Рибалка
Полювання
Цікаве
Наше опитування
Чи знайшли те, що шукали?
Всього відповідей: 31
Форма входу
Ми Вконтакті
Пошук
Статистика
Рейтинг охотников и рыбаков
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Мисливські собаки » Породи собак

Ягдтер'єр
 Минуло всього 60 років, як на світ з'явився німецький мисливський тер'єр, або ягдтерьер. Метою виведення нової породи було створення компактної універсальної мисливської собаки темного забарвлення. Зараз ягдтерьера поширені по всьому світу, їх тримають як мисливці, так і просто любителі собак.Ягдтер'єр справляє враження постійно напруженої уваги, настороженості, рішучості і безстрашності. У нього вроджена злоба до хижаків, це відмінна норних собак, вистежує звіра з голосом, її можна використовувати як слідової собаки по кров'яному сліду, і як аппортера дрібної дичини на суші і на воді
Німецькі селлекціонери досягли своєї мети: ягдтерьер - собака з яскраво вираженим мисливським інстинктом, по злобі перевершує всі інші нірні породи. При правильному вихованні ягдтерьер буде вірним помічником на багатьох видах полювань. Незважаючи на свою хуліганську зовнішність ягдтерьер дуже гарний, це поєднання практичності і надійності. В нашу країну ягдтерьеров завезли на початку 70-років. Видатні робочі якості, вражаюча витривалість і невибагливість цієї собаки швидко зробили свою справу - ягдтерьера стали найпопулярнішою породою у наших мисливців. Стабільно високі результати, які показують ці собаки на випробуваннях і змаганнях по звірові привернули до них увагу людей, що люблять активний відпочинок.
Купуючи ягдтерьера, ви крім полювання, виставок, зможете відвідувати притравочні станції, де відчуєте справжнє задоволення від роботи свого вихованця по підсадному звіру. Універсальність ягдтерьеров дозволяє відчувати їх по лисиці, борсукові, кабану, качці і кров'яному сліду.
  
Стандарт
Загальний вид
      Ягд-тер'єр справляє враження постійно напруженої уваги, настороженості, рішучості і безстрашності. У нього вроджена злостивість до хижаків, він служить мисливцеві в якості бойової собаки під землею, а також для вистежування дичини на землі і в воді, і як слідова собака по кров'яному сліду і як апортер дрібної дичини. Він міцний, витривалий, несприйнятливий до захворювань і недовірливий до сторонніх людей.
Висота в холці
      Висота в холці не повинна перевищувати 40 см.
Вага
      Бажаний вага в робочій кондиції у псів 9-10 кг, у сук 7,5-8,5 кг.
Голова
      Череп плоский і між вухами ширше, ніж у фокстер'єра. Перехід від чола до морди мало помітний. Морда трохи коротше черепної частини, потужна з міцними щелепами і добре стуляються ножицеподібним прикусом. Мочка носа чорна, при переважно коричневому забарвленні буває коричнева.
Очі
      Темні, невеликі, глибоко посаджені, з добре закриваються століттями, з енергійним виразом.
Вуха
      Високо посаджені у формі римської цифри «V», не дуже маленькі, злегка прилягають до вилиць.
Шия
      Міцна, не довга, суха, високо поставлена ​​з плавним переходом до холці.
Тулуб. Спина міцна, пряма, але не дуже коротка. Груди глибокі з опуклими ребрами. Поперек і круп м'язисті.
Передні кінцівки
      Лопатки довгі, косо поставлені. Плечі з добре розвиненою мускулатурою. Передпліччя прямі, масивні. П'ясті злегка похилі.
Задні кінцівки
      Довгі стегна з хорошими кутами зчленувань і добре розвиненою мускулатурою. Низько розташовані скакальні суглоби.
Лапи
  Наближаються за формою до овальних, зібрані в грудку. Передні лапи ширші задніх. Відстань між передніми лапами на ширині плечей.
Хвіст
      Добре поставлений на довгому крупі, тримається трохи косо назад.
Шерсть
      Пряма, густа, груба, жорстка, не коротка, гладко прилегла.
Забарвлення
      Основне забарвлення чорний з чорно-сірим підпалиною або темно-коричневий з коричнево-іржаво-жовтими мітками на бровах, морді, грудях, лапах, ногах. Допускається і світла і темна маска і трохи білого на грудях і пальцях.
Пороки
      Відсутність премолярів, перекус або недокус, світла чи пегая мочка носа, підняті, напівстоячі або важкі вуха, ніжна, коротка шерсть, хвиляста шерсть, незімкнутих шерсть, голий живіт, прямий постав передніх або задніх ніг, також, як і коротка спина (собака повинна мати швидше розтягнутий формат, ніж квадратний), вертикальне тримання хвоста і пов'язані руху.
       Утримання, догляд, Притравка, полювання

Утримувати ягдтерьера можна як у квартирі, так і на вулиці. Груба шерсть цієї собаки не вимагає спеціального догляду. При вмісті в квартирі ягдтерьер приносить мінімум бруду з вулиці; на полюванні до щільно прилягає вовни не чіпляється реп'яхи. Невеликі розміри собаки дозволяють перевозити її в рюкзаку як в міському транпорта, так і в поїздах далекого прямування, не купуючи для неї квиток. Недовірливість до сторонніх дозволяє використовувати ягдтерьера в якості охоронця будинку або машини.

Отруїла цуценя ягдтерьера рекомендується проводити в штучній норі, що дозволить вам контролювати дії молодого собаки і в потрібний момент допомогти їй. Зазвичай притравой ягдтерьера не складає труднощів, найголовніше не поспішати, у віці 6-7 місяців собаку знайомлять з єнотом, потім лисиця і тільки до 1.5 років - борсук. Передчасна Притравка може "обпалити" цуценя, і знадобиться чимало зусиль щоб виправити становище. Більшою мірою це відноситься до сукам, пси будучи прітравлени один-два рази по лисиці, як правило на випробуваннях отримують дипломи високих ступенів.
Випробування собак по кров'яному сліду показали, що ягдтерьера мають відсоток дипломування, мало відрізняється від показників у лайок, але що стосується балів за чуття і пошук, то в цьому відношенні на випробуваннях ягди демонструють більш високий рівень роботи, ніж вельш, лайки та інші породи.

Відмінно виглядають ягдтерьера, працюючи по кабану. При цьому в порівнянні з іншими породами, завдяки своїй високій злобі до звіра і рухливості, нерідко отримують більш високі бали, ніж, наприклад, лайки за агресивність і спритність.

Добре працюють ягдтерьера і по перу. Чимало особин чудово діють на всіх стадіях полювання по водоплавної дичини, велика частина з них успішно використовується, в основному, на пошуку і подачі відстріляних качок. "Уточнікі" добре показують себе і на полюванні по борової дичини.

Полювання на зайця з ягдтерьеров досить своєрідна, але, звичайно, не настільки ефективна, як з хорошою гончака, оскільки ягдтерьера, відрізняючись високою наполегливістю в пошуку і піднявши зайця, здебільшого проходять за ним повністю тільки перший, малий круг. Якщо ж звір повторює хід по другому разу вже по великому кільцю, то собаки гон найчастіше припиняють.
Категорія: Мисливські собаки >>Породи собак | Додав: babau (20.03.2012)
Переглядів: 10387 | Теги: Полювання, Мисливські собаки, Ягдтерєр, Породи собак, собака | Рейтинг: 2.7/7

Це цікаво!
Всього коментарів: 0
to the of your page -->
 
Реклама