Рибалка
Полювання
Цікаве
Наше опитування
Чи знайшли те, що шукали?
Всього відповідей: 31
Форма входу
Ми Вконтакті
Пошук
Статистика
Рейтинг охотников и рыбаков
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Головна » Статті » Кухня » Рецепти насадок, прикормок

ВЕСНЯНІ ПРИМАНКИ
Перш ніж перейти до розмови про весняні насадки, мені б хотілося закінчити тему щодо наживок. Навесні дуже ефективно використовувати як наживки віслокрилку і поденку. Віслокрилка звичайна за формою тіла схожа на метлицю, в компанії якої вона літає в заплавах водоймищ. 

Більший час доби віслокрилка проводить сидячи на рослинах і прибережних каменях. Димчасті крила комахи завжди залишаються прозорими і покритими товстими прожилками (сіткокрилі). Четвертий, передостанній членик ноги комахи має форму серця. Тіло буро-чорного матового кольору. Поширена по всій Європі. Самка відкладає яєчка на будь-які предмети, що знаходяться в безпосередній близькості від води. Вона кладе їх рівними купками, що складаються з рядів. Всього в купці знаходиться близько шестисот яєчок. Личинки виводяться в кінці червня - середині липня. Личинка відразу ж зісковзує у водне середовище, в якому веде хижацький спосіб життя. Личинка моторно рухається як по дну, так і в товщі води. Риболовам личинка добре знайома під назвою "каракатиця", назва ця, схоже, з'явилося із-за змієподібних рухів личинки віслокрилки при русі по дну і в товщі води. У тих річках, де вдається добути личинок (переважно під каменями) для наживки, кращої приманки для плотви придумати неможливо. Зберігати личинку між риболовлями просто немає сенсу, та й заготовити цю наживку про запас, здається, ще не вдавалося нікому. 

Поденок відносять до загону прямокрилих. Тонке, майже циліндрове тіло комахи покрите надзвичайно ніжною шкірою. Відмітною ознакою є довгі хвостові щетини. Поденки живуть не більше доби і тому не потребують їжі. Саме існування дорослої комахи обумовлене виключно процесом розмноження. Цікава одна із стадій розвитку комахи. Як тільки виходить з води, вона скидає шкіру зі всього тіла, включаючи і крила. Риболовам ця стадія розвитку комахи відома як "subimago". Доросла комаха представляє інтерес для риболовів протягом дуже короткого періоду масового вильоту. В цей час комах заготовлюють про запас як суху добавку в прикормку. Риба в цей час настільки наїдається, що не ловиться ні на які інші насадки або наживки. Личинка живе у воді і відома нам як личинка поденки. Сама личинка має довгасту форму, на бічних сторонах черевця розташовані по шість зябрових пучків. На голові розташовані покриті ніжними волосками вусики і заломлені догори щелепи. Передні ноги розвинені і пристосовані до риття. Личинка риє в піщаних і глинистих берегах горизонтальні нірки завглибшки в декілька сантиметрів. Зазвичай нірки дві, вони йдуть паралельно одна одній, з'єднуючись в кінці. 

Процес заготовляння личинок трудомісткий, особливо якщо їх шукати в річках з рівнем води, що часто змінюється (Ока, Волга, Дубна, Сестра). Личинки в таких річках риють нірки нижче можливого низького рівня води, тобто часто на глибині 2-4 м від звичайного рівня води в річці. Здобувати наживку з такої глибини вельми скрутно. По Сабанєєву, риболови за старих часів здобували личинок виключно для любительського лову стерляді, але по моєму досвіду, стерлядь в Оці, у Волзі і в Обі непогано ловиться і на черв'яка або мотиля. Якщо личинок зберігати в тканинному мішку, опущеному в те ж водоймище, з якого вони були здобуті, то зберігати насадку можна протягом декількох днів. Згадані наживки настільки ефективні, але і не практичні для повсякденної риболовлі, що стали прообразом численних імітацій у вигляді штучних "мух" в практиці нахлистового лову. Окрім описаних мною наживок риболови часто і успішно застосовують коників, бабок і їх личинок, мух, ос і інших комах. 

Тепер можна перейти до рослинних приманок або насадок. Найважливішою рослинною насадкою я вважаю так звану "болтушку". Більшість недосвідчених риболовів прагнуть не зв'язуватися з приготуванням цієї прекрасної насадки, вважаючи за кращими за неї традиційних мотиля, опариша або черв'яків. А дарма. Приготувати "болтушку" з манної крупи простіше, ніж це багатьом здається. Для цього увечері перед ранковою риболовлею в ємність приблизно в 100-150 мл засипається столова ложка манки і заливається холодна вода так, щоб закрити крупу повністю. Чайною ложкою або паличкою крупу і воду потрібно перемішати і залишити на 10-15 хвилин. Перемішати ще раз протягом 1-2 хвилин і додати небагато крупи. Так повторювати до тих пір, поки рідке тісто не тягнутиметься за ложкою. Перемішувати потрібно поволі, але довго. Після кожного додавання крупи слід перемішувати тісто протягом 2-3 хвилин. Після досягнення потрібної консистенції готова "болтушка" закривається герметичною кришкою. Безпосередньо перед рибалкою насадку потрібно ще раз ретельно перемішати. Важливе те, що як в процесі приготування, так і під час насадження приманки на гачок не можна торкатися насадки рукою. Тісто має тонкий "делікатесний" для риби аромат, який у жодному випадку не можна перебивати сторонніми запахами. Якщо вам захочеться ароматизувати насадку, то вже краще не мучитися, а зробити звичайне тісто і присмачити його ароматизатором або олією. Але це вже зовсім інша насадка, і як показала практика - набагато менш приваблива для риб. Болтушка - відмінна насадка практично у будь-який час року, за винятком кінця осені. Насаджувати болтушку на гачок слід за допомогою тієї ж палички, якою насадку готували, шляхом намотування нитки тесту на гачок. Єдиним недоліком насадки є те, що її доводиться міняти з кожним закидуванням оснащення, навіть якщо насадка збереглася на гачку. 

З появою під Москвою численних "коропивників" популярною насадкою стала консервована солодка кукурудза. Перед ловом корисно підгодувати вибране місце жменею кукурудзи з тієї ж банки, з якої береться насадка. Як показала практика, звичайна консервована кукурудза подобається коропові і карасеві набагато більше, ніж спеціальні ароматизовані і забарвлені зерна. Цікаво і те, що на консервовану кукурудзу відмінно ловляться і крупна плотва, і лящ. Я вважаю, що однією з кращих всесезонних насадок є розпарені зерна ячменю (перловка). Перловку потрібно варити до тих пір, поки зерна не стануть м'якими і пружними. Дуже добре варити зерна в молоці. Можна легко підготувати насадку, засипавши крупу в термос і заливши його кип'ятком. На ранок насадка буде готова. Гачки застосовуються розміром № 14-18. Зерна ячменю як насадка хороші з квітня по жовтень. Я знаю риболовів, які успішно ловлять на перловку навіть взимку. Зерна перловки незайве ароматизувати. Для цього в готові зерна можна крапнути "тутті-фрутті", "мед" або "карамель", а ще краще аттрактант на основі витяжок з риби або печінки тварини. Добре і те, що при лові на перловку можна застосовувати прикормку, але краще без додавання мотиля. Проте в моїй практиці було безліч випадків (Сенеж, канал ім. Москви, Волга), коли на прикормці з мотилем і опаришем плотва і густера краще ловилися на перловку і риба попадалася більша. 

З весни і іноді навіть до глибокої осені однієї з найважливіших насадок при лові плотви є хлібна скориночка. Не м'якуш або тісто, а саме скориночка. Кірка білого хліба нарізується на кубики з стороною від 3 до 10 мм і насаджується на гачок № 10-16. Дуже важливо правильно вибрати хліб. Одного разу знайшовши відповідний для насадки хліб, грамотний риболов дізнається не тільки про хлібокомбінат, де хліб був випечений, але і номер зміни, графік і час постачання хліба в магазин. Скориночка повинна бути в міру в'язкою, щоб триматися на гачку протягом 10-15 хвилин, і в той же час достатньо прожареною, щоб поширювати навколо себе аромат свіжого піджареного хліба. 

Для лову ляща більше підходить насадка з хлібного м'якуша, що отримала назву "бантик". Якщо відщипнути шматочок пишного свіжого хлібного м'якуша, зігнути його навпіл, помістити всередину згину гачок і одним рухом великого і вказівного пальців здавити м'якуш хліба, то вийде "бантик". Чим хороша така насадка. По-перше, свіжоспечений хліб люблять не тільки дорослі і діти, але і всі домашні "звірі" і навіть риби. Найсмачніший хліб - це свіжий пишний хліб. Саме пишний хліб привертає увага своїм запахом і ніжним виглядом. Тому потрібно прагнути до того, щоб насадку з хліба якомога менше м'яти і деформувати. По-друге, чим менше торкатися до насадки, тим менше сторонніх запахів на ній залишається. По-третє, не можна забувати про те, що хліб "природним чином дістається рибі не у вигляді кульок або тесту на яйці, а в своєму природному вигляді. Так от, після обтиску хлібного м'якуша на гачку, проводиться закидування оснащення і буквально через 1-3 хвилини насадка, ввібравши воду, приймає вигляд пухнастого, ніжного, об'ємного шматочка свіжоспеченого хліба. Від такої приманки крупний лящ відмовитися просто не може. На мій погляд, з природної рослинної насадки потрібно прагнути витягнути її найпривабливіші властивості. Природний запах, колір, розмір і консистенцію. Саме тому, я особисто вважаю, всілякі каші і тісто - це насадки для ледачих риболовів, які прагнуть полегшити собі життя на риболовлі за рахунок зручності застосування якої-небудь насадки в збиток самому процесу отримання задоволення від боротьби з гідною рибою. Виняток становить така насадка, як варені макарони. Лов крупного ляща вночі, наприклад, в Москві-річці вище за місто, можлива тільки донними снастями з дистанції лову до 70 м. Окрім варених макаронів, мабуть, жодна насадка не утримається на гачку під час польоту на таку відстань. Макарони варять з додаванням спецій і ароматизаторів: цукор, сіль, кориця, ваніль, макуха. В останні 2-3 роки на цю насадку в Москві-річці успішно ловлять не тільки крупного (до 4 кг) ляща, але й сазана і навіть товстолобика, якого вище за міст Новоризької траси стало дуже багато. 

На цьому ми завершуємо огляд головних приманок для лову риби снастю поплавця у весняний час. 


Джерело: http://Насадка,Весна,Літо,Поплавок,Прикормка,Рибалка,Рибак
Категорія: Кухня >>Рецепти насадок, прикормок | Додав: babau (08.03.2012)
Переглядів: 1226 | Рейтинг: 0.0/0

Це цікаво!
Всього коментарів: 0
to the of your page -->
 
Реклама