо орієнтуватися надалі.

   Бажання, час та обладнання
  Винахід власного рецепту прикормки - справа захоплююче і цікаве, що не вимагає особливих засобів та обладнання. Єдина необхідна умова - це присутність в населеному пункті колгоспного ринку, на якому продається корм для домашньої птиці та тварин, або інші джерела дешевих компонентів прикормки.
  
З устаткування бажано мати побутові кілограмові чашкові ваги, сито для підгодовування або сітковий друшляк, їдальню ложку, ковшик для крупи і посуд для змішування компонентів. Дуже стане в нагоді стара електрична кавомолка, але якщо її немає, то підійде ручна м'ясорубка, ступка або інша кухонне начиння для подрібнення круп. Якщо ж не ставити мету контролювати все до грама, то цілком можна обійтися мірної кухлем з нанесеними поділками, шматочком москітної сітки, натягнутої на дерев'яну рамку, скляною пляшкою для розмелювання і т.д. І на самий крайній випадок - можна нічого не сіяти, не розмелювати і не міряти, а зважувати на око. Але це вже інша історія.
  
Перед тим як взяти сумку і висунутися за покупками, треба визначитися, що нам треба придбати. Найпростіший варіант - піти в супермаркет, зайти в бакалійний відділ і придбати різноманітні крупи в красиво упакованої тарі і потрібної консистенції. Але істинний рибалка без великої потреби не буде переводити продукти харчування на підгодівлю, а використовує відходи та некондицію. Та й вартість такої прикормки буде набагато вище, ніж готові сухі суміші.
  
Не забуваючи про те, що ми будемо готувати суху прикормових суміш для лову на англійську донну вудку - фідер, умовно розіб'ємо весь склад суміші на 2 частини: основу і добавки. Основа - найбільша за обсягом частина суміші, яка служить для створення мутного плями або шлейфа і поширенню запахів на значні відстані від місця прикорму, подразнюючи смакові рецептори риби, але не насичуючи її. Оскільки основа становить, як правило, половину або більше всього обсягу прикормочной суміші, то вона повинна бути недорогий, їстівної і апетитною для риби. Найкращою основою є розмелені сухарі. Їх можна запасати в зимовий час із залишків хлібобулочних виробів, висушених в духовці. Головне, зберігати сухарі в сухому місці, щоб вони не покрилися цвіллю. Перед приготуванням прикормки сухарі розмелюють. Це прекрасна утилізація залишків хліба, але дуже стомлююча. Наявні у продажу панірувальні сухарі дороги, тому в якості основи їх розглядати не будемо.
  
Ми будемо робити основу прикормки з пшеничних висівок. Вони повною мірою володіють всіма вищепереліченими достоїнствами. Оскільки це основа, то і за обсягом висівок слід купувати більше за інших складових.
  
Наступний компонент, який можна придбати на ринку, - соняшникова макуха. Він буває двох видів: пресований в круги і розсипчастий. І той, і інший підійдуть для прикормки, але краще брати розсипчастий, його легше розмолоти. Якщо у вас є електрична кавомолка, то проблем з помелом взагалі не буде. Заміною соняшниковій макусі можуть бути насіння соняшника. Для нейтральної прикормки слід брати не смажене насіння, якщо ж потрібна прикормка з запахом соняшнику, то насіння потрібно обсмажити до появи специфічного запаху. Насіння краще брати дрібні, кормові. Вони швидше готуються і легше розмелюють.
  
Дуже гарна добавка в прикормку - подрібнені сухі кукурудзяні зерна упереміш із зернами злаків. Треба тільки звертати увагу на те, щоб в суміші було якомога менше необроблений зерен ячменю і вівса і була відсутня гречка. Ось чого я б не радив додавати в прикормку в будь-якому вигляді, так це гречку. Чому, пояснити не можу, але скільки не пробував її використовувати (в будь-якому вигляді), - ефект негативний.
  
Можна використовувати очищену кукурудзяну і пшеничну крупи в співвідношенні 1:3, але це на крайній випадок.
  
Непоганий добавкою в прикормку для карася і сазана є арахіс. Його краще брати на вагу в сирому вигляді. Продається смажений арахіс не завжди буває якісним, найчастіше його пережарюють, тому краще довести горіх до готовності будинку. Арахіс потрібно очистити від лушпиння і смажити на повільному вогні до золотистого кольору, постійно перемішуючи, не даючи підгоріти, а потім розмолоти в кавомолці. Оскільки розмелений арахіс швидко набуває прогірклий запах, то розмелювати і додавати в прикормку його слід не раніше, ніж за добу перед риболовлею.
  
З покупками на ринку визначилися, тепер йдемо в бакалію. Тут нам потрібно купити ваніль, какао-порошок (без додавання цукру), кукурудзяну і пшеничну крупу (якщо немає готової суміші), пісочне або вівсяне печиво, сухе молоко. Для приготування 1 кілограма сухої прикормочной суміші використовується невелика кількість вищеперелічених компонентів, так що багато купувати не слід.
  
Список складений - тепер за покупками. Беріть з розрахунку, що потрібно приготувати 1 кг прикормочной суміші.
  
З того, що ми купили, деякі компоненти залишаться, тому що ми будемо готувати 1 кг суміші, але меншої фасовки немає. У реальному житті для гарної риболовлі потрібно від 2 до 5 кг сухої суміші, так що згодом все стане в нагоді. Для нас же цікаво, скільки буде коштувати прикормка, виготовлена ​​в домашніх умовах.

  «Алхімія» для риби
  Відпочивши після походу за покупками і почекавши, поки домочадці звільнять кухню, умовивши дружину, що потім все буде ретельно прибрано, розкладаємо куплене на столі. І що далі? А далі беремо по-старому зошит і ручку або, по-сучасному, відкриваємо нову папку в комп'ютері і складаємо рецепт. Обов'язково потрібно вказати дату, щоб потім не плутатися в записах. Раз на дворі весна, то і прикормка повинна відповідати пори року.
  ПОПЕРЕДНІЙ РЕЦЕПТ ВЕСНЯНОЇ ФІДЕРНОЇ ППРИКОРМКИ:
    Висівки ...................................... 500 г
    
Соняшникове насіння (макуха) ........................................ 100 г
    
Кормова кукурузиая суміш .... 200 г
    
Печиво ....................................... 100 г
    
Сухе молоко ............................. 100 г
    
Ваніль ................................... 1 пачка
    
Какао-порошок ............ 3 ст. ложки
Ось такий приблизний склад сухий прикормочной суміші для лову плотви, густери і ляща. Якщо передбачається ловити карася і сазана, то замість ванілі використовується 50 г смаженого арахісу. Зробивши нехитрі обчислення, отримуємо приблизно 30 руб.

Тепер власне «алхімія».
  Спочатку через спеціальне сито для підгодовування або сітковий друшляк просіваємо висівки. Як би добре не були розмелені висівки, вони містять великі частинки. Нам же потрібна пил. Відважують 500 г просіяних висівок і висипаємо в посуд, в якій будемо змішувати компоненти. Навесні, як правило, вологість на вулиці висока, тому, якщо ви купували висівки на ринку, не полінуйтеся і просушіть їх 10 хвилин в духовці або на сковороді, на дуже повільному вогні. По-перше, сухі висівки легко просіваються друге, отсевперемаливается в кавомолці в пил, і відходів не буде,
  
Далі беремо сковороду і сушимо соняшникове насіння, якщо використовуємо їх, а не макуха. Саме сушимо, а не смажимо. Це робиться протягом 10-15 хв на повільному вогні. Потім розсипаємо на аркуші паперу і даємо охолонути. За допомогою м'ясорубки або кавомолки роздрібнюють. Чим тонше помел, тим краще. Обов'язково просіваємо. Відважують 100 г і додаємо до отрубям. Мелена макуха просівати не потрібно, тому що в ньому немає великих частин лушпиння.
  
Печиво також перемелюємо або перетираємо долонями, періодично просіваючи. Якщо використовується вівсяне печиво, то його краще підсушити в духовці перед помелом. Додаємо 100 г в посуд для змішування. Туди ж і 200 г кукурудзяної крупи або суміші. Її просівати не потрібно, так як відносно великі шматочки кукурудзи потрібні для утворення кормового плями на дні і не повинні уноситься течією.
  
При додаванні кожного компонента потрібно відразу ретельно перемішувати суміш. Розсипаємо по поверхні пакетик ванілі і 3-4 столові ложки какао-порошку. Какао потрібно для додання підгодовуванні темного кольору. Для більш сильного затемнення прикормки краще використовувати сухі харчові барвники, так як вони не мають запаху. Влітку можна прикормку не затемнювати, це актуально тільки навесні або восени. І знову перемішуємо. Якщо є будівельний міксер, то простіше це зробити їм.
  
От і все, суха прикормових суміш для весняної ловлі риби на фідер готова. На приготування затрачено приблизно 1:00. Тепер залишається перевірити її в справі.
  
Проведемо невеликий слідчий експеримент. Візьмемо готову суху прикормових суміш середньої цінової категорії від виробника і порівняємо з сумішшю, приготовленою нами. Для цього відміряємо рівні обсяги сумішей і замішуємо з однаковими обсягами води, отримавши кулі однакової щільності. Потім, наповнивши прозору ємність холодною водою, акуратно поміщаємо туди обидві прикормки і спостерігаємо за подіями. На початку експерименту дно під «магазинної» підгодовуванням швидко покривається осипалися частками, але вже через 3 хвилини гірки частинок біля обох куль однакові, і далі процес розпаду прикормки приблизно подібний. Це пов'язано з тим, що в магазинну прикормку доданий розпушувач, що корисно при закармліваніі саме кулями. Приготовлена ​​нами прикормка розрахована для сітчастої годівниці фідера, і процес розмивання уповільнений. Через 10 хвилин обидві кулі повністю розпалися. Так що за механічними властивостями приготована прикормка майже не відрізняється від магазинної.

Немає нічого постійного
Не слід забувати, що приготовлена ​​суха прикормових суміш - це основа прикормки. Інші компоненти, такі як ароматизатори, глина, консервована кукурудза, пшоняна і перлова каші, мотиль, рубаний хробак, додаються по необхідності безпосередньо на водоймі. Рідкі ароматизатори краще додавати в першу порцію води, якою розмішується підгодовування.
  
Процес винаходи прикормки тривалий. Саме основне - це підібрати склад необхідних компонентів. А це можна зробити тільки експериментальним шляхом. Не бійтеся варіювати різними компонентами та їх кількістю. У цій справі головне - частіше бувати на водоймі і ловити рибу в різних атмосферних умовах. При внесенні будь-яких змін записуйте їх в свій щоденник з датою, складом і погодою. Я впевнений, що зимовими вечорами, коли на вулиці мороз і сніг, а в склянці гарячий чай з лимоном, почитати свої записи буде дуже цікаво. А якщо не лінуватися і описувати процес риболовлі більш детально, то вийде захоплюючий бестселер.
Категорія: Рибалка >>Донна ловля, Фідер | Додав: babau (18.04.2012)
Переглядів: 5128 | Теги: осінь, Привада, весна, карась, прикормка, карп, наживка, Пікер, Фідер, літо | Рейтинг: 2.0/1

Це цікаво!
Всього коментарів: 0
to the of your page -->
 
Реклама